škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Branda hakkinda görüşleriniz nedir

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Brandayı araç temizlendirkten hemen sonar örtmeniz lazım . Eğer aracın üstü tozlandıysa zımpara görevi görüyor. Kuş pisliğine gelirsek. Özellikle martı pisliği aracın boyasını yakıyor. Arkadaşımda kahverengi i20 vardı . Tavanına martı pisledi , kahverengi içinde başka bir kahve tonu oluştu :D  2. bir alternative portatif oto şemsiye olabilir .

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/oto-semsiye-branda-golgelik-guneslik-tente-katlanir-arac-tentesi-portatif-araba-gunesligi-boyakoruma-288368827

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Branda kullanımı da esasen çok pratik değil. Aracınızı yıkatıp brandayı örtüyorsunuz, bu kez brandanız kirleniyor ve bunu yıkamak aracı yıkamaktan çok daha zor. Bu anlamda kuş pisliğinden sakınmanın en iyi yolu belki biraz maliyetli ama aracı komple film kaplatmak.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız ama en az 4-5 bin tutar kaplama da, tek çözüm branda gibi duruyor yine de

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu özel bir kumaş ve özel prova edilerek diktirdiğim brandayı bir yaz kullandım yukarıda fotosunu attım boyaya, kaportaya plastik aksama vs vs en ufak bir zararı olmamıştır hatta aracın üstünden alıp yola gidip gelip tekrar park ettiğimde aracı yıkamadan örttüğümde dahi zarar vermemiştir aracın üstünde sağanak yağmur yemiş ve kurumuştur yine zarar vermemiştir kesinlikle koruyucu ve kullanışlıdır koca araca tek başıma 3 dakikada giydiriyorum. Bir brandacıya gidip danışın kumaşları görün ve öyle karar verin.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;630151
.. . Tavanına martı pisledi , kahverengi içinde başka bir kahve tonu oluştu :D ...

Balığı, çatılara atılan kemik, kılçık ne varsa yutan martının midesindeki asit epeyce etkili demek ki!

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;630202
Arkadaşlar bu özel bir kumaş ve özel prova edilerek diktirdiğim brandayı bir yaz kullandım yukarıda fotosunu attım boyaya, kaportaya plastik aksama vs vs en ufak bir zararı olmamıştır hatta aracın üstünden alıp yola gidip gelip tekrar park ettiğimde aracı yıkamadan örttüğümde dahi zarar vermemiştir aracın üstünde sağanak yağmur yemiş ve kurumuştur yine zarar vermemiştir kesinlikle koruyucu ve kullanışlıdır koca araca tek başıma 3 dakikada giydiriyorum. Bir brandacıya gidip danışın kumaşları görün ve öyle karar verin.

bende aynen öyle yapacağım. Tşkler

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;630206
Balığı, çatılara atılan kemik, kılçık ne varsa yutan martının midesindeki asit epeyce etkili demek ki!
martının ve tüm kuş türlerinin dışkısı yüksek oranda ürik asit içerir. boyanın verniğini bozan da o. Memeliler ise üre olarak atar böbrekleri aracılığı ile bu ise çok fazla sıvı atılmasına sebep olur. Zaten memeliler de suyun çok olduğu ortamlarda yaşar vs vs.