škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Medeniyet bu mudur? Bence budur..

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ağzım açık kaldı resmen..Bu nasıl bir anlayıştır, bu nasıl bir kültürdür. İnsanlık denen şey bu mudur? Bence bu dur.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=185040988343
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha önceden uyarılıp yolu açmaları istenmiş olabilir.zaten ön ksımda kazadan dolayı beklemede.ama duran bir trafik ve araçlar hala yol vermek için çabalıyor.
bu insana saygı.saygı olmayan yerde  sevgide olmaz.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
emnıyet şeridi diye bişi var yarsın ordan geçsin.yok abicim ölüm kalım durumlarında bizden daha fazla önemseyen bi millet yok.bu vidyo bana çok toz pembe gelmedi.hatta vatandaşlar öyle bi şekilde durmuş ki nerdeyse itrafiye aracı geçemeyecek.bide anlamadıgım yer kıtlıgımı var da bu avrupalılar hep 2 şeritli yol yaparlar.

Çevrimdışı remusmark

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce gelen itfaiyeler var onların actıgı yol olabilir yoksa olay yerine giden ilk aracın bukadar rahat gittigini tahmin etmiyorum ama yinede guzel tabi :)

Çevrimdışı jackal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bu tur goruntulere defalarca sahit oldum,siren sesini duyan arac suruculeri hemen seridin sagina ve soluna yanasir acil gecmesi gereken arac cizgi uzerinden rahat bir sekilde gider.
lutfen bu konuda duyarli olalim,en onemlisi insan sagligi
[SIGPIC][/SIGPIC]
octavia tour trumf 1.9 / 74 kw

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yol nasıl açılırsa açılsın Ankara'nın göbeğinde Kızılayda bir ambulansın hastaya yetişmek için kaldırımdan gittiğine şahit oldum bi Allah'ın kulu yol vermedi ambulansa.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;63178
Yol nasıl açılırsa açılsın Ankara'nın göbeğinde Kızılayda bir ambulansın hastaya yetişmek için kaldırımdan gittiğine şahit oldum bi Allah'ın kulu yol vermedi ambulansa.

Sıkışıklıkta yapacak bişey yok, kaçacak yer yoksa vatandaşı suçlamamak lazım. Sonuçta adam yol açmak için kırmızıda geçse ceza yazan polisimiz var tam meydanda, hiç eksik olmaz.

============================================================

Yukarıda belirtildiği gibi yol önceden açılmış. Adam gelecek oh herkes durmuş kenara çekilmiş bunları bekliyodu :p Zaten yine yukarda söylendiği gibi olay yerine önceden ulaşmış kamu araçları var. Bi kere yoluda zaten kapatmışlar, trafik akmıyor. Bu yüzdende çekilmiş bekliyorlar. Hatta videonun başlarında bi tane araba itfaiye arabasının önüne çıkıyor gitsem mi napsam lan acaba diye yol zaten kapalı geçiş yok sora kenara çekiliyor.

Hem yangın zaten sönmüş :lol: Boşuna geçti bunlar videoyuda çekmeleri hava oldu.  

Hadi çek kaza anındaki ilk intikal eden kamu aracının videosunu?

Bana reklam geldi.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2010, 12:25:24 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anlayış farkı bence,aydınlanma felsefesi budur bence.önce insan ile önce vatan diyenlerin arasındaki fark kadar ince bir mesafedir bu.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;63234
Hatta videonun başlarında bi tane araba itfaiye arabasının önüne çıkıyor gitsem mi napsam lan acaba diye yol zaten kapalı geçiş yok sora kenara çekiliyor.

Araç Astra F gsi olarak gördüm. % 99.9 Türk :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;63139
...anlamadıgım yer kıtlıgımı var da bu avrupalılar hep 2 şeritli yol yaparlar.
Yer kıtlığı yok ama yavaş giden sağdan gidiyor, hızlı giden soldan. Türkiye' deki gibi sol şeritten 40 km/s hızla gitmiyorlar. Bir de sağdan sapacaklarsa önceden sağ şeride geçiyorlar. Bizdeki sığırlar gibi son ana kadar sol şeritten gidip birden sağa kırmıyorlar. O nedenle de yolda tıkanıklıklar olmuyor. Bunlara bağlı olarak da adamlar yolu 3 yerine 2 şeritli yapıyorlar. Hem daha az betonlaşıyorlar hem de yol yapı maliyetleri bize göre çok daha az oluyor. O azalan maliyeti de kaliteli yol yaparak kullanıyorlar.:wnk:
Alıntı yapılan: jackal;63160
bu tur goruntulere defalarca sahit oldum,siren sesini duyan arac suruculeri hemen seridin sagina ve soluna yanasir acil gecmesi gereken arac cizgi uzerinden rahat bir sekilde gider.
lutfen bu konuda duyarli olalim,en onemlisi insan sagligi
Haseki Hastanesi' ne hasta getiren bir ambulans, sığırın biri yüzünden içeri giremiyordu. Dövecektim az kalsın. Manda, ciyak ciyak bağıran ambulanstan yol istiyordu. Ambulansa yol verebilmek için az kaldırımlara çıkmadım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;63738
Yer kıtlığı yok ama yavaş giden sağdan gidiyor, hızlı giden soldan. Türkiye' deki gibi sol şeritten 40 km/s hızla gitmiyorlar. Bir de sağdan sapacaklarsa önceden sağ şeride geçiyorlar. Bizdeki sığırlar gibi son ana kadar sol şeritten gidip birden sağa kırmıyorlar. O nedenle de yolda tıkanıklıklar olmuyor. Bunlara bağlı olarak da adamlar yolu 3 yerine 2 şeritli yapıyorlar. Hem daha az betonlaşıyorlar hem de yol yapı maliyetleri bize göre çok daha az oluyor. O azalan maliyeti de kaliteli yol yaparak kullanıyorlar.:wnk:

Haseki Hastanesi' ne hasta getiren bir ambulans, sığırın biri yüzünden içeri giremiyordu. Dövecektim az kalsın. Manda, ciyak ciyak bağıran ambulanstan yol istiyordu. Ambulansa yol verebilmek için az kaldırımlara çıkmadım.

Geçen akşam caddede arkadan ambulans yol istiyor,bende yavaş yavaş sağa kaçmaya başladım ki daha bana gelene kadar aramızda arabalar vardı,yoğun trafik komple.Sağımdaki süzme armutun oğlu ne üstüme geliyorsun dercesine habire bana yol vermeme gayreti içerisinde.Sinyal vermişim,sıkıştırmadan yol isteyerek kaçmaya çalışıyorum yardımcı olup önüne geçmeme izin vereceğine benimle boğaz geriyor.Bu sefer tepesine çıka çıka yol aldım.Ahlaksız insan çok :mad: aramızda neredeyse 10 araba vardı bu süzme armutla cebelleşmekten ambulans benim arkama geldi,düşün gösterdiği mücadeleyi,şaka gibi resmen.Uçacak halim yok sağdakiler yol verecek ki soldakiler sağa kaçıp ambulansın önünü açsın.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;63945
Geçen akşam caddede arkadan ambulans yol istiyor,bende yavaş yavaş sağa kaçmaya başladım ki daha bana gelene kadar aramızda arabalar vardı,yoğun trafik komple.Sağımdaki süzme armutun oğlu ne üstüme geliyorsun dercesine habire bana yol vermeme gayreti içerisinde.Sinyal vermişim,sıkıştırmadan yol isteyerek kaçmaya çalışıyorum yardımcı olup önüne geçmeme izin vereceğine benimle boğaz geriyor.Bu sefer tepesine çıka çıka yol aldım.Ahlaksız insan çok :mad: aramızda neredeyse 10 araba vardı bu süzme armutla cebelleşmekten ambulans benim arkama geldi,düşün gösterdiği mücadeleyi,şaka gibi resmen.Uçacak halim yok sağdakiler yol verecek ki soldakiler sağa kaçıp ambulansın önünü açsın.
Anlatamazsın ki sığıra. 6 sene sırf bunun eğitimini versen gene anlamaz.