škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.6 td 115 ps mı yoksa 1.4 tsi 150 ps

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu iki araç arasında kararsız kaldım fiyatları çok yakın olduğu için performans ve uzun süre kullanım için dizel mi yoksa benzinlimi tercih edilmeli bilorsunuzki dizel araçlar 100 bin olunca satılmalı mantığı benzinli araçta ise daha uzun süre kullanım düşüncesi hakim bir çoğumuzda.

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet mutlaka keyiflidir. Kia dizel cerato kullanıyorum şuan 105 ps dizel octavia 1.6 115 ps ile fark göremedim testte ancak 150 ps octavia test araçları yok o yüzden test imkanım olmamıştı.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sanırım antalyada yaşıyorsunuz.

dizel ile 6 lt,
1.4 tsi 150 hp ile 8 lt yakarsınız.

bu fark sizi üzmez ise, sessizliği ve performansı ile kesinlikle 1.4 tsi 150 HP derim ben.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen hesap kitap işi. Yıllık yaptığınız km ve buna bağlı yakıt masrafı, bakım masrafları, 2.elde değer kaybı, vergisi vb temel özellikleri hesaplayıp dizelle verdiğiniz fazla parayı amorti edeceğiniz süreyi hesaplayın. Bu süre çok uzun ise benzinli alın, değilse dizel alın.

Perf olarak stock 1.6TDI tabii ki TSI ın yanından geçmez. Ama yazılımlı bir TDI ın keyfi de çok başkadır.

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet antalyadayım şehiriçindeki verilermi 8 litre ortalama 6 litre diye yazıyolar sonuçta 1.4 motor

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel al cebin de kafan da rahat olsun. 1.4 150 act lerde sıkıntı olduğu söylenmekte. Bu yüzden artik 1.5 tsi üretimine geçti vag grubu.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dizel araçlarda 100 bin km olunca psikolojik olarak satılması gündeme geliyor. Birde sanırım 1,6 tdi 150 hp türkiyeye gelecekmiş.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla VW in 150HP lik TDI ünitesi yok, yeni TDI lar 120HP ama Octavia da henüz kullanılmayan bir motor. Yine bildiğim kadarıyla Ocatvia'da 1.4 TSI larda ACT de yok. Düz 150 hp kullanılıyor.

Ayrıca dizel araç 100bini geçince satılır kanısı çok eskilerde kaldı. Rutin bakımlı bir dizel çok rahat 250-300bin km lieri görüyor artık. Kullanıcılar da bunun bilincinde. Yıllar önce 1.3CDTI Astra mı 97bin km deyken satmıştım. Satarken de inanın kapıda kuyruk olmuştu. Bu dedikodu fiyat kırmak isteyenlerin uydurması.

Çevrimdışı nihat yegen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba ben 1.6tdi dsg kullanıyorum hem 6-6.5 lıtre yakıyor sehır ıcı hemde konfor bakımından super ben gezen bırıyım sız cok gezen bırı degılsenız 1.4 u tercıh edın

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
1.6 tdı octavia dan 1.4 superb'e geçmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki. Boşu boşuna dizele binmişim.İlk aldığımda evet 8 lt falan yakıyordu ama zamanla güce alışıp basmadıkça ve motorda alışınca şuanda istanbulda yoğun olmayan trafikte 5,6 trafiğe girincede 7 litre ile geziyorum ki superb'in octavidan daha ağır olduğunu kabul etmeli.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI kullanıcısıyım aracımı 2016 ağusto ayında aldım. Aklımdan hiç dizel alsam daha iyimi olurdu sorusu geçmedi
yılda 15 bin km yi geçmiyorsanız benzinli tavsiye ederim
Hem sessiz hem daha seri bir motor , kış aylarında dizel motora göre daha çabuk ısınır.
dizel motor ile karşılaştırdığımızda tork değerleri aynı (250)
0-100 km değerlerini karşılaştırdığımızda benzinli motor daha iyi ( dizel 10.2 sn - benzinli 8.2 sn )

2. el satış kolaylığından bahsedilmiş avrupanın birçok ülkesinde dizel motor yasaklanmaya başlandı 5 10 sene içerisinde ülkemizde de uygulama başlayacaktır. Tahminim bu durum 2. el satışlarına da yansıyacaktır

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 150 ps araç şehir içinde 8 litre yakması çok kötü eğer öyleyse neredeyse v6 motor yakıyo bu değerleri.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Siz ne bekliyordunuz? Ben 1.4 TSI sport kullanıyorum şehiriçi maximum 8 litre, ki sakin kullanımla daha az değerler yakalanılabilir, V6 motor demişsiniz ama herhalde civic şehiriçi değerlerini hiç duymamışsınız.

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Civic şuan en az yakıt harcayan araç üretti diye duydum.