škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Komple film kapli araçlar hakkinda önemli

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rivaldinho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar 2. El laurin klement alacagim..... Yalniz bu komple film kapli araçlar hakkinda bilgilerinize ihtiyacim var.... Bir araca talip oldum pazarligi bitirdik.... Yalniz araci almaya gittigimde aracin filmini söküp aracin kaporta aksaminda boya, hasar ,çizik , dolu hasari v.b seylere görmem için filmi söktürüp bakma kararima satici izin vermiyor....  Ama arabasinda sözle boya degişen olmadigini ve hatasiz oldugunu sadece arka tamponda boya oldugunu beyan ediyor... (telefonla) araç istanbul araci....  Ama kendimi garantiye almam için buna bakmam gerekmezmi ? Hatta saticiyadedimki ; eger senin dedigin gibi cikarsa , filmi söktürmeden film masrafini elden veriyim ... Sayet araç senin dedigin gibiyse ben araci almazsam verdigim kapora yani film masrafi yansin,  ama sikintili bir durum varsa kaportada ozaman verdigim parayi alirim dedim... Veya sikinti durumuna göre bir bedel düseriz dedim.... Ama malesef kabul etmedi.... Yani filmi kaldirmadan meblagli 200 milyarlik bir araca
kim güvenipte alir.... ???* expertizlerde  nasil baktirabiliriz????
Mesela arabada 30 ila 60 adet arasi çok dolu hasari olsa ve boyada dolu hasar bölgelerinde boya atmasi olsa  satici dolu hasarini yaptirdiktan sonra araca komple film çektirerek bunu gizleme yapabilir mi? Veya baska birsey ? Yardimlarinizi bekliyorum !!!

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaparo ve hasarsız çıkarsa satın alma garantisi önermenize rağmen kabul etmiyorsa o işte bir sıkıntı vardır hocam. Üzerinde düşünmeye bile gerek yok.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sıfırı 224600 tl olan aracı ikinci el 200.00 verip almak yerine 200.000 peşinat yapıp sıfırını alırdım doğrusu. kafam rahat olurdu. adam razı gelmiyorsa vardır bir sakladığı.
 izmirde bir galeriye gittik kardeşime bir bmw bakmaya. dıştan içten baktık. alıcıyız ama kullanmak istiyoruz dedik. adam olmaz dedi. ben de o zaman siz bu aracı satmıyorsunuz dedim. adam malına güvense izin verirdi. kimbilir neler çıkacaktı arabada.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Siz söylediklerinizde tamamen haklısınız adam kabul etmiyorsa uzak durun daha hayırlı olur. Bu işte bir iş var diye insanın aklına gelmez mi kim olsa aynı şeyi düşünür?

Çevrimdışı Rivaldinho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;627262
sıfırı 224600 tl olan aracı ikinci el 200.00 verip almak yerine 200.000 peşinat yapıp sıfırını alırdım doğrusu. Kafam rahat olurdu. Adam razı gelmiyorsa vardır bir sakladığı.
 Izmirde bir galeriye gittik kardeşime bir bmw bakmaya. Dıştan içten baktık. Alıcıyız ama kullanmak istiyoruz dedik. Adam olmaz dedi. Ben de o zaman siz bu aracı satmıyorsunuz dedim. Adam malına güvense izin verirdi. Kimbilir neler çıkacaktı arabada.

yani şöyle arac ekpaketli  - 60 - 70  bin tl gibi istifadesi var
ama aracta boya varsa ozaman meblağ olarak istifadesi daha fazla olmasi lazim ......

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bedava versede malina guvenmeyen adamdan alisveris yapmayin. Gecen gun sanayide sigorta sirketlerine is yapan bir serviste arac gordum. Onden kazali bir aracla arkadan kazali farkli renkteki bir araci ortadan kesmis, birlestiriyorlardi ve isyerinin sahibi bu aracin onden kucuk bir kaza nedeniyle uc parca boyali degisen yok diye rahatlikla satilacagini soyluyordu. Gercekten 1 hafta sonra sattilar. Adamlar tavani hasar gormus araci direkten kesip degistiriyor, direkte sadece 3 parmak boya oluyor, anlamak imkansiz.
Modeli yuksek bir aracta bu ihtimaller cok dusuk ancak 200bin ₺ para vereceksiniz az degil.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tip durumlar artık gizli kusur sayılıyor, örnek kararlar var. İadesi mümkün, ama adam yanaşmıyorsa %99 bir iş vardır.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de bulaşmayın, ben satıcı olsam her şeyine garanti verirdim, eğer bilmediğim bir durum varsa da her türlü zararını tazmin ederdim. Kabul etmeyecek ama şunu da teklif edebilirsiniz. "Aracı satarken sözleşme yapalım, satış öncesi aracın kusuru olmadığına dair garanti verin. Araç devrinden hemen sonra expertiz  yaptıralım, eğer sorun çıkarsa aracı geri alır, benim zararımı ödersiniz" gibisinden bir şeyler söyleyin.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yasin Bey,

Bence böyle bir alışveriye hiç girişmeyin; siz satıcıya hertürlü teminatı veriyorken onun böyle bir kontrol için geri durması ve müsade etmemesi düşündürücü. Boşverin; hayırlısı buymuş diyin.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bencede almayın. Kesinlikle çekindiği ayıplı bir durum vardır.