škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Anahtar pilinin çabucak bitmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Geçen hafta göstergede "Anahtar pilini değiştirin" diye bir ibare çıktı. (KESSY değil normal anahtar bu arada). Bir iki gün içinde kumanda çalışmaz oldu. Neyse, Orijinaliyle aynı tipte Duracell marka 2026 SKT'li bir CR2025 pille değiştirdim. Ama o pil de bir hafta sonra bitti ve aynı uyarıyı gördüm. Orijinali 2.5 seneye yakın gitmişti ama yenisi bir hafta anca gitti. Öğlen tekrar değiştireceğim.

Benzer sorunu yaşayan oldu mu? Pilde bir tuhaflık yoksa anahtar arızalandı, sürekli akım çekiyor ihtimali aklıma geliyor. Şu an led azıcık dahi yanmıyor.

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende aynısı oldu bir yıl gitmeden pil değiştir diye geçen yeni pil alıp değiştim bakalım bu pil ne kadar gidecek

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octinin pili daha orjinal degismedi. 7 sene oldu. Yaklasik 50 mt. Dende cekiyor.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;629241
Merhabalar,

Geçen hafta göstergede "Anahtar pilini değiştirin" diye bir ibare çıktı. (KESSY değil normal anahtar bu arada). Bir iki gün içinde kumanda çalışmaz oldu. Neyse, Orijinaliyle aynı tipte Duracell marka 2026 SKT'li bir CR2025 pille değiştirdim. Ama o pil de bir hafta sonra bitti ve aynı uyarıyı gördüm. Orijinali 2.5 seneye yakın gitmişti ama yenisi bir hafta anca gitti. Öğlen tekrar değiştireceğim.

Benzer sorunu yaşayan oldu mu? Pilde bir tuhaflık yoksa anahtar arızalandı, sürekli akım çekiyor ihtimali aklıma geliyor. Şu an led azıcık dahi yanmıyor.

Ben de 2. sene dolmadan bitti (keyless değil) serviste değiştirttim bu sefer 2 aya bitti; tekrar servise gidip değiştirttim yaklaşık 1 sene olacak halen kullanıyorum.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün pili değiştirdim. Şu an bir sorun görünmüyor.

Bu arada, orijinal pili 2025 olsa da pil yuvası yeterince derin olduğundan 2032 pil taktım. Teorik olarak %50 kadar fazla gitmesi lazım. 10 gün idare eder artık :)

Çevrimdışı tahrix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Swift;629280
Dün pili değiştirdim. Şu an bir sorun görünmüyor.

Bu arada, orijinal pili 2025 olsa da pil yuvası yeterince derin olduğundan 2032 pil taktım. Teorik olarak %50 kadar fazla gitmesi lazım. 10 gün idare eder artık :)

pil bittikten sonra sizin gibi 2 sefer pil değiştirdim. ilkinde aldığım pil boş diye düşündüm, 2.de hadi bu da boş olsun dedim ama 3. sünde sizin gibi 2032 taktı babam ve 8-9 gün sonra yine anahtar pilini değiştir yazdı. Sorun anahtarda sanırım ama tam olarak çözemedik. boşta iken akım çekmiyor. başka nasıl biter bi anlam veremedik.