škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç soğukken egzozdan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolgadevrim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, Aralık 2016 yılında satın aldığım Skoda Octavia 1.4 TSI aracımda geçtiğimiz hafta şöyle bir sorunla karşılaştım. Aracı soğukken çalıştırdığımda aracın içerisinden dahi duyulabilecek şekilde bu ses geliyor. 10 metre bile yol alsam ses kayboluyor. Avek'e aracı götürdüm ancak aracın kalması gerekli dediler fakat fırsatım olmadığı için bırakamadım. Bazı forumlarda hemen hemen her TSI araçta olduğundan bahsediyorlar ama emin olamadım. Bu sorunla karşılan arkadaşlarımız var mıdır?

https://youtu.be/44jhXXf0Vcc

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın altını vurmuşsanız karter muhafazaya egzoz sürtüyor olabilir

Çevrimdışı tolgadevrim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;628521
Aracın altını vurmuşsanız karter muhafazaya egzoz sürtüyor olabilir

Aracı babamla birlikte kullanıyoruz. Yani tabi aracın her saniyesini takip edemem ama o şekilde vuracak hızlarda kullanmıyoruz. Vurduğumuzu da hiç hatırlamıyoruz. Bir de gaza basınca, yani yola çıktığınız anda herhangi bir ses zaten yok ayrıca yolda ışıklarda veya dur kalklarda da ses gelmiyor.

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında ses de fena değil gibi. Tatlı bir lıkırtısı var.
Umarım önemli bir şey değildir.

Çevrimdışı tolgadevrim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;628526
Aslında ses de fena değil gibi. Tatlı bir lıkırtısı var.
Umarım önemli bir şey değildir.

Maserati marşlıyorum gibi hissediyorum sabahları. İnşallah.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolgadevrim;628513
Merhaba arkadaşlar, Aralık 2016 yılında satın aldığım Skoda Octavia 1.4 TSI aracımda geçtiğimiz hafta şöyle bir sorunla karşılaştım. Aracı soğukken çalıştırdığımda aracın içerisinden dahi duyulabilecek şekilde bu ses geliyor. 10 metre bile yol alsam ses kayboluyor. Avek'e aracı götürdüm ancak aracın kalması gerekli dediler fakat fırsatım olmadığı için bırakamadım. Bazı forumlarda hemen hemen her TSI araçta olduğundan bahsediyorlar ama emin olamadım. Bu sorunla karşılan arkadaşlarımız var mıdır?

https://youtu.be/44jhXXf0Vcc
Ses varken araca başka birine gaz verdiğin egsozdan su çıkarsa su bu sesi yapabilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tolgadevrim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;628540
Ses varken araca başka birine gaz verdiğin egsozdan su çıkarsa su bu sesi yapabilir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videoda da belli oluyor sanırım. Babam araçtaydı 20 metre falan gitti durduğunda çektim videoyu ve gördüğünüz gibi egzozun ucundan su geliyor.

Çevrimdışı knergnr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni sorun bende de var nedenini bulabildiniz mi acaba

Çevrimdışı knergnr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gaza basınca ses kesiliyor yola çıkıp gazlayinca birkaç gün kesiliyor ses her sabah çıkmıyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: knergnr;644536
Gaza basınca ses kesiliyor yola çıkıp gazlayinca birkaç gün kesiliyor ses her sabah çıkmıyor

İlk marşta yüksek devirde ve sesli çalışmasının sebebi zengin yakıt karışımı ile çalışıp katalizörü bir ana önce ısıtmak ve işlevine başlatmak, gazlayınca normal çalışması ise katalizör yüksek devirde daha çok ısınıyor ve bir nevi bu sayede temizlenmiş oluyor. Çoğunlukla ş.içi kullanımlar sonucu ilk marşta yüksek çalışıyor.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya kartel çarpıyor ya da sanki içinde su birikmesi olmuş da fokurduyor gaz verınce dağılıyor gibi