škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni fabia ile gelen bir kac ozelligin oncekilere alimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar selam.

Yeni fabia ile gelen bazi ozellikler benim olmasini istedigim ozelliklerdi. Simdi mantikli dusununce bu ozelliklerin parca degisimi ve yazilim guncellemesi ile alinabilirligi mumkun mudur?

Kör nokta tanima sistemi:

Bu ozellik arka sensorlerin sag ve soldakilerini kullaniyor. Ve aynalarda sari bir sekil ile uyari gosteriyor.

Bu ozellik yan aynalari  degisimi ve yazilim guncellemesi ile alinabilir ki acaba?

Uzun far asistani:

Yeni modelin fotolara baktigimda dikiz aynasi in cama yapisan kisminda asagida bir kamera gibi bisi gelmis. Bu cihaz far asistani aslinda. Bu parca degisirse ve yazilim da guncellenirse bu ozellikler gelebilir mi?

Retrofit ustasi [MENTION=13286]forjust1day[/MENTION] bilgi alinca bizi de bilgilendirirse super olur :)

Bu arada sanirim tum camlarin otomatik kapanmasi ozellikligi gelmis yeni modelde. Ama emin degilim tabi.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kör nokta uyari sistemi sadece park sensörü degil ayni zamanda ekstra 2 adet modül sayesinde aktif olabiliyor:) ancak bizdeki fabialarda kapi modülü bile yok galiba cunku kapilara baglanamiyorum.

Uzun far asistanı icin yeni fabiadaki bcm gateway gibi parcalara bakilmasi gerekli hocam uzun far asistanı yapilirsa bununla beraber lane asist ve sign asistte aktive edilir :) bunun içinde arabanin apo ustaya teslimi lazım , bizim kasalarda front asist var mesela yurtdışında front asist önde radar ile çalışıyor bu sistem kurulduğunda adaptif hiz sabitlemede aktif edilebilir bu söylediklerimin hepsi yapilirsa yari otonom sürüş olur :D

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;634286
Kör nokta uyari sistemi sadece park sensörü degil ayni zamanda ekstra 2 adet modül sayesinde aktif olabiliyor:) ancak bizdeki fabialarda kapi modülü bile yok galiba cunku kapilara baglanamiyorum.

Uzun far asistanı icin yeni fabiadaki bcm gateway gibi parcalara bakilmasi gerekli hocam uzun far asistanı yapilirsa bununla beraber lane asist ve sign asistte aktive edilir :) bunun içinde arabanin apo ustaya teslimi lazım , bizim kasalarda front asist var mesela yurtdışında front asist önde radar ile çalışıyor bu sistem kurulduğunda adaptif hiz sabitlemede aktif edilebilir bu söylediklerimin hepsi yapilirsa yari otonom sürüş olur :D

Hocam bu söylediklerinizin maliyeti tahminen ne kadar olur?

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kör nokta uyari 2000
Acc 2500
Lane asist 2500 civarinda olur tabi tahmini rakamlar bunlar :)

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13286]forjust1day[/MENTION] hocam acc eklemek mümkün müdür sonradan? dediğiniz gibi bizim araçların front asistli versiyonları var ancak sonradan eklenemez diye düşünmüştüm ben.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;634332
[MENTION=13286]forjust1day[/MENTION] hocam acc eklemek mümkün müdür sonradan? dediğiniz gibi bizim araçların front asistli versiyonları var ancak sonradan eklenemez diye düşünmüştüm ben.

Söz konusu vag grubu ise olmaz diye birşey yok diye biliyorum:) apo ustaya hep golfü götürüyorum fabia ile gitmek kısmet olsa baktiracam oluyormu diye

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;634372
Söz konusu vag grubu ise olmaz diye birşey yok diye biliyorum:) apo ustaya hep golfü götürüyorum fabia ile gitmek kısmet olsa baktiracam oluyormu diye

aşırı istediğim bir özellik bu, bundan sonraki alacağım araçta seçim sebebim resmen.