škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 Comfort Led far ayarı

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracı alalı 2 hafta oluyor. Gece uzun yolda giderken kısa farların çok kısa aydınlattığını fark ettim. Uzunları açtığımda çok güzel ışıma mevcut. Kısa farları biraz daha yukarı kaldırabileceğim bir ayar var mı?

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: f471hu;629216
Merhaba arkadaşlar aracı alalı 2 hafta oluyor. Gece uzun yolda giderken kısa farların çok kısa aydınlattığını fark ettim. Uzunları açtığımda çok güzel ışıma mevcut. Kısa farları biraz daha yukarı kaldırabileceğim bir ayar var mı?

Multimedya ekranında araç ayarları içinde far yükseklik ayarı menüsü olması lazım. Oradan ayarlanabiliyor, ancak bildiğim kadarıyla standart olarak en yüksekte geliyor zaten. Bu durumda servisten ayarlatabilirsiniz. Kolay bir işlem.
Düzeltme: Söylediğim işlem halojen far için geçerli. Xenon far otomatik yüksek ayarı ile geliyor. Servisten ayarlatabilirsiniz ancak bir süre sonra eski haline dönüyor. Bizzat denedim. Bu arada kısa far bence de yetersiz, bir kere kazaya sebep oluyordu.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 17:11:55 Gönderen: namre3kutuk »

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam söylediğiniz gibi halojende mevcut herhalde, ayarlarda böyle birşey yok, sol sürücü kapısı zor kapanıyor hemde kısa hüzmeli far ayarı beni tatmin etmedi bu iki sorun için cumartesi servise gideyim.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vag com ile ayarlamaya calistim basaramadim en guzeli farlarin uzerinden manuel olarak yukseltmek. Ya da vag comdan city driving fari kapatip denemek lazim , city driving acik olunca yuksek hizlara kadar genis acili ve yere dogru aydinlatiyor , otoban hizlarina gelince de farlar otoban farina geciyor ve daha ileriye dogru yoneliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi