škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia gündüz farı problemi (LED)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OrhanDemirden

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar geçtiğimiz günlerde ufak bir kaza yaptım aracımın sağ ön tamponu ve farı hafif bir darbe aldı. Kazadan sonra far düzgün bir şekilde çalışmaktaydı ancak geçtiğimiz günlerde yıkattıktan sonra içinin buhar yaptığını fark ettim ve araç uyarı verdi. Şu an aracımın sağ ledi çalışmıyor. Far çalışıyor ama çizgi gibi olan led çalışmıyor. Yetkili servise götürdüğümde farın değişeceğini söylediler 3 bin liraya kadar bir masrafı çıkıyor. Bu verdikleri fiyat sadece bakıp verdikleri fiyattı kim bilir tamir aşamasında neler çıkaracaklar. Akşamları led farın bir tanesi yanmadığı için kötü bir görüntü oluşuyor hiç bir şekilde de kapatamadım çalışan tarafı. Önerileriniz var ise alabilirim tamir veya bir yere gösterme konusunda da yardımcı olabilirseniz sevinirim. Çalışırken çektiğim fotoğraf ekte mevcut. Teşekkürler

Çevrimdışı Serhaylaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun kardeş. Farı orjinal çıkma al malum site de bile var ilanlarda bulabilirsin. Anadolu yakasındaysan usta önerebilirim.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farın altında gunduz led çalıştıran beyin şu alması sonucu bozuldu. Aracı kaldırarak altındanfarın bulunduğu yerde bu beyne ulaşabilirsin. Yenisiyle değişince çalışacaktır.aynısı benim başıma geldi. 450 tlveya daha yüksek bir fiyatı vardır. Saygilar

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fara gelen darbe neticesinde far da kilcal kiriklar oluştu ve ilk yikamada far su aldi ve oluşan kisa devre sonucu beyinde hasar meydana geldi. Oncelik beyin değişecek sonrasinda fardaki catlaklar muhakkak kapatilacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
gündüz farı için bolero ekranından Car-->Ayarlar -->Işık --> Gündüz Farı şeklinde erişebilirsin ama galiba her araçta bu kısım açık mı değilmi fikrim yok .

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam tampon sökülmeden  bu üniteye ulaşabiliyor muyuz ?

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;630429
Farın altında gunduz led çalıştıran beyin şu alması sonucu bozuldu. Aracı kaldırarak altındanfarın bulunduğu yerde bu beyne ulaşabilirsin. Yenisiyle değişince çalışacaktır.aynısı benim başıma geldi. 450 tlveya daha yüksek bir fiyatı vardır. Saygilar

Hocam tampon sökülmeden bu üniteye ulaşabilir miyiz ? Değiştirme gereği olduğunda benim başımda da böyle sıkıntı mevcut tiner vs ile yıkandı bir süre sonra arıza verirse diye soruyorum

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: keyifci;630459
gündüz farı için bolero ekranından Car-->Ayarlar -->Işık --> Gündüz Farı şeklinde erişebilirsin ama galiba her araçta bu kısım açık mı değilmi fikrim yok .

Menüde olmayan araçlara Vag-com ile getirilebiliyor.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aliservi;639755
Hocam tampon sökülmeden bu üniteye ulaşabilir miyiz ? Değiştirme gereği olduğunda benim başımda da böyle sıkıntı mevcut tiner vs ile yıkandı bir süre sonra arıza verirse diye soruyorum

Tanponu sökmenize gerek yok. Az kalsın benim aracında sökeceklerdi. Aracı kaldırın, motor koruma muhafazası var onu söktürün. Elinizi farın olduğu bölüme doğru uzattığınızda bu beyni sökebilirsiniz. Yenisiyle değiştiğin de sorun kalmaz.  

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dostum daha yeni yaptırmış biri olarak söylüyorum be kadar beyin değiştirirsen değiştir su alan yerı kesmezsen far tekrar yanar en ucuz beyin led beyni açın farı elinize alın ve elektrikçiye iyice izolasyonunu yaptırın dün resmilerini foruma attım onları inceleyin

Çevrimdışı selcuknet27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 0ngelman;640149
Tanponu sökmenize gerek yok. Az kalsın benim aracında sökeceklerdi. Aracı kaldırın, motor koruma muhafazası var onu söktürün. Elinizi farın olduğu bölüme doğru uzattığınızda bu beyni sökebilirsiniz. Yenisiyle değiştiğin de sorun kalmaz.  

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu olay benimde başıma geldi. Bu beyni biz değiştirebilir miyiz. Yada beyni nasıl buldunuz. Aracı alalı 4 ay oldu başımıza bu geldi. Araçtan soğudum. Sağ gözü kör gibi geziyoruz

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
önce servisi garantiden değişim için zorlayın. farınızda tamırat yoksa bakmaları lazım. ortalama fiyatı serviste 1200 tl cıvarı. çıkma alın 350 ye halledersınız internette bile bulursunuz. 50 tl ustaya

Çevrimdışı selcuknet27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;644070
önce servisi garantiden değişim için zorlayın. farınızda tamırat yoksa bakmaları lazım. ortalama fiyatı serviste 1200 tl cıvarı. çıkma alın 350 ye halledersınız internette bile bulursunuz. 50 tl ustaya

Teşekkür ederim

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
internetten 4G0907697D kod numarası ile ilet.

ben istanbuldan öztürk otodan aldım: tel: 05332501201 yardımcı olur. hatta bana 2 farklı gönderdi dene çalıştıgında diğerını gonderırsın o zman parayı yatırırsın dedı o derece guvendım yani

http://www.ozturkoto.com/1-4g0907697d-gucmodulu-uid-730.html
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2018, 21:35:50 Gönderen: dryusufbal »