škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia (style) için eklenebilecek özellikler (Derleme)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Link inşallah düzgün çalışıyordur, aşağıda Polo 6r için montaj yapmışlar. Bizim araçlar için de aynıdır diye düşünüyorum.

Koltuk ısıtma: https://www.facebook.com/vwvural/posts/1037651592958856

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;626940
Link inşallah düzgün çalışıyordur, aşağıda Polo 6r için montaj yapmışlar. Bizim araçlar için de aynıdır diye düşünüyorum.

Koltuk ısıtma: https://www.facebook.com/vwvural/posts/1037651592958856

valla gayet güzel olmuş bu

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: irfun4ever;626903
Arkadaşlar selam.

İngilteredeki kendi skodanı yarat uygulamasından bakarak nelerin eklenebileceğini listeledim aşağıdaki gibi. Pek çoğu donanım ile olabilecek şeylermiş. Bu arada aşağıda bahsedeceklerim style pakete ek olabilecek özellikler. Ambition paket için liste daha uzun olabilir.

1- Yağmur asistanı: Dikiz aynasının camına yapışan kısmının içinde bulunan parçadaki sensör değişmesi ve kodlama yapılması ile araca kazandırılabiliyor. Mevcut araçlarda eğer ekletmediyseniz sadece nem sensörü geliyor.

2- Ön park sensörü: Ön tamponun komple değişmesi ile eklenebilen bir özellik. Kodlama gerekiyor.

3-Cruise Control System: Bunun için gösterilen kolun görseli bizim araçlarda olana benziyor. Acaba kodlama ile cruise control aktive edilebilir mi?

4- Ön farlar için sü püskürtme temizleyici: Bu da ön tamponun değişmesi ve kodlama ile eklenebilecek bir özellik sanırım. belkide silecek kolu da değişmeli?

5- Isıtıcılı ön koltuklar: Bu bana ilginç geldi. Fiyatı da diğer başka eklere göre ucuz. Acaba bizim koltuklarda bu altyapı var mı? düğmesini ekleyip kodlama yaparak bunu aktive edebilir miyiz?

6- Adaptive Cruise Control: Bunun kolu değişik bir kol. muhtemelen kol güncellemesi gerekiyor? ACC ile CC arasında ne fark var?

7- Araç geri görüş kamerası: Bu da kapıya takılacak kamera donanımı ve kodlama ile eklenebilir.

8- KESSY:
bildiğiniz gibi bizim araçlarda anahtarsız çalıştırma var. KESSY ise buna ek olarak anahtarsız giriş çıkış ı sağlıyor. Peki bu sisteme sahip olmak için farklı anahtar mı yoksa araçta farklı donanım mı gerekiyor? Yoksa araç yazılımında değişiklik mi gerekiyor? Bunu sağlayan donanım sonradan kolayca eklenebiliyor mu? Bu onuyu araştıracağım. Birşey bulursam paylaşırım.
Nem sensörü ne işe yarıyor acaba? Düşünüyorum ama işlevsellik açısından bi sebep bulamadım.

Birde CC için kol değişiyor. Hem limitör hemde CC çalıştıracak yani ikisi arasında geçiş yapacak düğmeye sahip bir kol. Bu sistem Konya da 2000tl ye mal olurken ankara da 1200tl ye mal oluyordu 2 ay önce araştırma yaparken. Fiyata işçilik dahil.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı crazyboy3506

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ACC on tamponun alt kısmına bir radar takılması ve o panjurun değişmesi gerekiyor ayrıca kol kodlama Vs Vs eklenmesi gerekiyor. Bir ara araştırmıştım leon araç olusturmada görmüştüm yanlız Bizim araçlarda sonradan yapılması pek mümkün gözükmüyor . Yağmur sensoru Belki sonradan eklenebilir ama onun içinde bir sürü yer ve dosemenin sokulmesi gerekir ki sonradan yerlerine takılmasindan sonra trim sesiyle uğraşma ihtimaliniz yükseliyor.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kitapçıkta cam buğulanmasını engellemek için işe yaradığını söylüyor. ben de test ettim onayladım. soğuk günlerde arabaya bindiğimizde camlar hemen buğu yapıyor ama klima otomatik moddayken buna izin vermiyor. fazladan bir tuşa basmanıza gerek kalmıyor. [MENTION=16036]hanifi[/MENTION]

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crazyboy3506;627022
ACC on tamponun alt kısmına bir radar takılması ve o panjurun değişmesi gerekiyor ayrıca kol kodlama Vs Vs eklenmesi gerekiyor. Bir ara araştırmıştım leon araç olusturmada görmüştüm yanlız Bizim araçlarda sonradan yapılması pek mümkün gözükmüyor . Yağmur sensoru Belki sonradan eklenebilir ama onun içinde bir sürü yer ve dosemenin sokulmesi gerekir ki sonradan yerlerine takılmasindan sonra trim sesiyle uğraşma ihtimaliniz yükseliyor.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yağmur sensörü icin sökülen döşeme falan yok hocam ben taktım forumda konusuda mevcut

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuk ısıtma ve CC bence çok yaralı olur. Hele ki şu kış günlerinde koltuk ısıtmayı insan arıyor. İnternette bir araçta görmüştüm. Bizdeki boş düğmelerin hepsi dolu bir halde. Ön park sensörü de bu araçta vardı. Adam gırtlak Fabia yapmış :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14176]adviser[/MENTION] bundan yaptırmamız lazım bizim de :) acaba ne kadar ücret isterler bayiler.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;627503
Koltuk ısıtma ve CC bence çok yaralı olur. Hele ki şu kış günlerinde koltuk ısıtmayı insan arıyor. İnternette bir araçta görmüştüm. Bizdeki boş düğmelerin hepsi dolu bir halde. Ön park sensörü de bu araçta vardı. Adam gırtlak Fabia yapmış :D

şu koltuk ısıtma pratik olsa daha bişi istemem. çok yararlı olacaktır.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] akşama unutmazsam ben de opsiyon fiyat listesi vardı. Orada varsa söylerim yada burada paylaşırım.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;627516
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] akşama unutmazsam ben de opsiyon fiyat listesi vardı. Orada varsa söylerim yada burada paylaşırım.

hocam hala bir bilgi alamadık :)

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;627562
hocam hala bir bilgi alamadık :)

Sormayın. İki gündür atıyorum opsiyon fiyat listesini bulamadım. A4 formatında güzel bir liste vardı. Bir türlü bulamadım. Arabayı alınca bir kenara atmışım herhalde. Bulunca ekleyeceğim. Unutmadım aklımda yani...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayrına ben yükleyeyim [MENTION=14176]adviser[/MENTION] :D, belki sizinki daha günceldir diye beklemiştim ancak gelmeyince yükledim. Aşağıdaki liste 2016 başı fiyatları idi. Bunlara en az %20-25 zam geldiğini varsayın, yeni ÖTV ve Euro kuru ile.