škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III GERİ GERİ GİDERKEN GELEN SES

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı glory01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.. 2017 fabia 1.0 tsi 110 hp model araca sahibim.
Aracimin vitesini r (geri vites) takip geri geri giderken, araçtan bir uğultu sesi geliyor ve frene basinca o uğultu kayboluyor.
Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla o sorunu çözebilen yok zaman zaman çoğumuzun arabasından geliyor o ses. Servis de sebebini ne bulabiliyor ne de çözebiliyor.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
acaba aramızda hiç balata değişimi yapmış olan var mı? sonrasında da bu ses geliyor mu?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vites dişlilerinin dişleri sürtünmeyi ve dolaysıyla sesi azaltmak için dişli eksenine 45 derece gibi eğik yapıdadırlar. Fakat bu tür imalatın maliyeti yüksek olduğundan genelde üst seviye araç vites kutuları haricinde geri vites dişlileri düz yapıdadırlar. Bu da geri gelişte o tipik geri vites sesini oluşturur.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;634662
Vites dişlilerinin dişleri sürtünmeyi ve dolaysıyla sesi azaltmak için dişli eksenine 45 derece gibi eğik yapıdadırlar. Fakat bu tür imalatın maliyeti yüksek olduğundan genelde üst seviye araç vites kutuları haricinde geri vites dişlileri düz yapıdadırlar. Bu da geri gelişte o tipik geri vites sesini oluşturur.

hocam bahsettiğiniz ses geri vites sesi. videoda gelen ses ise daha çok fren balatalarından geliyormuş gibi geldi bana.

kendim de sessiz bi avm otoparkında test ettim gelmedi bu ses, ancak aracı yeni aldığımda geliyordu.
[MENTION=16477]Panço_Villa[/MENTION] [MENTION=16851]glory01[/MENTION]

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;634980
hocam bahsettiğiniz ses geri vites sesi. videoda gelen ses ise daha çok fren balatalarından geliyormuş gibi geldi bana.

kendim de sessiz bi avm otoparkında test ettim gelmedi bu ses, ancak aracı yeni aldığımda geliyordu.

[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] Yeni balata ise alışma devresinde normaldir.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;634981
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] Yeni balata ise alışma devresinde normaldir.

Arabam 12300 km ye geldi balata da değişmedi. Aldığım günden beri ses var geri giderken. Alışmayla ilgisi yok. :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;635028
Arabam 12300 km ye geldi balata da değişmedi. Aldığım günden beri ses var geri giderken. Alışmayla ilgisi yok. :)

Balata arasına taş falan bir şey girer sürtme olur diyeceğim de o kadar uzun süre kalır mı bilemedim. Serviste baktırmakta fayda var.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 17 k da bende bayağıdır olmuyor. bi ara oluyordu. Benim sıkıntım park ederken falan frene az sert basınca garç gurç ediyor balatalar :(

Çevrimdışı glory01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise gittim ve bu sesin balatalardan geldiğini söylediler, balatalardaki boyanın sürtmesi sonucu oluşan bi sesmiş sadece geri vitesteyken gelirmiş, garanti kapsamında balata temizliği yaptılar ve sorun düzeldi artık ses gelmiyor

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;635069
Benim araç 17 k da bende bayağıdır olmuyor. bi ara oluyordu. Benim sıkıntım park ederken falan frene az sert basınca garç gurç ediyor balatalar :(

Aynen bende sevmedim bu olayı,önceki aracımda 2016 fabia 1,2 dsg'de bu kadar garç gurt ses yoktu yeni 2017 1,0 dsg daha çok ses yapıyor frene basınca.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aynı ses geçen gün arabayı yıkattıktan sonra bende de oldu. Ama sadece bir kere yaptı, şu an ses falan yok. Dert edilecek bir ses değil kanımca.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
15000 bakımında yetkili bayideki ustaya söyledim, videosunu da gösterdim. El freni çok sıkı olduğundan olabilir dedi. Ne alaka anlamadım bu arada. Ve tabii ki hala ses devam ediyor..