škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 140255

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün (dün) klima ve havalandırma kanallarının temizliği yapıldı.

Beş ay kadar önce, şurada bahsettiğim, aracın kabin içine sıkılan türden bir temizleyici kullanmıştım. Üç-dört  gün boyunca havalandırma kanallarından gelen limonlu parfüm kokusu dışında, olumlu veya olumsuz bir etkisini gözleyememiştim.

Koku veya toz anlamında havalandırma sisteminden herhangi bir şikayetim olmamasına rağmen, aracın ikinci yaşına giriyor olması nedeniyle, kanalları birazcık daha detaylı temizleyebileceğine inandığım, köpüklü temizleyicilerden bir tanesini seçerek denedim.

Birinci adımda, polen filtresini çıkarttım (Normalde, klima temizliği işlemiyle birlikte, filtre değişimi de öneriliyor. Ancak, aracımın senelik bakımında, filtresi geçen ay değiştiği için, sadece muayene ettim. üzerinde biriken ufak tefek şeyleri süpürge ile aldım).

Aracın konsolundaki dört ana kanala, polen filtresinin çıktığı (evaporatöre bağlanan) yuvaya ve ortadaki arka koltuk havalandırmasına, temizleyiciyi uyguladım.

Uygulama, gayet basit. Sprey şişesinin içinden çıkan hortum ile uygulanacak kanalın içine girip, bir taraftan spreyin içindeki köpüğü kanala boşaltırken, diğer taraftan hortumu çekerek kanaldan çıkartıyoruz. Böylelikle, kanalın içerisi, kendi kendine şişen, temizleyici köpükle dolmuş oluyor.

Kir ve kötü koku barındıran sistemlerde, temizlenmesi gereken en önemli kısım, evaporatör. Buraya ulaşmak ise biraz zahmetli. Polen filtresini indirdikten sonra, bir adım daha gidip, orta sütunun üzerindeki kaplamayı da açmak gerekiyor. Şurada detaylı videosu mevcut. Kendi uygulamamda, klimadan herhangi bir şikayetim olmadığından,  bu kısmın temizliğini, işlemime dahil etmedim.

Köpük uygulama aşamasından sonra, zurnanın zırt dediği yere geliyoruz. Çünkü, ürünün ingilizce, türkçe ve videolu kullanma talimatlarında, farklı işlem detayları verilmiş.  Bu yüzden, konu hakkındaki tüm okuduklarımı birleştirip, Yetici dostlar için bir işlem sırası  oluşturdum.

1. Öncelikle, evaporatörün nemden arınması için, klimayı sıcağa alıp bir süre (15 dk. öneriliyor) çalıştırın,
2. Polen filtresini çıkartın,
3. Girebildiğiniz tüm havalandırma kanallarına uygulamayı yapın,
4. 20 dakika bekleyin.
5. Devirdaim modunu açarak, klimayı önce sıcak, sonra soğuk olarak üçer dakika çalıştırın.

Herkese selam olsun    :syg:

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm kapılara büyük D model fitil yapıştırdım hiç bir yerde boşluk kalmadı altı üstü yanları köşeleri :) Fotoğrafları atmayı pek beceremiyorum haftasonu çekip paylaşacağım :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapmayı planladığım kışlık lastik setinin elemanlarından bir tanesi, bugün elime ulaştı.

Devam eden %20 aksesuar indirimi ile, örtü seti bana 140 TL ye mal oldu.

Fiyatlar servise göre değişebiliyor, almayı düşünenlerin birden fazla yeri araştırmasında fayda var.

Geriye kaldı, üç nal ile bir at :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan rayların rengi değişti biraz değişiklik yapalım dedik.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]
Aracın ses yalıtımını başarılı buluyorum. Ancak, çamuru ve tozu kapı içlerine/eşiklere alma konusunda, detaylar biraz eksik bırakılmış sanki. Bu anlamda, ilave fitil ile takviye yapmak önemli. Detay fotograflarını ve kullanım izlenimlerini bekleriz. Elinize sağlık :)
 [MENTION=8414]mşah[/MENTION]
Elinize sağlık. Kırmızı biraz yanlız kalmış (bana göre). Dengelemek için, yan şerit vb. gibi noktalar kırmızıya döndürülür belki ama, genel ambiyansı nasıl etkiler, bilemedim. Folyo mu kapladınız?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Aynen katılıyorum doğru tespit yaptınız benimde dikkatimi çekmişti sizde fark ettiğinize göre bir şeyler eklemek gerekiyor o yüzden aynaları ve ön tarafa bir şeyler yapabilirsem boşluğu kapatırım eğer olmazsa sökerim. Karbon folyo.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;640954
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Aynen katılıyorum doğru tespit yaptınız benimde dikkatimi çekmişti sizde fark ettiğinize göre bir şeyler eklemek gerekiyor o yüzden aynaları ve ön tarafa bir şeyler yapabilirsem boşluğu kapatırım eğer olmazsa sökerim. Karbon folyo.

Ellerinize sağlık. Aynalar kırmızı olsaydı beki daha takım gibi dururdu. Yanlız şöyle bir durumda var, B sütununu siyah kapladığınız için sanki aynalarda siyah kaplansa hoş olabilir gibi geldi bana. Hatta tavanıda buna dahil edersiniz ileride belki. Bahsettiğim mini cooperdaki gibi bir hava.

Bu arada marşpiyeldeki gri detay çıtasını servisten mi aldınız?

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;640957
Ellerinize sağlık. Aynalar kırmızı olsaydı beki daha takım gibi dururdu. Yanlız şöyle bir durumda var, B sütununu siyah kapladığınız için sanki aynalarda siyah kaplansa hoş olabilir gibi geldi bana. Hatta tavanıda buna dahil edersiniz ileride belki. Bahsettiğim mini cooperdaki gibi bir hava.

Bu arada marşpiyeldeki gri detay çıtasını servisten mi aldınız?
Aynalar siyah, maşbiyer altı gri kapı altında yeti sticker birazcık örnekteki Mini'ye benziyor [emoji4]
Ön panjur kısmına Hella'nin comet model projektorlerinden takmak istiyorum ne dersiniz.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öne çelik koruma yaparsan ozaman projektörler iyi olabilir belki ama bu şekilde yaparsan bence sırıtacaktır. Öne koruma yapınca da pickup gibi durur gibi geliyor bana ama bilemedim. Ben de ön logoyu çıkartıp yerine jaguar amblemi nasıl heykel gibi duruyorya onun gibi birşey takmak istiyorum da ben acaip kararsız ve hiç bir şeyi beğenmeyen bir adamım. Nasıl birşey taktıracağıma karar veremeden satarım arabayı sanırım :D Hayalimde kanatlı melek tarzında birşey var ama tam da o hayalimdeki gibrşey bulamadan yaptırmam :D Yaptırsam da istanbul gibi bir yerde ve kapalı garajımız olmadan yaşıyoruz 3 günden fazla kaportada kalırmı o da ayrı bir muamma :)

Aslındea skodanın var birtane benzer logosu ama ne bileyim ben daha farklı birşey düşünüyorum. linkten görebilirsiniz
https://tr.pinterest.com/pin/454652524869746601/

veya böyle birşey de olabilir işçiliği güzel yapılmış rengi ona göre uygun şekilde tabi
https://tr.pinterest.com/pin/553661347917436666/
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2018, 12:50:56 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;640976
Aynalar siyah, maşbiyer altı gri kapı altında yeti sticker birazcık örnekteki Mini'ye benziyor [emoji4]
Ön panjur kısmına Hella'nin comet model projektorlerinden takmak istiyorum ne dersiniz.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence aracın önü çok güzel. Önünü hiçbir şekilde bozmayın. Eğer pfojektör takacaksanız bence yetiye tavan projektörü çok yakışır. Aşağıda led olanın videosu var ama kare hellalar olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=CmhTJpDepWc

B sütununu kaplayacakmısınız? o zaman tam resimdeki mini gibi olur :)

sizde marşpiyeldeki gümüş detayı servisten mi aldınız?

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;640999
Bence aracın önü çok güzel. Önünü hiçbir şekilde bozmayın. Eğer pfojektör takacaksanız bence yetiye tavan projektörü çok yakışır. Aşağıda led olanın videosu var ama kare hellalar olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=CmhTJpDepWc

B sütununu kaplayacakmısınız? o zaman tam resimdeki mini gibi olur :)

sizde marşpiyeldeki gümüş detayı servisten mi aldınız?

@Batistuta projektör yuvarlak yada kare olabilir.. düşündüğüm yer alt ızgara tarafı.. tepeye düşünmedim sunroof var çünkü ayrıca çokta araç üstünde işlem yapmak istemiyorum.
incelediğim Hellanın comet 500ff modeli delici olarak geçiyor link aşağıda..

https://www.hella.com/offroad/en/Comet-FF-450-500-550-589.html

çok uzun yol yapıyorum genelde girdiğim yollar ıssız olabiliyor bu nedenle düşünüyorum

aslında ben aracın ikinci sahibiyim ilk sahibi skoda bayisi idi :) bu nedenle
siyah ayna kapakları, marşpiyel detayı ve kapılardaki yeti sticker'ı servisten çıkma. ayrıca egzos uçlarında da orijinal aksesuar var gümüş renkte. direksiyon da altı düz olan spor direksiyonlardan :)

B sütunu siyah düşünmedim hiç böyle güzel :)
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2018, 16:21:28 Gönderen: Erkki »

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kazasız belasız güle güle kullanın. İhtiyaç varsa taktıracaksınız ama nasıl duracağını sanırım ilk sizde göreceğiz. Nette bulamadım belki ruslar yapmıştır. Hella hepimizin bildiği köklü bir firma zaten kalitede şüphe yok ama yeni nesil custom off road araçlarda ince led çubuk kullanan çok ön taraf için. Onlarıda bir inceleyin derim. Plaka altına beyaz tamponun alt syah ızgara ile birleştiği yere böyle birşeyde gizlenebilir.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;641004
@Erkki
kazasız belasız güle güle kullanın. İhtiyaç varsa taktıracaksınız ama nasıl duracağını sanırım ilk sizde göreceğiz. Nette bulamadım belki ruslar yapmıştır. Hella hepimizin bildiği köklü bir firma zaten kalitede şüphe yok ama yeni nesil custom off road araçlarda ince led çubuk kullanan çok ön taraf için. Onlarıda bir inceleyin derim. Plaka altına beyaz tamponun alt syah ızgara ile birleştiği yere böyle birşeyde gizlenebilir.
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION] çok teşekkürler, hepimiz kazasız belasız Yeti'lerimizi kullanalım :)
  işten güçten pek fırsat bulamıyorum boş zamanda satınalmadan önce bir yerden ürünü bulup nasıl duracak onu denemem lazım :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]

Çok fazla siyaha bürünmek istemiyorum anca altta resimdeki seçeneklerden birisi olur sanırım, en çok aklıma yatan ilk ve sonuncu resim, siyah ayna güzel olacak galiba. Gri marşpiyeli yurt dışından superskoda idi sanırım oradan aldım gümrük dahil 400 tl yi bulmuştu galiba.

« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2018, 23:15:52 Gönderen: mşah »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Salt fonksiyon amaçlı olarak, benim oyum, led sislerin tavan barı üzerinde olması yönünde.. [MENTION=16667]Batistuta[/MENTION] nın göndermiş olduğu videoda da görüldüğü üzere, tepe montajı cam tavan için bir sıkıntı yaratmaz. Ayrıca, farlar ne kadar yukarıda olursa, aydınlatma etkisi de o kadar fazla oluır. Hem fonksiyon, hem estetik yönünden ise, makyajsız Yeti lerde olduğu gibi, yuvarlak sis farlarının ön panjuruun yanlarındaki boş alanlara yerleştirilmesi güzel olur bence .. ama oraya montaj imkanı nasıldır, bakmak lazım.

Aygıra da maşallah diyelim, pek yakışıklıymış :)