škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam Çatlamasi hakkinda

Ncr1 · 20 · 5308

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler dilerim

Geçtigimiz gün yolda seyir halindeyken ön camimda ufak yildiz şeklinde bir çatlama oldu. Kaskoma baktigimda mini onarim kapsaminda olduğunu gördüm. Bununla ilgili bircogunuzun ismini bildigi firmaya gittim.
Oradaki arkadasla inceledigimizde camdaki çatlak 2 cm kadar olmasina ragmen mudahale edersek tamamen dağilir diyerek cam değişimi gerektiğini soyledi acikcasi bu kadar küçuk bir çatlak için yapilamadigina şaşirdim cunku biraz arastirdigimda bozuk para buyuklugunde çatlaklarin bile tamir edildigini gördüm.

Bir diger sorun şu ki kasko daha yenileneni bir ay oldu sonrasinda tekrar bir hasar alirsa o benim için sorun olacak.

Sizlerin fikrini almak istedim acaba ben mudahale edip ilerleyisini durdurabilir miyim

Tam belli olmasada fotograflari attim simdiden tesekkurler

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla kimse kusura bakmasın sizde de görünce dayanamayacağım artık, ben bu kadar adi cam sadece bu otomobilde gördüm. Bir önceki yaklaşık 7 yıl kullandığım Hyundai i30 aracımla Çanakkale Bandırma arası yol yapımı nedeniyle uzun süre mıcırdı bu yol bir ton mermi gibi taş yedi araç ön cama taşlar öyle vuruyorduki sanki kurşun isabet ediyordu. O taşların cama etkisi nokta kadar izdi. Ha keza kaportada hiç koruma bandı falan olmamasına rağmen boya zarar görmüyordu fazla. Skoda da ise boya tırnak ucuyla gidiyor bırak taşı.Yine Cumhurbaşkanlığı gibi kaymak yolda nasıl geldi bende anlamadım cama taş,aynı sizinki gibi hemen çatladı taşın değdiği yer. Yine söylüyorum cam ince dayanıksız bir cam. Aracın gözle görünen yerleri kaliteli, ama yalıtım malzemesi yok arabada lastiğe suç buluyoruz ama yalıtım zayıf,Allahtan alırken yalıtım yaptırdım yalıtım daha iyi sıfır haline göre. Aracın iç hacmi görüntüsü iç malzemeleri vs. iyi onun dışında boya kalitesi cam kalitesi gösterge plastiği torpido gözü vs. yerlerde. Malzemeden çalmışlar fazla dikkat edilmeyen yerlerde

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cam ve boya kalitesi husunda hemfikirim. inanılmaz narinlikte her ikisi de. çatlak cam olayına gelince biraz bekleyin ve gözlemleyin. çatlak genişlemiyor ve güvenlik riski oluşmayacaksa, kaskonızun bitimine yakın değiştirin camı gitsin. muhtemelen yeni cam orjinalinden daha dayanıklı olacaktır.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;626198
cam ve boya kalitesi husunda hemfikirim. inanılmaz narinlikte her ikisi de. çatlak cam olayına gelince biraz bekleyin ve gözlemleyin. çatlak genişlemiyor ve güvenlik riski oluşmayacaksa, kaskonızun bitimine yakın değiştirin camı gitsin. muhtemelen yeni cam orjinalinden daha dayanıklı olacaktır.

Camı değiştirmekte ayrı mesele, döşeme konsola vs. ye zarar vermeden değiştircek adam nadir TR de

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben o küçük çatlakların çizilip dahada büyümesi engelleniyor diye biliyorum..
Doraglass herhangi bir bayisine tel açıp resim atın sorun bence..
Ben doraglass da Doblo cami degistirttim. Yetkili servis avek oto da da Leon cami degistirttim hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Cizdirip büyümeyi engellerlerse ileride kasko bitimine yakın cami degistirirsiniz..
Leon da ufacık catlagim 20 km sonra boydan boya yürüdü.. olduğu gibi kalmıyor.

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Size kesinlikle katiliyorum ama artik her arabanin kalitesi düştü. C serisine bindigimde yasadigim hayal kirikligini anlatamam.
 servisle anlasmasi var kaskonun inanin acaba skodanin cami yerine türk cami mi tercih etsem diyorum eger yaptirirsam. Sizde işe yaradiysa çizme olayini bir araştirayim o zaman tesekkur ederim

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tamir edilir boyutta duruyor. Benim eski aracim mondeo da basima gelmişti bu durum malum A.K e götürdüm araci bana yapilacak işlem neticesinde camin komple çatlayabilecegini söylediler bende işlemi kabul ettim ce bana riski aldığım icin belge imzalattilar 1 saat sonunda aracim geldiğinde camin tamamen düzeldiğini gördüm. Bu şekilde olabir sizin işinizde.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sayın hocam, cam ve boya kalitesi konusunda hepinize katılıyorum. Hatta yalıtım konusunda da kalitenin düşük olduğunu düşünüyorum. Ama, fakat, lakin Premium denilen markalarda(audi, BMW, Mercedes, Volvo, jaguar ve passat ile cc de) yaşadığım ve yaşattığım hayal kırıklıkları gözümün önünden film şeridi gibi geçtiğinde düşünüyorum ki eskiye göre tüm markalarda genel anlamda bir kalite düşüşü var. Bunun en önemli sebebinin ticaret yani daha fazla kazanma hırsı olduğunu düşünüyorum.
 Hemen hemen aynı çatlak bende oluştu autoking de kasko nun haklarından 1 tanesini kullanarak yaptılar. yaklaşık 2 sene oldu herhangi bir ilerleme yok. bir kaç kere tazyikli su ile de zorladım ama iyi onarmışlar gibi görünüyor. Ancak ben aracımı sürekli kendi ellerimle özel aparatlar ve bezlerle yıkıyorum yani çok kuvvetli bir etkiye maruz kalınca durum ne olur bilemem.
 Size tavsiyem autoking lerden birine gidin...

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten autokinge gittim ankaradaki ugrasmak istemediler bende zorlamak istemedim. Şimdi gider kasten patlatirlar canim sıkılır.  Şunu parayla yaptirmak istesem iş degisirdi tabi
 2 hafta sonra istanbulda işim var bir de oradakine götürücem

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Etimat1101

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13914]Ncr1[/MENTION]

Hocam geçmiş olsun öncelikle
Ben bu durumu iki kez tecrübe ettim. 3 yıl arayla iki kez bu tip çatlakla cam değiştirdim kaskodan. Hiç bir hasar kaydı vs olmadı ve indirimim devam etti. Zira araçlarımızın cam kalitesi gerçekten düşük. Tamir işleri dahada çıkmaza sokabilir. Bence hiç düşünmeyin değiştirin ama bu konuda iyi bir özel servisi öneririm. Yetkili servislerin şişirmesi sıkıntı olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2017, 10:37:08 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı ofe7

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu başlığı okudum birkaç gün önce. Dün benim de başıma geldi moral bozdu açıkçası. Sileceklerin aşağı kısmında kalan siyah kısımda oluştu çatlak. Cama tam ortadan taş vurmuş. İki yana doğru baştan başa çizgi şeklinde çatlatmış camı. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ofe7;626363
Bu başlığı okudum birkaç gün önce. Dün benim de başıma geldi moral bozdu açıkçası. Sileceklerin aşağı kısmında kalan siyah kısımda oluştu çatlak. Cama tam ortadan taş vurmuş. İki yana doğru baştan başa çizgi şeklinde çatlatmış camı. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.

herkes aynı sorunu yaşadığına göre cam ev pencere camından hallice demek. Boyada öyle, yalıtım malzemeside yok. Sonuç olarak bu kadar büyük arabanın neden bu kadar hafif olduğu ortaya çıkmış oldu.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camlar sadece dayanıklılık değil yalıtım yönünden de zayıf. Air80 film yaptırınca arabada bariz ısı farkı oldu.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;626390
Camlar sadece dayanıklılık değil yalıtım yönünden de zayıf. Air80 film yaptırınca arabada bariz ısı farkı oldu.

Ben daha ilk aldığım zamanlar dedim. Bu araçın içi çabuk ısınıyor çabuk soğuyor var bir şeyler diye arkadaşlar içi geniş vs demişti. O zamanlar inceleme yaptığımda benim eski düldül i30 un camlarının özellikle ön camının UV korumalı olduğu ve daha kalın olduğunu öğrendim. Hyundai i bile beğenmeyiz ama boya ve cam kalitesi bizim araçtan daha iyi. 7 seneyı aşkın binlerce km kullandığım araca üstelik çoğu yerde taşlık mıcır yolda kullandım her türlü taşı yedi vs. camınada boyasınada zarar gelmedi çok fazla. Skodada ise daha araç asfalt dışında yol görmedi bir defa cama taş geldi sonuç ortada.Zaten cam renginden bile belli oluyor bizim camlar şeffaf ve ince. Uvlerde daha koyu misal

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Boya kalitemizin kötü olduğunu biliyordum da bir de bu çıktı:)