škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Eco sürüş modu kullanan arkadaşlar, yardım!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi,dsg,150 ps aracımın ilk yakıt deposunu NOrmal sürüş modunda kullandım. Vitesler, D1,D2....D7 olarak ekranda gözüküyordu. Yeni yakıt depomda, Eco mod kullanayım dedim. Başta vitesler E1,E2,....E7 olarak değişirken, ertesi gün yine D1,D2...D7 olarak değşimeye başladı. Bolero ekranda eco mod yazıyor. Vitesin önğnde duran mod lambası yanıyor. Neden olabilir, kullanan ve bilgi sahibi olana arkadaşlar aydınlatabilirler mi beni acaba? Teşekkürler.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben de bi kere seyir halindeyken d ye aldım , kendi kendine ecoya aldı . bi kaç kere denedim tekrar tekrar ecoya aldı 3-5 dk sonra ... Durduğumda forumda tarif edilen dsg resetlemeyi uyguladım . ondan mı bilmiyorum ama düzeldi ..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın durumu belki ECO modda sürüşe uygun değildir.Motor suyu sıcaklığı, klima kullanımı, akü durumu gibi durumlardan dolayı şartlar oluşana kadar Normale geçiyordur.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;631897
Aracın durumu belki ECO modda sürüşe uygun değildir.Motor suyu sıcaklığı, klima kullanımı, akü durumu gibi durumlardan dolayı şartlar oluşana kadar Normale geçiyordur.

Belki de. Olabilir. Tam çözemedim ben de.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kontakt açılıp kapandığında, son seçilen mod yine noormale mi dönüyor?

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;631897

Öğrendim. Her seferde,eko modu yeniden seçmek gerekiyormuş. O şekilde E olarak vitesler değşiyor

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;631974
Öğrendim. Her seferde,eko modu yeniden seçmek gerekiyormuş. O şekilde E olarak vitesler değşiyor
 Octilerde değişik sanırım. SuperB de her sefer seçmek gerekmiyor. Eco modda kapandı ise kontak açılışta da eco mod oluyor. Bi arkadaş demiş araç hazır olmayabilir Eco moda diye ama böyle bir durum da olmaz araçta. Start stop gibi değil yani.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;631975
Octilerde değişik sanırım. SuperB de her sefer seçmek gerekmiyor. Eco modda kapandı ise kontak açılışta da eco mod oluyor. Bi arkadaş demiş araç hazır olmayabilir Eco moda diye ama böyle bir durum da olmaz araçta. Start stop gibi değil yani.

Herseferinde eco olarak kalıyor ama. Vites değişimi için yani E olması için, eco yu yine secmek gerekiyır. Değişik gerçekten.

Çevrimdışı takrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birebir ayni araba motor bende de var. Kontak açılıp kapatılınca vites d oluyor evet. Niye yapıyor bende bilmiyorum. Mod eko da kalıyor ama  vites d oluyor. Çok üstünde durmadım ben. Zaten usulünde kullanınca 1900 devir civarları değişiyor vitesleri. Ekonomi ayağınızın ayarıyla ilgili yani.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takrep;632357
Birebir ayni araba motor bende de var. Kontak açılıp kapatılınca vites d oluyor evet. Niye yapıyor bende bilmiyorum. Mod eko da kalıyor ama  vites d oluyor. Çok üstünde durmadım ben. Zaten usulünde kullanınca 1900 devir civarları değişiyor vitesleri. Ekonomi ayağınızın ayarıyla ilgili yani.

Haklsınız. Aynen ayğağınızda. Heralde yeniden eco yu seçince salınım (eco trip) yapıyor sanırım. Ancak merak etttiğim ise normal moddaki D ile eco moddaki D nin tüketim farklılıkları var mı? Yani ekranda eco yazmasının faydası var mı gercekten, eco trip( salınım modu) yapmadan.

Çevrimdışı Cripton

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı takrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;632544
Haklsınız. Aynen ayğağınızda. Heralde yeniden eco yu seçince salınım (eco trip) yapıyor sanırım. Ancak merak etttiğim ise normal moddaki D ile eco moddaki D nin tüketim farklılıkları var mı? Yani ekranda eco yazmasının faydası var mı gercekten, eco trip( salınım modu) yapmadan.
o durumda serbest sürüş moduna geçiyor vites.turkcesi boşa alıyor vitesi. Yolun durumuna göre ekonomik olabilir tabi. Ama genelde olmuyor.anladigim kadarıyla kontak kapattıktan sonra o yüzden normal haline geliyor sadece vites. Çünkü aktarımı çekişi çok etkileyen bir şey. Acil bi durumda gaza basıp vitese alana kadar kısa bi süre geçiyor. Bu yüzden şoför uygun yol şartlarında ayrıca açıp kullansın diye her kontak aç kapadan sonra normal hale geliyor. İsteğe göre açılıyor. Diğer seyler ekonomide kalıyor.

Çevrimdışı takrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;632544

Yine kendi görüşüm, eco modda boşa aldığında 0.9 civarlarında yakmaya devam ediyor. Normal d de 0 oluyor tüketim modern motorlarda. Yolun durumuyla ilgili ama tüm seneye vuracak olursanız bence normal modda kullanmak daha ekonomik. Ciddi yokuş asagi bi yerde normal d de motor arabayi tutuyor. Belli bir hızda güzelce akıp gidiyor bu sırada tüketim sıfır tekrar gaza basana kadar. Eco modda boş viteste alabildiğine hızlanıyor. Bu sırada bir miktar yakıyor. Frene basmak gerekiyor. Hafif yokuş asagi avantajlı eğer mesafe bu sekil fazlaysa. Çünkü arabayi motor tutmuyor viteste olmayınca salınıyor gidebildiği yere kadar. Kısacası uzun vadede hiç kafa yormayıp normal modda kullanmak ekonomik ve güvenli.  Viraj farını falan pasif duruma getiriyor eko modda. Devede kulak. Ne harcayacak mesela. Normal modda güvenli ekonomik kazasız belasız sürüşler tavsiyem.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takrep;632862
Yine kendi görüşüm, eco modda boşa aldığında 0.9 civarlarında yakmaya devam ediyor. Normal d de 0 oluyor tüketim modern motorlarda. Yolun durumuyla ilgili ama tüm seneye vuracak olursanız bence normal modda kullanmak daha ekonomik. Ciddi yokuş asagi bi yerde normal d de motor arabayi tutuyor. Belli bir hızda güzelce akıp gidiyor bu sırada tüketim sıfır tekrar gaza basana kadar. Eco modda boş viteste alabildiğine hızlanıyor. Bu sırada bir miktar yakıyor. Frene basmak gerekiyor. Hafif yokuş asagi avantajlı eğer mesafe bu sekil fazlaysa. Çünkü arabayi motor tutmuyor viteste olmayınca salınıyor gidebildiği yere kadar. Kısacası uzun vadede hiç kafa yormayıp normal modda kullanmak ekonomik ve güvenli.  Viraj farını falan pasif duruma getiriyor eko modda. Devede kulak. Ne harcayacak mesela. Normal modda güvenli ekonomik kazasız belasız sürüşler tavsiyem.

Çok teşekkürler

Çevrimdışı ttuncayy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni durum bende de var. eco modda surus sonra erdiginde kontak yeniden acildiginda vites "e"den "d"ye geciyor. bolero ekranda mod eco olarak gosteriyor. ne zamandir cevap bulamadim. Ben eco modu degistirmek istemedigim halde vitesin "e" de kalmasini istedigim halde degismesi sinirimi bozdu. bir ariza var falan zannediyordum. bu arada aracim 2017 superb prestij. Acaba dsg yi yarim kontakta gaza 15 saniye basip resetlesem duzelir mi?