škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 135983

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim oyum da önce 4 numaralı fotoğrafa ardından 1 numaraya. 2 ve 3 ü direk eledim.

Aşağıdaki fotoğrafta sonradan takılmış led sis farları benim çok hoşuma gidiyor. Farlara kaş ve bu sis farlarından taktırmak lazım. Nerden bulunur kaça mal olur sağlıklı olurmu işçiliği ne tutar bilmiyorum bilen varsa paylaşmasını rica ederim.

Konu da başka yerlere kayıyor, hemen ana konuya bağlayayım :)
Bugün aracımız için şunumu yapsak bunumu yapsak diye düşündük forumdaki arkadaşlarla fikir alışverişi yaptık :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=17282]Umut Yeti[/MENTION]

superskoda.com sitesinde, "headlight eyebrow" olarak satılıyor.

paypal ödeme seçeneğinin iptal edilmesinden sonra, türkiye den üyelik alımını durdurmuşlardı. Şu anda, western union üzerinden ödeme alıyor ve tr den üye kabul ediyorlar.

üye olup, sipariş oluşturduktan sonra, wu üzerinden hesaplarına para göndererek, alış veriş yapmak mümkün.

Ancak, fiyatlar yüksek. Navlun ve wu komisyonu ile birlikte, ödeme tutarı, sitedeki satış fiyatının yaklaşık iki katına ulaşıyor.

http://www.superskoda.com/Skoda/Yeti/Yeti-headlights-eyebrows-Martinek-Auto

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] seçenekler içinden en çok yakışan siyah ayna gibi duruyor, b sütununu kapladığınız için siyah ayna ile birlikte baya bir bütünlük olmuş.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@mşah benim tercihim 4 numara fakat üstat kapakları gri yapsanız nasıl olur? diğer gri yerlerle uyum yakalar diye düşünüdüm.

@miyop üstat videoyu seyrettim iyi iş çıkarmışlar hoş duruyor :) burada led'in aydınlatma mesafesi nasıl ona bakmak lazım zira tavandaa yer alan aydınlatmanın açısı iyi olmalı sadece kaportayı aydınlatmayla kalabilir :)
hayalim aşağıdaki gibi yapmaktı iki delici ile aydınlatmayı hem mesafe olarak hemde parlaklık olarak güçlendirmek :)

@Umut Yeti fotoğraftaki kaşları aliexpress'te görmüştüm sanırım kesin vardır yapmıştır onlar :D sis farı ise görsel olarak güzel görünüyormuş :)
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2018, 09:54:25 Gönderen: Erkki »

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Serhat Bey [MENTION=15038]Erkki[/MENTION] . Evet projektörlerin bukadar iyi duracağını hiç zannetmiyordum. Ancak birde şu alt tarafa da sis farı taktırılsa benim yukarıda paylaştığım gibi araç resmen Kerem Bey'in  [MENTION=13655]miyop[/MENTION] söylediği gibi tam aygır olacak işte. Işıl ışıl ben çok beğeniyorum özelliklede dağ yollarında vs ıssız kuş uçmaz kervan geçmez yollarda hem işe yarar hem de görsel olarakta güzel görünüyor. Ben gündüzleri de kısa farlarım ve orijinal yuvarlak sisler sürekli açık dolaşıyorum. Zaman zaman aliexpressten alışveriş yapıyorum aliexpress dışında eskiden ebay'dan alırdım şu sıra bir de geek var. Azıcık araştırayım vakit bulabilirsem burada da paylaşırım eğer bulursam.

Buldum ama aliexpresste göremedim ebayda var. Ben daha ucuz olmasını beklerdim ama atla deve fark yok superskoda ile arasında hatta ebayda daha pahalı :D .
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=SKODA+YETI+EYEBROWS&_sacat=0&_sop=15

172 tl superskodada yol ücreti varmı bilmiyorum
ebayda 184 tl yol ücreti ile birlikte güncel kurlarla..
Bence çok pahalı değmez..
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2018, 16:31:58 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;636379

[MENTION=13655]miyop[/MENTION] Kerem bey bir sorum olacak müsadenizle.

Konumuzun önceki sayfalarını tek tek okuyorum bugün işyerimde bol boş vaktim mevcut. Yorumları okurken paylaştığınız şu fotoğraf dikkatimi çekti. Sorum şu olacak birebir aynı stepneden bendede var bagajımda duruyor aracı alalı 2bucuk sene oluyor aldığımda ilk sahibi bu stepneyi almış ancak ben hiç hava basıncını kontrol etmedim aldığım gibi duruyor. Kontrol etmek istiyorum benzin istasyonunda hava aletinde kaç bar hava vurmalıyım bu stepneye? Evimin yakınında bir opet var hava aleti sağlam ve doğru çalışmakta orada kendim yapacağım..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Umut Yeti;641111

Konumuzun önceki sayfalarını tek tek okuyorum bugün işyerimde bol boş vaktim mevcut. Yorumları okurken paylaştığınız şu fotoğraf dikkatimi çekti. Sorum şu olacak birebir aynı stepneden bendede var bagajımda duruyor aracı alalı 2bucuk sene oluyor aldığımda ilk sahibi bu stepneyi almış ancak ben hiç hava basıncını kontrol etmedim aldığım gibi duruyor. Kontrol etmek istiyorum benzin istasyonunda hava aletinde kaç bar hava vurmalıyım bu stepneye? Evimin yakınında bir opet var hava aleti sağlam ve doğru çalışmakta orada kendim yapacağım..

Üzerinde yazıyor max hava basıncı, bendekinde 45 psi yazıyor.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;641112
Üzerinde yazıyor max hava basıncı, bendekinde 45 psi yazıyor.

Dediğim gibi aracı aldığımdan beri yerinden hiç çıkartmadım. İlk sahibi almış bagaj içerisine uygun bir yere montelemiş duruyor hala :) kaç zamandır da aklıma geliyor şunu bir kontrol edeyim diye hep unutuyorum, üşeniyorum veya araya başka birşey giriyor erteliyorum. Konuda da görünce aklıma geldi sorayım dedim.

2.sorum da şu olacak. Ön sol(şöför) kapısının zeminine o bölgeye ne denirse hani kapıyı açtığımızda aşağıda kalan yer yağmurlu havalarda araç park halindeyken su birikimi gözlemliyorum. Seyir esnasını takiben bu su yok sadece mesela gece yağmur yağdı sabah görüyorum. Geçen sene böyle birşey yoktu ama yaz başından buyana dikkatimi 3-5 defa çeker oldu. Aracı genelde haftasonları kullanıyoruz hafta arası yatmakta. Bu su birikimi neden kaynaklanabilir? Sizlerce çözümü nasıl sağlanabilir? Bu şekilde kalırsa o bölgeyi çürütebilme ihtimalinden korkuyorum..

Şuan foto çekme gibi bir durumum sözkonusu olmadığı için önceki sayfalardan [MENTION=16667]Batistuta[/MENTION] arkadaşımızın bir fotoğrafını affıyla birlikle aldım ve kırmızı ile yuvarlak içine alıp ok ile o bölgeyi gösterdim.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2018, 14:12:01 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;641114

2.sorum da şu olacak. Ön sol(şöför) kapısının zeminine o bölgeye ne denirse hani kapıyı açtığımızda aşağıda kalan yer yağmurlu havalarda araç park halindeyken su birikimi gözlemliyorum. Seyir esnasını takiben bu su yok sadece mesela gece yağmur yağdı sabah görüyorum. Geçen sene böyle birşey yoktu ama yaz başından buyana dikkatimi 3-5 defa çeker oldu. Aracı genelde haftasonları kullanıyoruz hafta arası yatmakta. Bu su birikimi neden kaynaklanabilir? Sizlerce çözümü nasıl sağlanabilir? Bu şekilde kalırsa o bölgeyi çürütebilme ihtimalinden korkuyorum..

Sunrooof varsa, su tahliye kanalları tıkanmıştır. Tavandan inip gölleniyordur.

Sunrooof yoksa ön göğüsten içeri su sızıyor olabilir. Göllenmenin sebebi odur, ihmale gelmez, servise gösterin...

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;641115
Sunrooof varsa, su tahliye kanalları tıkanmıştır. Tavandan inip gölleniyordur.

Sunrooof yoksa ön göğüsten içeri su sızıyor olabilir. Göllenmenin sebebi odur, ihmale gelmez, servise gösterin...

Çok istememe ve beğenmeme rağmen Sunroof malesef yok. Müsait ve yakın bir zamanda servise göstermek iyi olacak sanırım. Teşekkürler.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;641116
Çok istememe ve beğenmeme rağmen Sunroof malesef yok. Müsait ve yakın bir zamanda servise göstermek iyi olacak sanırım. Teşekkürler.

Özellikle sunroof tercih etmiyorum, yakınımda kimde varsa ses, akma, fitil, conta, bakım vs. dertleri oldu  :)  Skoda grubunda genelde güneşi tam kesen örtü yok, tül gibi bir şey var. Aracı soğutmak kolay olmuyor. Yazın o güneşi ensende hissediyorsun.

Su giderlerinde tıkanma var muhtemelen bir yerde, onlara baktırmanız iyi olur.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: Umut Yeti;641111

Üreticisinin sitesinde, maksimum basınç olarak 60 psi belirtilmiş. Lastiğin üzerinde de, 60psi a kadar şişirilmesi gerektiği ibaresi var. Lastiğin içindeki basınç ise, 40 psi. Standart R16 jantlardaki lastikler için bizim araçların kılavuzunda 33-44 psi aralığının önerildiği düşünülürse, bu bence normal.

Ancak, bende mevcut istepnede, yeşil renkli sibop kapağı takılı. Eğer lastiğe nitrojen basılmış ve basıncı da düşmüş ise, benzin istasyonundan değil, nitrojen dolumu yapan yerlerden takviye  yaptırmak gerekir.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki budurumu yetkili servise mi göstermeliyim yoksa sanayiden skoda tabelası gördüğüm bir yere de girsem olurmu?

Benim stepnedeki kapak rengine bile dikkat etmedim :) ona bakarım bu akşam eğer nitrojen değilse hallederim nitrojense bir lastikçiye uğrarım ama şu su sızma olayı canımı nekadar sıktı şuanda anlatamam..

Geçen sene dolu yağışında ön cam patladı ve yenisi ile kaskodan değiştirildi. Acaba onunla alakalı birşeymi yada sol ön kapının fitillerinde filan bir gevşememi olduda oluyor bu bilmiyorum. Gittiğimde tek seferde çözeceklerse tamam da tekrarlama ihtimalini düşünmek bile cidden sıkıcı.

Duygusal kısmını da hesap edersek bu işlemler tabi ne olduğu tam belli deği ama tahminen maliyetlimi olur?
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2018, 15:05:10 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;641119

Geçen sene dolu yağışında ön cam patladı ve yenisi ile kaskodan değiştirildi. Acaba onunla alakalı birşeymi yada sol ön kapının fitillerinde filan bir gevşememi olduda oluyor bu bilmiyorum. Gittiğimde tek seferde çözeceklerse tamam da tekrarlama ihtimalini düşünmek bile cidden sıkıcı

Bu önemli bir bilgi. Ön göğüste tahliye delikleri mutlaka kontrol edilmeli. Sileceklerin altındaki plastik sökülecek belki de. Cam değişimi bu işi daha da şüpheli hale getirdi. İşini iyi yapan özel servis varsa orası da olur.

Güngören'de Şahkan Oto tavsiye edebilirim.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anadolu yakasında Ümraniye'de ikamet ediyorum Güngören biraz bana fazlaca ters kalıyor.  Geçen sene Kadıköy'deki Erya'da cam değişimi yapıldı.