škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 Skoda Superb 1.4 TSI Active

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meliksah_010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 100 bin tl civarında bi param var skoda süperb almayı düşünüyorum başlıkta belirtilen araba ile ilgili formda arama yaptım ama herhangi bir şey bulamadım bu aracı kullanan var mı tavsiye eder misiniz çekişi ve yakıt durumu vs. hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: meliksah_010;628903
Merhaba arkadaşlar 100 bin tl civarında bi param var skoda süperb almayı düşünüyorum başlıkta belirtilen araba ile ilgili formda arama yaptım ama herhangi bir şey bulamadım bu aracı kullanan var mı tavsiye eder misiniz çekişi ve yakıt durumu vs. hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Kesinlikle tavsiye ederim ama alinmasi gereken opsiyon olarak bi xenon far ve 8 inc boleroyu kesinlikle es gecmeyin. Ayrica sunroof tavsiye etmiyorum , bu araclarda gercekten sikintili sunroof

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.5 yıldır kullanıyorum. Kronik sorunlar dışında problem yaşamadım. Benim aldiğimda opsiyon fiyatları çok uygundu ama şimdi çok artmış. Bixenon 7-8 olmustur. Bolero dijital klima ve bluetooth ile aldım. Yakıt olarak sabah akşam 12km yolda kışın 7 yazın 6-6.5lt yakıyorum.dizelde de yakit cok dusuk degil. Gecen gun arkadasin aracina bindim surekli 3-4 km lik kisa mesafe ve uzun süreli ortalama 8.3 idi. dizeller gibi tork yok fakat sizi hicbir zaman çekiş konusunda üzmez.

Çevrimdışı mmttrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 active sahibiyim opsiyon olarak bolero ekranı kesinlikle almanızı öneririm

Çevrimdışı meliksah_010

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaşlar bilgilendirmeniz için önümüzdeki hafta inş. bi bayiden randevu alıp test sürüşü yapacağım

Çevrimdışı emre0589

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
S.a arkadaşlar foruma bayağı baktim size zahmet kısaca biri colombus ne bolero arasındaki fark ne bunların monitörle alakası ne torpidodaki ünite ne işe yarıyor kısaca anlatır mısınız? Birde bunlarla hiç uğraşmadan nette satılan 10 inçlik media monitörlerinden birini alsak yeterli olmaz mı? Biri kısaca özetlerse sevinirim.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda alma!!!
2018 fabia 3 style 1.0 klima konprosoru arızası var
Forunlarda bak kronik sorun servislere bu konıyla ilgili bülten bile düştü.
1230 km de sattım aracı
2018 octavia aldım ön konsoldan gelen su sesi nedeni ile 2000 km de sattım
suberb aktive aldım aynı su sesi 1500 km de başladı
İlk fırsatta bu araçtanda kurtulmak istiyorum.
2018 akvie 2000 km de nokta hatasız aracımı 100 bine gel al hemen vereyim
yeterki elimden çıksın Woswagen çakması araçlar böyle oluyormuş yaşayarak gördük. Skoda alıp kronik sorunlardan başını ağrıtm Dandik dedikleri pejoyu 12 sene sorunsuz kullandım
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 10:44:14 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kaan22 aldığın araçlar sorunlu olmasına rağmen neden hep Skoda araç aldın peki? Burda firmayı karalayıp insanların aklında kötü marka imajı vermeye çalışma. Benim 2. Skoda aracım ilki 2009 model fabia, şimdi superb 1.4 tsi active ikisinde de Allaha şükür hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sen arabandan soğumuşsun bence hemen sat insanların aklını da bulandırma

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
10 inc maliyet çok fazla olur
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2018, 12:32:01 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm markalarda kalite giderek düşüyor sanırım. Bir önceki aracım B6 passata göre superb çok hızlı yıprandı. Bilemiyorum belki aynı durum B8 passatta da vardır. 2 yıllık 25k superb de trim sesleri can sıkıyor. Silecek fıskıyesi verimsiz çalışıyor, sol ön cam düğmesi bozuldu, yaz gelmesine rağmen araç kasislerde yine kağnı gibi gıcırdıyor, sağ arka emniyet kemeri makarasından takırtı şeklinde bir ses geliyor. B6 passatta yağ bakımı ve kronik amortisör sesi dışında hiç bir sorunla karşılaşmamıştım.
Tüm bunlara rağmen superb active şuan piyasadaki tek fiyat performans aracı olması nedeniyle yine tercih ederim. Kendi adıma söylemem gerekirse bu altyapı bu kalitedeki bir aracın tam dolusunu alıp 210-220k para vermem.

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;639964
Tüm markalarda kalite giderek düşüyor sanırım. Bir önceki aracım B6 passata göre superb çok hızlı yıprandı. Bilemiyorum belki aynı durum B8 passatta da vardır. 2 yıllık 25k superb de trim sesleri can sıkıyor. Silecek fıskıyesi verimsiz çalışıyor, sol ön cam düğmesi bozuldu, yaz gelmesine rağmen araç kasislerde yine kağnı gibi gıcırdıyor, sağ arka emniyet kemeri makarasından takırtı şeklinde bir ses geliyor. B6 passatta yağ bakımı ve kronik amortisör sesi dışında hiç bir sorunla karşılaşmamıştım.
Tüm bunlara rağmen superb active şuan piyasadaki tek fiyat performans aracı olması nedeniyle yine tercih ederim. Kendi adıma söylemem gerekirse bu altyapı bu kalitedeki bir aracın tam dolusunu alıp 210-220k para vermem.

Aracın klima soğutma performansı az gibi
Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum
Cilio 1.5 klima açınca içeride üşüyorum
Suberb de klima en soğukta fun en son kademede içerisi çok da serin olmuyor.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639967

Benim kullandığım VW grup araçların hepsinde klima performansı aynı idi. Diğer markalara göre daha yumuşak ısıtma ve soğutması var. Bence bu bir kusur değil, bilerek yapılmış bir uygulama.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639967

Nasıl bir klima performansi beklendigini bilmiyorum... Ancak, klimayi yaz-kis genelde hic kapatmam... Zira cam acmam... Klima performansindan son derece memnunum... Arac icini cok kisa surede ısıtıp, sogutuyor... 20 derecede bile gayet guzel sogutuyor... Uzun yıllar Superb I kullandim... Superb III klima performansı Superb I 'den daha iyi...

Turkiye'ye gelen paketler genelde ithalatcinin ulke sartlari, fiyat, vergisel denge dikkate alinarak yaptigi secimler sonucu belirleniyor. Mesela, kuzey ülkeleri için cam buz çözücü, motor ısısından bağımsız ısıtma, vs gibi donanimlar varken, bize gelen paketlerde bu donanimlar yok...  

Tum markalarda arac kalitelerinin dustugu dogru bir gorus... Yabancı oto dergi ve elestirmenlerinin yapmis oldugu karsilastirmalarda, kalite/fiyat skalasinda yüksek notlar alan Superb'in, her yonuyle olabilecek en yuksek donanıma karsilik, en buyuk avantajinin da diger mukayese edilen marka ve modellere karsı fiyat avantajını da goz ardı etmemek gerekir.
Ayrıca, D segmentinin en ucuz aracından E segmentinin kusursuzlugunu beklemek biraz haksızlık gibi geliyor...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;639979
Nasıl bir klima performansi beklendigini bilmiyorum... Ancak, klimayi yaz-kis genelde hic kapatmam... Zira cam acmam... Klima performansindan son derece memnunum... Arac icini cok kisa surede ısıtıp, sogutuyor... 20 derecede bile gayet guzel sogutuyor... Uzun yıllar Superb I kullandim... Superb III klima performansı Superb I 'den daha iyi...

Turkiye'ye gelen paketler genelde ithalatcinin ulke sartlari, fiyat, vergisel denge dikkate alinarak yaptigi secimler sonucu belirleniyor. Mesela, kuzey ülkeleri için cam buz çözücü, motor ısısından bağımsız ısıtma, vs gibi donanimlar varken, bize gelen paketlerde bu donanimlar yok...  

Tum markalarda arac kalitelerinin dustugu dogru bir gorus... Yabancı oto dergi ve elestirmenlerinin yapmis oldugu karsilastirmalarda, kalite/fiyat skalasinda yüksek notlar alan Superb'in, her yonuyle olabilecek en yuksek donanıma karsilik, en buyuk avantajinin da diger mukayese edilen marka ve modellere karsı fiyat avantajını da goz ardı etmemek gerekir.
Ayrıca, D segmentinin en ucuz aracından E segmentinin kusursuzlugunu beklemek biraz haksızlık gibi geliyor...
Sevgilerimle

Arkadaşlar bana fabianın ve suberbin klima soğutma performansı az gibi geldi araba binenler klimayı açsana diyor klima 4 kademede çalıştığı halde

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok sıcak yerde ve içeride çok kişi varsa soğutma  yeterli olmayabilir. Yine de öncelikle gazın yeterli olup olmadığı kontrol ettirilebilir.