škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb vs Octavia

Ziyaretçi · 15 · 3641

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuratPlus

• Ziyaretçi
Başlığı görünce şaşırmayın. Malumunuz , artan vergiler dolar euro kuru felan otomotiv fiyatlarını tavan yaptırdı.Bom boş bir superb bile 100.000 TL oldu. Benimde aklımda style paketli 1.6 TDI manuel bir superb almak vardı. Fakat bu fiyatları görünce vazgeçmek zorunda kaldım. Sorum ise şu;
 Makyajlı octavia 1.6 TDI manuel alırsam çok eksiklik görür muyum ? (Konfor ve genişlik bakımından.)

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bomboş süperb ifadesi yanlış olmuş.Başka araçların başlangıç paketleriyle süperbin başlangıcını kıyaslayınca bu gerçek ortaya çıkıyor.Ben herhalükarda süperb diyorum.

Çevrimdışı skodakemal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, bende ilk başta bu sorunsalı yaşamıştım ama boş bir superb bile octavianın üst donanımlısından konforludur. Gerek ön konsolda ki kullanılan yumuşak malzeme, gerek iç mekan genişliği superb i daha konforlu yapıyor. Kendimde şu anda suberp arıyorum prestige pakete yakındım ancak fiyatlar cok olduğundan style 1.6 dizel alacağım kısmetse. Ama şunuda eklemeliyim ki daha evvel octavia kullanmış biri olarak daha hafif ve küçük olduğundan superb e göre daha eğlenceli bir sürüş keyfi olduğunu söyleyebilirim. ( Superb2 de kullandım ama yeni kasa hiç kullanmadım)

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende superb diyorum. Bunu derken evveliyatta A5 octavia kullanmiş biri olarak diyorum. Superb in boşu dahi dedigimizde bi dünya özellik var ve ilerde kodlama ile daha da doldurabilirsiniz. Konfor ve prestij açısından SuperB derim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle araçtan beklentilerinize göre karar verin. D segment araç uzun yolda konfor ve iyi yol tutuş sergiler. C segment ise şehir içi kıvraklık ve kısmen daha hesaplı işletme maliyeti sunar.
Boş olmasına gelince doğru, passat dışında D segmentte superbden bos arac yok. diğer firmalar daha güçlü ve donanımlı baz versiyona sahip, çoğu style seviyesinde. Ancak kullanmayacaginiz veya cok elzem olmayan veya sadece gosterise yonelik özelliklere para verip sonrada araca birşey olduğunda içinizin yanmasına gerek yok.
Ben prestige paketi kolaylıkla alabilecekken active aldım eşek niyetine kullanıyor, 4-5yilda bir degistiriyorum.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb’in boşunun tek dezavantajı ikinci elde tutulmaması. Hele bir de manuel vites.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her aracın bir alıcısı var yeterki satmak isteyin. Her markada boş modellerin ikinci elinde şikayet var. Ancak bu araçların çoğu c segmentten kendini zorlayarak d segmente geçenlerde ve ederinden fazla isteniyor ve zor satılıyor. Ben aracı 1.5 yıl önce 76 ya aldım şimdi opsiyonlarla 110. 95-100bin istersem tabi satılmaz. Bir kere opsiyonları unutup her yaş içinde %10 sileceksinki satilsin.

MuratPlus

• Ziyaretçi
Öncellikle çok tesekkür ederim yorumlariniz için.
Anlaşılan şu ki 2.el Superb Active 1.6 TDI Manuel bakmak bize farz olmuştur. Dediginiz gibi beklentimize bağlı, çağdaş teknolojileri çok kullanmam arabada(şerit takip geri kamera falan felan) . Superb hem bagaj hem konfor olarak secimimdir.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2017, 23:28:02 Gönderen: MuratPlus »

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ledsiz bixenon suz bir süperb nin dış görünüşü adeta facia bence önden çok tipsiz görünüyor boş paket süperb alacağıma dolu octavia alırım.
Son kasa süperb e hiç binmedim ama octavia a7 nın konforu süperb2 den daha iyi bence en azından aşağı kalır bir yanı Yok tek fark arka diz mesafesi sayılır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;629075
Ledsiz bixenon suz bir süperb nin dış görünüşü adeta facia bence önden çok tipsiz görünüyor boş paket süperb alacağıma dolu octavia alırım.
Son kasa süperb e hiç binmedim ama octavia a7 nın konforu süperb2 den daha iyi bence en azından aşağı kalır bir yanı Yok tek fark arka diz mesafesi sayılır

Üstad konfor olarak sayilan teknolojik eklentiler(otm.far, tam otm.klima, bluetooth vs.) değil, aracin yol konforu, sürüş konforu, taşima kapasitesi vs. Özellikleridir. Octi C subi D sekmentidir ve en boş subi en dolu octi den saydiğim anlamda daha konforludur.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;629085
Üstad konfor olarak sayilan teknolojik eklentiler(otm.far, tam otm.klima, bluetooth vs.) değil, aracin yol konforu, sürüş konforu, taşima kapasitesi vs. Özellikleridir. Octi C subi D sekmentidir ve en boş subi en dolu octi den saydiğim anlamda daha konforludur.

Dedikleriniz doğru süperb3 e hiç binmedim bilemiyorum ama arada çok ciddi bir fark olmadığını düşünüyorum izlediğim bir kaç testte octinin passat b8 süperb Ayarında bir araç olduğunu söyleyenler olmuştu iki aracıda kullananlar daha net yorumlar yapacaktır [emoji846]

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstediğiniz kadar dolu octavia alın Yol rüzgar motor yalıtımı konfor olarak geride kalacak bu bir gerçek. Manuel Otomatik seçimi burda asıl önemli olan şey. Otomatikte konforun en önemli etkenlerinden birisi. Burda istediğinizin ne olduğuna siz karar vereceksiniz. Kimse aldığınızda ooo full octavia ıyy boş superb demeyecek. Superb diyosun octavia diyosun bu d segment octavia c segment saçmalama denecek.Donanımsal özelliklere önem veriyorsanız octavia alın ama en dolusunu alsanızda elrktronik el freni ve auto hold olmayacak. Superb alırsanız ön led aydınlatmanız iç ambiyans aydınlatma büyük ekran vs olmayacak. Dediğim gibi otomatik mi manuel mi buna karar verirseniz daha kolay sonuca ulaşırsınız.

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Octavia 1.6 tdi manuel style + sunroof 118.250₺ idi. Benim superb ise 1.6tdi active + 8' bolero+ AFS Bİ-xenon led farlar+17' jant 121.000₺. Nende kararsız kalmıştım ikisi arasında. Superb i seçtim.
Sebebi ise ; en başta segment farkı. Konfor olarak daha rahat. Uzun yolda araç sürüşünün verdiği güven mükemmel. Boş mu dolumu konusuna gelince. Superb kesinlikle boş değil. Kullanılabilecek bütün özellikler mevcut. Hatta octavianın dolusunda bile olmayan özellikler var.

Çevrimdışı husa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba hepinizin yorumlara saygı duyuyorum fakat ben 2015 model skoda octaviya stile kullandıktan sonra 2017 model superb comfort paketi aldım aracim su an 1000 km fark var mı bilmek istiyorsanız var diyorum ses süspansiyon iç dizeyin yaz yaz bitmez iş yerimde iş arabam jetta idi passat da kullandım aynı şekilde bazı arkadaşlar dedikleri gibi sigmet farkı var biri c diğeri d sigment. Hepsi güzel arabalar kim ne derse desin ama benim bakışım evli ve 1 çocuk babası olarak Superb diyorum.
Saygılarımla.

Çevrimdışı Cmltr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracımı alalı iki ay oldu.iki araç arasında çok kaldım.süperb 1.6 tdi manuel tercihim oldu.öncelikle pişmanlıklarım da oldu iyi ki dediklerim de araçtan memnunum.bolero ve hız sabitleri var opsiyon olarak.süper b eksileri yaşadığım şeyler led farlar ve otomatik olmaması bu kadar büyük aracı otomatik kullanmak daha güzel olurdu.şu gerçeği bilerek rahatlıyorum, nazlı bir şanzıman sert kullanmaya gelmiyor arıza çıkarma ihtimali yüksek ve garanti bitikten sonra çıkarsa vay haline.octaviya bindiğimde süper b ile kıyas yaptığımda malzeme kalitesi çok sönük kaldı.farları çok tipsiz ve yorumlardan anladığım kadarıyla çok ses alıyor süspansiyon sert.süper b konfor ve kalite akıyor resmen 180 190 kmh giderken bile 80 90 km/h gidiyormuş gibi hava veriyor.heybeti gösterişi cabası.süper b derim otomatik düşünürsen comford al kahveni yudumla.biraz daha kendimi sıkıp comford alsaydım diyorum.işin özeti prestij paketin tüm güvenlik süspansiyon vs vs özellikleri active de var.gerisi görsel karar sizin.ikinci elde passat kadar olmasa da çok iddialı bir araç.