škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gizli Özellik Ve Garanti

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımı ilk bakımından bugün teslim aldım. Bir çok gizli özelliği açık durumda ve görmelerine rağmen hiç bir sorun çıkarmadan hem bakımını hem de birkaç trim vs. sorunlarını hallettiler. Ankara Aydoğanlar bahsettiğim servis.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;636657
Ben de aracımı ilk bakımından bugün teslim aldım. Bir çok gizli özelliği açık durumda ve görmelerine rağmen hiç bir sorun çıkarmadan hem bakımını hem de birkaç trim vs. sorunlarını hallettiler. Ankara Aydoğanlar bahsettiğim servis.
Ne tür trim seslerini nasıl çözdüler anlatırsanız sevinirim

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Adil kandaz;639174
Ne tür trim seslerini nasıl çözdüler anlatırsanız sevinirim

Kapı içlerinden çıtırtı benzeri bir ses geliyordu. Kapı ayarlarında bozukluk varmış bunu hallettiler. Ayrıca ön camlar yarım açıkken camlardan çıtırdama sesleri geliyordu. Mekanizmanın tozlandığını ve temizleneceğini söylediler. O da halloldu. Bakımdan sonra bahsettiğim yerlerde herhangi bir sorun yaşamadım.

Ayrıca Superblerin kronik sorunu gösterge paneli ve multimedya ekranı altından gelen trim seslerine silikon sprey uygulandı. Bu uygulamanın ömrü 2-3 hafta. Ben bu süreçlerde periyodik olarak würth silikon sprey uyguluyorum gerekli yerlere ve en az 2 hafta ses kesiliyor.

Son olarak da yine bir kronik sorun olan metal kapı çıtalarının uç tarafından kalkmasından dolayı rüzgar sesi vardı araçta. Neyse ki bendeki kalkma çok fazla değildi. Yapıştırmayla düzeldi. Tamamen sökülenleri yeni çıta monte ederek hallettiklerini söylediler.

Araçta trim, rahatsız edici sesler ile ilgili yaptırdıklarım bunlar. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başka bir sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimde araç kasislerden yanlayarak geçince aşırı derece bir esneme sesi vardı onu hallettiler camlarda tam açıkken kapıyı kapatınca sanki camda boşluk varımış gibii  sallanıyordu bunu yapamadılar normalmi acaba  cam kapalıyken sorun yok ama açıkken tamamen  kapıyı kapatınca  kapının içinde camın sallandığınız hissedebiliyorum sonra bide arkadan gelen  bir baş belası ses var 2 ayrı servise götürdüm bulamadılar  biraz bozuk yola girince kafayı yediriyor adama  Bi bunu yapsalar bana yeter valla

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bozuk yol yada sıkıştırılmış asfalt yolda arkadan gelen cızırtı benzeri ses (pandizot yada arka camdan geliyor gibi)  ve  yine gösterge panelinden gelen plastik sıkışıyormuş gibi cızırtı sesi gerçekten can sıkıcı.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2018, 03:53:58 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bozdurmayacağını umuyorum :) Km düşüklüğünden mütevellit henüz servise girmedim, bunun için yetkili servise danışarak 1 ay gecikmesinin sorun olmayacağı bilgisini alıp da hareket ettim.. Kısmetse haftaya Cuma servise girdiğimde bakacağız.
Ayrıca, servis kampanyası yapsalar çok iyi olur.. Umarım sadece 4 yaş ve üstü değil, genel bir kampanya ile güncellerler servis kampanyalarını.