škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG ile bugün başıma gelen

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese hayırlı günler. Aracım 8.000 de. Dün Sabah işten eve gelirken aracımda şöyle bi sıkıntı oldu. Rampa yukarı çıkarken 3. Vites ile giderken ayağım sabit gaz da devir 2.5 te iken araç 4. Vitesé atayım mı atmayayımmı  arasında kaldı. Durum şöyle oldu gazı verip bıraktı 2.5 devirden 2.8 é kadar verip birakiyo du bu esnada titremede hissettim. Gaza yüklenince böyle bi sorun olmadı 3.5 devirde 4. Vites é attı. Sabit gaz ile giderken böyle yapıyor. Ancak Düzde giderken böyle birşey olmuyo. Eve gelince Servisi aradım durumu anlattım pazartesi gelin usta ile teste çıkın bakalım dediler.Böyle birsey başına gelen oldumu görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş ve motorun zorlandığı durumlarda vites büyütmeyi daha yüksek devirlerde yapması normaldir.
Gazı bıraktı dediğiniz olay muhtemelen sabit gaz ve yeterince hızlanmada ayağınızı gazdan hafif çekmişseniz yük azalacağında 4.vitese atma teşebbüsü oluşmuş olabilir. Şahsen 2 seneye yakındır, aldığım kişi iyi niyetten baskı ve mekatronik değişimi yaptırdığından DSG'yi keyifle kullanıyorum.:gaz:

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İnşaAllah bende de sıkıntı yoktur. DSG ile ilgili tüm kurallara uyan biriyim. Bakalım yarın servis ne diyecek

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rampa çıkar iken sabit gaz vermek ister düz ister otomatik olsun aracı biyerde sıkar. İllaki araca gaz vermek lazım, vites düşürmek lazim. Devir alınca vites yükseltmek lazım. Servisin diyece de belli bi şey yok.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2017, 20:47:31 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Önceden de aynı şekilde gidiyordum ozmAn böyle bi sıkıntı olmadı. Araç sıkılacak ise 3. Ve 4. Vites te mi sıkılıyor. Diğer vites aralıklarında aynı şeyi neden yapmıyor??

Çevrimdışı oguz1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rampanın ne kadar meyilli olduğuna da bağlı olabilir. DSG o kadar karmaşık bir sistemki, çok fazla değişkenin pc tarafından okunup sonra uygulandığı vites  türü.  Ben her kullanışımda dahada hayran oluyorum.  Tekere binen yük, gaza basma şiddetin, hızın, motor devri arasında öyle kombine yapıyorki sistem, harika.

Titreme normal değildir. Vitesin arada kalıp duruma uygun vitesi seçmesi normal.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=15792]DEA2302[/MENTION] titremeden kastınız , araçta mı, direksiyonda mı , gaz pedalında mı acaba?
Yokuş yukarı çıkarken sistem daha yüksek devirlerde olması normal 4.vites hususu gaz pedalına basma ivmesine göre karar veriyor hafif gaz pedalındaysa ayağınız ondan da olabilir belki ama çözülür bır sıkıntı varsa da.

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fatih atilla bey titreme ön taraftan geliyor gaz da da hissediyorum motor kısmında da. Hani manuel bi araç vites düşürmek istediğinde sen dusurmezsin titrer ya aynı şekilde

Oğuz bey dedikleriniZe katılıyorum bende çok konforlu ve rahat buluyorum şuana kadar da hiç bi sıkıntısını görmedim. Böyle bişey ilk kez geldi başıma. İNSAALLAH çözülür
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2017, 10:19:47 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bir problem teşkil etmiyor beyinli bir şanzuman ama insan kadar akıllı değil sonuçta. Çok bozuk bi köy yolunda ilerlerken normalde 1. Viteste 2 saniye duran araba 3.500 devirde 1. Viteste gitti ve tam da istediğim şey 1. Viteste gitmesiydi o yol için. Bazen böyle şeyler olabiliyor bir problem yok bence ama içiniz rahat edecekse servise gidin :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi