škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka cam filmi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
S.â beyler.malum cam filmi yasaklandi.tuvturk den de geçmiyor artik.
Sorum şu?arka cam filmini çıkarmazsak muayenede sıkıntı çıkar mi

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorun sadece muayene sırasında mı olur yoksa herhangi bir trafik kontrolünde de ceza yenir mi ?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Sorunuzun cevabını Tüvtürkten öğrenmeniz en mantıklısı.Onlara bakanlık gerekli bilgiyi veriyor..

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;627354
Sorunuzun cevabını Tüvtürkten öğrenmeniz en mantıklısı.Onlara bakanlık gerekli bilgiyi veriyor..

gün boyu aradım açmadılar.

Alıntı yapılan: imotro;627352
Sorun sadece muayene sırasında mı olur yoksa herhangi bir trafik kontrolünde de ceza yenir mi ?

artik agir kusurmus.muayenede

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;627352

elazığ'da kontrolde trafik ceza yazdı birine .kimi denk getirirse yazarlar . tüvtürk ağır kusur listesine de alındı . sökülmesinden başka çaresi yok .

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hem ceza var, hem de muayeneden geçmiyor.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön arka ayrımı kalmadı artık; hiçbir suretle hiçbir camda film kabul edilmiyor artık. Ön arka farketmiyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hem ₺ 209 cezası var, hem muayenede ağır kusur, hem de Şubat 2018'e kadar sökülmezse trafikten men cezası var.

Yandık ki ne yandık...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yönetmelikte onaylı olan cam filmine bir şey demiyor. demekki tüvtürk de yanlış uyguluyor yönetmeliği. Faturalı, onay sertifikası almış bilindik bir markanın %70 geçirgenliği aşmayan filmine bir şey dememeleri lazım.
 bir de fabrikasyon karartmalı arka camları olan araçlar var. madem güvenlik bahane ediliyor, bu araçlar da men edilecek? silahlı kişi arka koltuğa da oturabilir. vs vs.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;627381
yönetmelikte onaylı olan cam filmine bir şey demiyor. demekki tüvtürk de yanlış uyguluyor yönetmeliği. Faturalı, onay sertifikası almış bilindik bir markanın %70 geçirgenliği aşmayan filmine bir şey dememeleri lazım.
bir de fabrikasyon karartmalı arka camları olan araçlar var. madem güvenlik bahane ediliyor, bu araçlar da men edilecek? silahlı kişi arka koltuğa da oturabilir. vs vs.

Özdil Bey, bu belirttiğiniz durum yasalaşmasına 3 gün kala iptal edildi. Yönetmeliğe uygun diye birşey kalmadı; çünkü o yönetmelik iptal edildi. Sadece fabrikasyon karartmalı camlar serbest; bunun dışında her ne suretle olursa olsun cama yapıştırılan her türlü film yasak ve cezaya tabii.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 Saattir okuyorum. bu 21 ekim düzenlemesine göre cam filmi ile ilgili hiç bir madde ve eki kalmamış.
İptal edilen yönetmelik işi disiplin altına almak güzel düşünülmüş ama tamamen iptal oldu şimdi.
:(

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;627380
Hem ₺ 209 cezası var, hem muayenede ağır kusur, hem de Şubat 2018'e kadar sökülmezse trafikten men cezası var.

Yandık ki ne yandık...

Ben ceza yazılsa dahi söktürmeyi düşünmüyorum , Trafikten men işi doğru mu? Yani kesin alınmış bir karar var mı bununla ilgili

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar daha önceki bazı konularda bahsetmiştim bikaç arkdasa hatırlayan bilir.. birinci ağızdan konuya açıklık getirmek isterim artık ön arka sağ sol farkı olmaksızın arac camına yapıştırılan her türlü materyal, film yani maalesef yasaklandı derecesine bakılmaksızın.. tüv den ağır kusur olarak geri dönmekte .. yukardaki bir mesaja cevap olaraksa trafik cezasını takiben 1 hafta içinde cam filmleri sökülüp herhangi bir tescil kuruluşuna aracla birlikte giderek söküldüğünü göstermez iseniz sistem araca trafikten men şerhi koyar otomatikman ve aracta film sökülmüş olsa bile siz bunu bildirmediğiniz için ilk çevirmede biraz uğraşırsınız düşüm işlemi için .. benim şahsi aracımda da film var ve 10 aylık bir kızımız var ama ne yazıkki böyle bir saçmalıkla karşı karşıyayız .. not: ben kanun koyan değil uygulayanım [emoji6]burda bana saydırmazsanız memnun olurum [emoji16]elimden geldiğince de sorularınıza yardımcı olmak isterim iyi günler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Vatandaşa bu zulmü reva gören ilgili kurum elbet bunun hesabını vatandaş soracak..
insanı yaşat ki devlet yaşasın ama neyse..