škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Shell V-Power Kurşunsuz

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar Shell V-Power Kurşunsuz benzin kullanan ve yakıt hakkında yorumu olan varmı

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: buralarda;628342
selam arkadaşlar Shell V-Power Kurşunsuz benzin kullanan ve yakıt hakkında yorumu olan varmı

ben ara ara, sıklıkla hatta kullanıyorum. göreceli bir yorum olabilir benimki tabi. alınan istasyondan istasyona da farklılık olabilmekle birlikte genel olarak v-power kurşunsuz'u tsi motorun sevdiği kanaatindeyim. daha atik oluyor araç.

dediğim gibi hissiyattan ibaret söylediğim.

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;628348
ben ara ara, sıklıkla hatta kullanıyorum. göreceli bir yorum olabilir benimki tabi. alınan istasyondan istasyona da farklılık olabilmekle birlikte genel olarak v-power kurşunsuz'u tsi motorun sevdiği kanaatindeyim. daha atik oluyor araç.

dediğim gibi hissiyattan ibaret söylediğim.

benim makine son zamanlarda yokuşta kaçırır ve düz yolda kendiliğinden ilk kalkışı yapmaz olmuştu 2 defadır Shell V-Power Kurşunsuz kullandım şu anda düzeldi benimki hissiyat değil

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracı aldığımdan beri Shell kullanıyorum ara sıra da Nitro atıyorum memnunum araç sanki diğer benzinlere göre daha sessiz çalışıyor.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı 2016 mayısta aldım ilk 2-3 ay opet kullandım sonra Shell kullanmaya başladım.Yüzde 80 falanda nitro alırım bazen nitro olmuyor istasyonlar o zaman normal benzin alıyorum.Yakıt olarak performansı  iyi ama opet daha ekonomik bence.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell'in benzini çok iyi. Bu konuda Youtube'da videolar mevcut. Fifth Gear'ın araştırmasında 1 litre benzinle yapılan testlerde -aynı araçta- en fazla güç, en fazla tork, ve en iyi yanan yakıt seçilmişti. Videosunu aşağıda bulabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=WjxItmvELWA

Bu arada Shell Türkiye'de en sıkı denetim yapan firma. Bu açıdan Shell'e güvenerek kullanabilirsiniz.

Not: Bu arada ben %5 indirimim olduğu için yakıtı BP'den alıyorum. Çoğu testte ve araştırmada 2. ya da 3. geliyor.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: Bilgic;628358
Shell'in benzini çok iyi. Bu konuda Youtube'da videolar mevcut. Fifth Gear'ın araştırmasında 1 litre benzinle yapılan testlerde -aynı araçta- en fazla güç, en fazla tork, ve en iyi yanan yakıt seçilmişti. Videosunu aşağıda bulabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=WjxItmvELWA

Bu arada Shell Türkiye'de en sıkı denetim yapan firma. Bu açıdan Shell'e güvenerek kullanabilirsiniz.

Not: Bu arada ben %5 indirimim olduğu için yakıtı BP'den alıyorum. Çoğu testte ve araştırmada 2. ya da 3. geliyor.
Merhaba. Ayda ortalama 300tl lik yakıt alıyorsanız shell Zubizu kampanyası ile 15tl smart puan veriyor. Bu da %5 e tekabül eder. Ben bir kaç aydır bu kampanyayı kullanıyorum. Fakat kampanya bitişine bir şey kalmadı. Yıl sonu itibariyle bitecek

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı yapılan: buralarda;628342
Aracı Ağustos ayında aldım. Şimdiye kadar hep shell den aldım. Belki 1 kez full save aldım. Diğer aldıklarımın hepsi v power nitro idi. Araç yüksek torka ve beygir gücüne sahip olduğu için hep aracımın güçlü olduğunu hissetmişimdir. Farklı bir yakıt kullanmadığım için diğer yakıtlar daha az performans veriyor demem yanlış olur. Genel piyasa düzeyinde benzinlerde ufak tefek hani 1-2 kuruş gibi rakamlar oynadığı için nitro benzinin fiyatını haliyle pahalı olarak düşünmeyip devamlı nitro alma taraftarı oldum. E haliyle iyi yakıt iyi yanma ve tükenme demek. Muhtemelen daha hızlı bittiğini düşündüğümü de söylemeden edemeyeceğim. Sonuç olarak araç daha verimli ve performanslı kalması için aynı yakıtı almaya devam ediyorum şimdilik.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2017, 09:11:45 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslat 1.2 style otomatik aracimla 150 tl benzin aldim 400 km sehir icinde  hemen hrmen hic trafige girmeden kullanmaya calistim ama en fazla 400 km yol yapabildim normalmi sizce

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13291]yusuf28[/MENTION] hocam ortalama 100 km'de 6.1 litre gibi bir değer yakalamışsınız sanırım. gayet normal, gittiğiniz yoldaki eğimlere göre daha düşürmek de mümkün. drive green ekranına bakarak nasıl kullandığınızı da anlayabilirsiniz.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende buna sasiyorum hatta istanbulu biliyorsaniz kartal e5 den beylerbeyind gidiyorum yokus asagida var du yolda ama inan ki gaz a basmata korkuyorum 1.2 araba bu kadar yakatmi ortalama 0.40 kurus eskiden dizel kullanirdim bin pismanim resmen :(

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;632352
Bende buna sasiyorum hatta istanbulu biliyorsaniz kartal e5 den beylerbeyind gidiyorum yokus asagida var du yolda ama inan ki gaz a basmata korkuyorum 1.2 araba bu kadar yakatmi ortalama 0.40 kurus eskiden dizel kullanirdim bin pismanim resmen :(

hocam evet yakıt fiyatları çok uçtu ancak ben aracın litre bazında tüketiminden memnunum. abimde 1.6 dizel manual golf var, litre bazında o da benim araç kadar yakıyor. geçen ay arkalı önlü çanakkale'ye gittik, biraz süratli gitmemiz gerekiyordu ikimiz de 5.8 litre yakmıştık mesela.

evet o araç bizimkinden daha ağır ancak bizim motorlar da düşük hacimli olduğu için turboya daha fazla ihtiyaç duyuyor ve devreye girdiği anda benzini içmeye başlıyor :)

lafı uzatmadan şunu da söyleyeyim ben eğimli yol ve açık trafik ikilisini yakaladığımda (mesela avcılar-güneşli) 5 litreye kadar düşürüyorum. konfor odaklı bir sürücü olduğum için oldukça sakin kullanıyorum bunun da etkisi var tabii.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;632359
hocam evet yakıt fiyatları çok uçtu ancak ben aracın litre bazında tüketiminden memnunum. abimde 1.6 dizel manual golf var, litre bazında o da benim araç kadar yakıyor. geçen ay arkalı önlü çanakkale'ye gittik, biraz süratli gitmemiz gerekiyordu ikimiz de 5.8 litre yakmıştık mesela.

evet o araç bizimkinden daha ağır ancak bizim motorlar da düşük hacimli olduğu için turboya daha fazla ihtiyaç duyuyor ve devreye girdiği anda benzini içmeye başlıyor :)

lafı uzatmadan şunu da söyleyeyim ben eğimli yol ve açık trafik ikilisini yakaladığımda (mesela avcılar-güneşli) 5 litreye kadar düşürüyorum. konfor odaklı bir sürücü olduğum için oldukça sakin kullanıyorum bunun da etkisi var tabii.

Benim de anlamadigim dusmesi gereken yakit sanki hep artiyor

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aracımı aldığımdan beri Shell Nitro alıyorum..Bir iki defa kıyaslamak için totalden aldım..Shell den şaşmam artık..Sametin dediği gibi araç sanki daha sessiz çalışıyor yada bize öyle geliyor:D

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;632352

yaklaşık 5000km karma tüketim değerim 5,8l/100 km. Bu değer benzinli bir araba için fevkalade bir değer. Gelelim size; aynı yakıt değerleriyle motorin yakmış olsaydınız 31,5 kuruşa tekabül edecektiniz. (Yıl 2018 ve Motorin 5,17 TL) Yani km de 8.5 kuruşa tekabül eder. Yani 1000 km de 85 TL fiyat farkı yapar. Hala pişmansanız min 15-20 bin tl fiyat farkıyla aracınızın dizelini almak sizin elinizde tabiki. 21.yıl aracınız kendini amorti edecektir.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;632537
yaklaşık 5000km karma tüketim değerim 5,8l/100 km. Bu değer benzinli bir araba için fevkalade bir değer. Gelelim size; aynı yakıt değerleriyle motorin yakmış olsaydınız 31,5 kuruşa tekabül edecektiniz. (Yıl 2018 ve Motorin 5,17 TL) Yani km de 8.5 kuruşa tekabül eder. Yani 1000 km de 85 TL fiyat farkı yapar. Hala pişmansanız min 15-20 bin tl fiyat farkıyla aracınızın dizelini almak sizin elinizde tabiki. 21.yıl aracınız kendini amorti edecektir.

Valla hi yilda en az 12.000 km yapan biri olarak dizel mantikli ben daha once fiat punto evo dynamic model aracim vardi uzun yolda lastikler genis taban ve 1 numara buyuk 16 inc jant araba da 3 yetiskin 2 cocuk bagaj silme dolu km hiz sabit 120 km sadece istanbul beylerbeyinden giresun goreleye 1060 km yol ve beylerbeyinden dilovasi yokuna kadar trafikte bayram arifesinde dur kalk yaptim ve ceyrek depo fazla yakitim vardi ama bu fabia aracimla benzinle hic ama hic bu km uzun yolda trafik dahi olmasa yapanam 1.2 tsi bile nerdeyse 0.40 krs yakmasi hic mantikli degil