škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg 2. Viteste aracın titremesi

Rache · 17 · 5784

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba araç hafif yokuş aşağı rampalarda frene basınca hafif titreme yapıyor.  Bazen kalkışlarda titriyor özellikle 2. Viteste acaba kavramada mı sorun var ?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Sanırım kavrama sorunu bu direk yetkili servise müracaat edin ücretsiz halledersiniz diye düşünüyorum. İşçilik alıyorlar diye biliyorum.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;633588
Arkadaslar merhaba araç hafif yokuş aşağı rampalarda frene basınca hafif titreme yapıyor.  Bazen kalkışlarda titriyor özellikle 2. Viteste acaba kavramada mı sorun var ?

Aynı başlığı açmıştım geçen günlerde serviste test sonucu kavrama değişmesi gerektiği söylendi 2 günde değiştirdiler şuan için sorunum kalmadı

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;633593
Sanırım kavrama sorunu bu direk yetkili servise müracaat edin ücretsiz halledersiniz diye düşünüyorum. İşçilik alıyorlar diye biliyorum.

Garanti varsa ücretsiz. Servis yakınsa gidip gelmek dert değilse hiçte dikkatli kullanmayın kafanıza göre kullanın bundan sonra. Bozuldukça değişsinler. Bu kadar çabuk arıza yapan bi şanzımanı ısrarla satmaları onların sorunu. Sert kalkışlarla tadını çıkarın :D

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fth106;633594
Aynı başlığı açmıştım geçen günlerde serviste test sonucu kavrama değişmesi gerektiği söylendi 2 günde değiştirdiler şuan için sorunum kalmadı

Değişimden sonra aracın motor sesinde sorun oldu mu ?

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;633601
Değişimden sonra aracın motor sesinde sorun oldu mu ?

Yok hayır olmadı ben garanti bitimine 2 ay kala değiştirdim daha mantıklı oldu çünkü bundan sonra 2 yıl parça garantisi devreye girdi. Bu araçların bana göre tek masraflı vereceği sıkıntı kavrama garanti uzatmayada gerek kalmadı.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=13961]Rache[/MENTION] Bu arasa bu sıkıntı kaç km de oldu acaba?

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fth106;633602
Yok hayır olmadı ben garanti bitimine 2 ay kala değiştirdim daha mantıklı oldu çünkü bundan sonra 2 yıl parça garantisi devreye girdi. Bu araçların bana göre tek masraflı vereceği sıkıntı kavrama garanti uzatmayada gerek kalmadı.
Garanti yönetmeliğine göre garantiden değişen ürünün garanti süresi aracın garanti süresiyle sınırlı. Yani tekrar 2 yıllık süre başlamıyor bilginiz olsun. İyiniyet garantisi ayrı bir konu tabi.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fth106;633602

[MENTION=16020]fusel[/MENTION] 'in dediği gibi aracın garanti süresiyle sınırlı.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;633632
Garanti yönetmeliğine göre garantiden değişen ürünün garanti süresi aracın garanti süresiyle sınırlı. Yani tekrar 2 yıllık süre başlamıyor bilginiz olsun. İyiniyet garantisi ayrı bir konu tabi.

Özellikle sordum servis sorumlusuna taktığımız her parçanın 2 yıl garantisi var bi sıkıntı olmaz dedi ona dayanarak böyle söylemiştim

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah ihtiyacınız olmaz garantiye ama söz uçuyor yazı kalıyor malesef.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
22 binde araç daha garantiden yana sıkıntı yok 2020 ye kadar garanti devam ediyor

Çevrimdışı Alperr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;633632

Yasal olarak aracın veya başka bir ürünün garantisi bittiğinde yetkili servisi tarafından onarımında en az 6 ay garanti verilmesi zorunludur.

Benim araç 2011 model 2017 yılında EGR değişti 2 yıl garanti verildi itiraz ederlerse hem telefon kayıtlarına hemde verilen faturaya bakıp susarlar yeterki haklarımızı bilelim.

Cep telefonumda bu durumu yaşadım garanti bitmesine 1 ay kala anakart değişti telefon garanti bittikten 4 ay sonra aynı arızayı verdi ve tekrar ücretsiz değişti. Yeterki o zamanki değişen parçaların yasal faturası elinizde bulunsun :)

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alperr;633656
Yasal olarak aracın veya başka bir ürünün garantisi bittiğinde yetkili servisi tarafından onarımında en az 6 ay garanti verilmesi zorunludur.

Benim araç 2011 model 2017 yılında EGR değişti 2 yıl garanti verildi itiraz ederlerse hem telefon kayıtlarına hemde verilen faturaya bakıp susarlar yeterki haklarımızı bilelim.

Cep telefonumda bu durumu yaşadım garanti bitmesine 1 ay kala anakart değişti telefon garanti bittikten 4 ay sonra aynı arızayı verdi ve tekrar ücretsiz değişti. Yeterki o zamanki değişen parçaların yasal faturası elinizde bulunsun :)
Mevzuatı ve skodanın sitesindeki bilgileri aşağıya ekliyorum. Garantiden değişen ürüne 6 ay garanti verileceği gibi bir hüküm olmadığı açık. Yani dediğiniz gibi yasal olark bir düzenleme yok. ses kaydı fatura ve sair evraklar yönetmeliğin açık hükmü karşısında bir işe yaramaz.  

Yine 2011 model aracınızın egr valfini parasını vererek değiştirdiyseniz garanti yönetmeliğine göre tabiki 2 yıl garanti verilemek zorunda. Garantiden değişimle bu şekilde ücretli değişim farklı hükümlere tabi.  

http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/garanti

f maddesinde açıkça yazıyor.

"f. Garanti işlemleri sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır."

Gümrük ve ticaret bakanlığının yayınladığı GARANTİ BELGESİ YÖNETMELİĞİ'nin 10. maddesine göre;

Değiştirilen malın garanti süresi

MADDE 10 – (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.

« Son Düzenleme: 22 Şubat 2018, 23:34:32 Gönderen: fusel »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 07:37:54 Gönderen: rumiexile »