škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tsi lpg de ne kadar yakar

fenomen · 39 · 21321

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1.4 tsi diğer motorlardan ciddi oranda az yakıyor,acaba bu ekonomik yakıtı lpg'ye de yansıtır mı?veya uyum sözkonusu olurmu?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tsi ve lpg şimdilik ülkemizde uygulanamıyor bildiğim kadarıyla fakat yurt dışında montaj başlamış durumda birkaç montaj yapılmış araç görmüştüm
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi alana kadar 1.6Tdi alınır polo gayet mantıklı bence 35milyarve 90hp modeli satılıyor bence motor ve turbo ömrü olarak çok başarılı bir motor olacak.Polonun kasasıda hifif ve çok başarılı bir yalıtım yapıldıgı söyleniyor...
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2010, 13:19:46 Gönderen: mxengine »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
:D

Hemen LPG yi taktı hocam TSI makineye, biraz sinyal alıyorum gibi kendisinden bişiler yapacak ama du bakalı :lol:

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;62464
:D

Hemen LPG yi taktı hocam TSI makineye, biraz sinyal alıyorum gibi kendisinden bişiler yapacak ama du bakalı :lol:
:++::++::kiki::hanz:

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
artık Landirenzo TSI lara lpg takıyor ve Turkiye distributorunede deneme kitini gönderdi ve kendileri şu an Kayseri de :) hehe

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben şu konuyu anlamadım,konumuzla direk alakası olmasa bile 1.4 tsi motorla alakalı bişi.biraz önce 1.4 tsi golflere baktım hemen hepsi 140 ps.octilerde ve süperb de 122 veya 125 ps.bu 140 ps skoda ya takılmıyacakmı?vw skodaya üvey evlat muamelesimi yapıyor.audi a3 lerde 122 ve 7 ileri vites olanlardan farklı bişi ama bu mesele benim kafamı karıştırdı.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Başka sebepleri olmalı. 122 bg olan ile 140 bg olan arasında ciddi maliyet farkı var, birinde bir tane daha fazladan aşırı besleme ünitesi var. Belki bu yüzden. (Hani skoda hep bi gıdım daha ucuz olmalı ya.) Belkide otomotivdeki VW krallığının kendi adını, ürün gamını, pazarını yani kısacası gövde payını koluna kaptırmak istememesi...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;62637
Başka sebepleri olmalı. 122 bg olan ile 140 bg olan arasında ciddi maliyet farkı var, birinde bir tane daha fazladan aşırı besleme ünitesi var. Belki bu yüzden. (Hani skoda hep bi gıdım daha ucuz olmalı ya.) Belkide otomotivdeki VW krallığının kendi adını, ürün gamını, pazarını yani kısacası gövde payını koluna kaptırmak istememesi...
Hakan iyide bu skoda'ya konulan 123 ps lik motoru biz bu forumda anlatırken yılın olayı diye ballandırarak anlatıyoruz.halbuki benim avkt arkadaşda audi a3 de 125 ps hemde 2007 modelinde var.düşünün skoda 2009 da koyuluyor ve artı ilk defa yeryüzüne çıkıyor havası basılarak veriliyor.insan ister istemez kızıyor:kafa::ban: doğuş grubu bünyesindeki skodaya.yani bir nevi skoda vw den en az 2*3 yıl geriden takip ediyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sahip VW, Skoda kim Allasen :D

VW nası isterse öyle yapar. Audi VW'nin bir markasıdır ve elitisttir önce oraya vermiş. Doğal.

Mesela Seat VW'nin Spora çalan bi markasıdır ve atom gibi 1.4 TSI 180 beygir, saatte 250 km/s hızla giden makinede Ibızada var...

Vay efendim doğuşta bilmem nede Skoda üvey evlat muamelesi görüyorda vs... Skoda zaten üvey evlat. Olayın tarihine bakarsanızda Skoda ele geçirilmiş bir markadır, sokaktan toplanmış bir markadır. Sosyalizm, doğu bloğu izleri taşıyan "0" özellikli güncel dolaşan modelleri hala var, Favorit, 120L gibi.

Hitler Çek diyarını işgal ettiğinde Skoda fabrikasına dokunmayın dediydi, te o zamandan belli idi zaten.

Sanayi devi, motor-mekanik olayında dünyayı sarsmış VW'nin yanında Skoda nedir Allah aşkına? Çeklerin asırlık milli bir olgusu idi işte nah oda gitti.

VW olmasa Lada'dan farkı yoktur Skoda'nın, e yoktuda.

Yani Skoda sahipleri olarak bence bir Renault'yu yahut Hyundai'ı Skodadan daha kötü araçlar olarak nitelendirirkende eli vicdana koymak lazım...

Biz çok akıllı değiliz Skoda aldığımız için, veya Skoda gibi kötü bi ismin altındaki cevheri keşfedip Skoda aldığımız için falanda değiliz. Akıllı olan VW.

GM bünyesi (opel falan), Volvo, Saab, Jaguar, Land Rover ve daha sayamadığım nice dev köşedeki ekmek büfesinden beter bi hale geldi, gelirkende VW kâr açıklıyor, büyüme stratejileri geliştiriyordu.

VW zaten çüş anasını... dediğimiz bünyesine Suzukiyide sokacak yakında.

Dünyanın en büyük, en yüce, en ulu motor üreticisi VW'dir. (bencede görece ama olayın merkantil boyutunda tartışmasız VW, tartışsanızda bi işe yaramaz yine VW'dir.)

Skoda'ya dönecek olursak VW'ye olan hizmetini çok güzel şekilde gerçekleştiriyor. Ne çok ön plana çıkıyor, nede saçma salak rezil bi marka konumunda. Gayet kalite, gayette iyi satıyor, derin sular gibi sessiz sessiz akarak.

As a conclusion :lol:

yani sonuç olarak Skoda niye böle niye burda şikayet etmek bi işe yaramaz, bence "oha abi ya VW nerden nere getirdi" tarzında tartışmalar daha iç ferahlatıcı olacaktır. Hiçlikten çok daha Premium bi seviyeye geldi.

Tek sebep Alman VAG.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok daha evvelden ve çok daha güçlüsü bizde de vardı. Fabia 1 TFSi var ama sınırlı sayıda üretildi.Bünyesinde birden çok marka bulunan şirketler strateji belirliyor,Fabia 1 TFSi satmazdı çünkü,neden seri üretimde maliyet yükseltip 3-5 tane için kassınlar ki.
Bu cihaz standart fabrikasyon tam 200 HP,başka bir arzunuz :hanz: