škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

allah bi daha shell'in eline düşürmesin..

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

berfin.meb

• Ziyaretçi
En iyi çözüm kapağı kendinizin açıp kapatmasıdır.
Tebrikler sayın mygökhan ve sayın 06navy.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun kardeşimde, pompacının hanzoluğu başka bi şey değil.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Ben evime yakın olduğu için shellden alıyorum şu ana kadar sorun yaşamadım.

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok büyük geçmiş olsun. Başınızdan geçen bu üzücü olay sizde biliyorsunuz Takdir-i İlahidir.
Yani burada şer diye gözüken olay belkide sizin için hayırdır unutmayın.

Aracımın deposunu her zaman 100 TL eurodizel doldururum ve kırmızı ışık yanar yanmaz hemen gider yakıtımı yine 100 TL ile doldururum.

Pompacı arkadaşlardan sadece eurodizel olmasını ve yavaş kademede yakıtı doldurmalarını isterim, kesinlikle camlara veya aracın başka kısımlarına dokundurtmam.

Sizlerde mutlaka deponuzu yavaş (en düşük) kademede doldurtun.

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Cihangir,can sıkıcı bir durum maalesef :(
Mecburiyet dışında Shell benim tercih listemin dışındadır. 2-3 farklı seferinde de yakıtlarında ciddi sorun yaşadım,üstelik 95 oktanı pahallı satıyorlar. 95 oktan BP'de 3.640 iken Shell'de 3.650.

Çevrimdışı VW_Passat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun ustam,

ben ama SHELL hakkinda tam tersini düsünüyorum. Almanya´da ben ya SHELL´den yada ARAL (Türkiyede BP diye geciyor) alirim :ok:. Nedeni ise burada en kaliteli Akaryakiti onlar satiyorlar. Türkiye´de ise Petrol Ofisi, OPET ve SHELL´den aliyorum Dizeli :D.

Türkiye´de tek eksik olan sey Almanya´daki gibi Self Servis´tir. Senelerden beri burada aracimizi kendimiz dolduruyoruz, kasaya gidip parasini ödeyip cikiyoruz. Iste bu Servis Türkiye´de yok !!

Saygilar
2010 Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI CR 140HP 6-Vites DSG (Tiptronik), Izlanda Grisi - Sedef Boya

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şuna shell yerine .... akaryakıt istasyonu deseydik bence daha mantıklı olurdu...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;63458
şuna shell yerine .... akaryakıt istasyonu deseydik bence daha mantıklı olurdu...
abi haklısında neden bilgisiz pompamcı şelde,neden paramın üstünü eksik veriyorlar.sorunlar bi şekilde halloluyor ama neden sorun oluyor.hiç olmasa daha iyi değilmi.3 senelik po kullanıcısı olarak neden bu durum benim başıma hiç gelmedi.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell çok uluslu kurumsal bir firmadır, yaptığı bu yanlısı telafi edeceklerdir mutlaka,

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce shell yakıtından dolayı benzin pompası kömürleşmiş birisi olarak yazıyorum. kalitesiz yakıttan ve pisliklerden dolayı benzin pompası tıkanmış ve yanmadan hemen önce motor yakıtsız kalınca stop etmesi ile kurtuldum. aracı çektirdiğim otokoç ta bana verilen yanıt buydu. araçtan çıkan pompanın içi resmen katran gibiydi.

evet yurtdışında çok iyi bir firma. ama ülkemizde istasyonlar arası en çok fark shellde oluyor. denetim sayısının çok olması ile övünüyorlar. ama ülkemizde shelli yönetenler denetim sayısının değil denetimlerdeki kalitenin önemini öğrenememişler diye düşünüyorum. zira ülkemizde benzin istasyonlarındaki en büyük sorun istasyonun markası değil işletmecinin şerefidir.

ayrıca hiç bir zaman shell ile daha uzun menzil yapamadım. tüm tüketim denemelerimde kendi rekorlarımı hep opet yada po yakıtları ile kırdım.

bu yüzden mümkün mertebe shellden uzak duruyorum. artık sadece bildiğim istasyonlardan alıyorum (eskişehir içi total, şehirler arasında genelde şöförler odası cemiyetinin PO istasyonları) eğer bildiğim bir istasyon olmayan bir yerde isem mümkün mertebe po yada opet istasyonlarına bakıyorum.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2010, 11:43:17 Gönderen: mayham85 »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Cihangir geçmiş olsun.
Alıntı yapılan: demir_01;63149
...shellden aldığım yakıt po ya oranla daha az kmde bitiyor...
Bende de aynısı oluyor. Ben artık hep PO' dan alıyorum benzini.
136L varken süper benzin kullanmak zorundaydım, normal benzinle gitmezdi asla. Ulan her istasyonda "abi bunlara normal benzin konur ya" derdi pompacılar. Bir gün "sana ne lan! Param çok benim ne diyorsam ondan ver" diye terslemiştim.

efe_38

• Ziyaretçi
öncelikle geçmiş olsun shell'in akaryakıtına laf ettirmem vallaha :D çünkü en çok denetlenen yerdir doğuda shell çok azdır çünkü kaçak yakıt satmıyorlar denedik gördük yani ama çalışanları hakkında birşey söyleyemem iyiside var kötüsüde

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;63832
öncelikle geçmiş olsun shell'in akaryakıtına laf ettirmem vallaha :D çünkü en çok denetlenen yerdir doğuda shell çok azdır çünkü kaçak yakıt satmıyorlar denedik gördük yani ama çalışanları hakkında birşey söyleyemem iyiside var kötüsüde

benim sorunuma neden olan yakıt başkentin göbeğindeki ultra denetimsiz shell istasyonundan alınan yakıttı. :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
GTL başarılı bi mazot, normal kullanımda pek fark yok hemde araba daha çok yakıyor ama redliner gidince dizeli hakkaten biraz hareketlendiriyo aksiyon katıyor. Ama normal eurodieselden bariz fazla yakıyor, e fiyatıda fazla :D Almıyorum okul yollarında neyim düz eurodiesel devam :lol:

Shell mazotta çok iyi. PO, Opet falan denedim.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;63843
GTL başarılı bi mazot, normal kullanımda pek fark yok hemde araba daha çok yakıyor ama redliner gidince dizeli hakkaten biraz hareketlendiriyo aksiyon katıyor. Ama normal eurodieselden bariz fazla yakıyor, e fiyatıda fazla :D Almıyorum okul yollarında neyim düz eurodiesel devam :lol:

Shell mazotta çok iyi. PO, Opet falan denedim.
fiyattada çok iyiler:D