škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.6 td 115 ps mı yoksa 1.4 tsi 150 ps

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım yaptığın kilometreye bağlı. Hani derler ya 15.000’i geçmiyorsa benzinli olsun diye. Ben Süperb 1.6 TDI kullanıyorum. Bundan önceki aracım Jetta 1.2 benzinli vardı. Sürekli depo göstergesine bakardım. Şimdi dizelde böyle bi ihtiyaç duymuyorum. Sonuç olarak bunları değerlendirerek bi karar verebilirsiniz. Kolay gelsin.

Çevrimdışı bariscan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende antalyada yaşıyorum 6 ay önce aldım bende 1.6 tdi 115 ps o zaman sormuştum bayide 1.4 tsi ne kadar yakıyor diye act motor olmadığı için 9-10 lt re yakar demişlerdi. Hemde özel siparişle aracın 4 ayda geldiğini söylediler. Benim ortalamam antalyada 6 litre civarında

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli bir aracın şehir içinde 8 litre yakmasını çok bulan, V6 motorla aynı yakıyor diyen olmuş hayretler içinde okudum yorumu. Superb 1.4 Tsi 150 hp manuel kullanıcısıyım. Ankara şehir içi - istanbul yolu açık trafikte yakaladığım karma ortalama 6.5-7 litre civarı. Superb 3 konusunda yakıt değerleri kısmında aracımın yakıt değerleri fotoğrafları ile mevcut. İnceleyebilirsiniz oradan. Bu değer yaklaşık 10 bin km ortalaması. Benzinli ve bu derece iyi performansı olan bir araç için son derece makul değerler bunlar. Octavia daha hafif olduğu için daha da düşecektir bu değer. Aracın motoru o kadar sessiz ki rölantide çalışırken içerdeki yolcular çalışıp çalışmadığını anlamıyorlar. Dizel bir araca bindiğimde çok rahatsız ediyor motor sesi. Performans, sessizlik, bakım maliyetlerinin dizele göre daha düşük oluşu, kısacası keyifli bir sürüş için kesinlikle Tsi alın. Yılda 30 bin km yapmadıkça traktör sesine, üst hızlarda kesilmeye maruz kalmayın :)

Başta bahsettiğim 8 lt şehir içi değerine takılan arkadaşa da değineyim. Bundan önceki aracım 2010 focus idi ve karma tüketimi 10,5 lt civarıydı. Şu an 1.4 tsi Superb ile aynı yollarda daha performanslı şekilde 6,5-7 lt yakıyorum. Benzinli bir araçta, bu boyutlarda ve şehir içinde daha az yakan bir araç gösterin lütfen. V6 motor kadar yakıyor falan denmiş komik yorumlar bunlar lütfen biraz kullanıcı deneyimi paylaşın öyle bol keseden yazmayın buralara.

İşin özü, sürekli gazlayan biri değilseniz, yılda 30 bin km den fazla yol yapmıyorsanız, ihtiyaç duyduğunuzda gaza basınca performansı görüp aracımdan keyif alayım iyi ki bu motor ile almışım demek istiyorsanız, sessiz ve konforlu sürüş peşindeyseniz 1.4 tsi 150 hp alın keyfinize bakın :)
« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 18:28:41 Gönderen: fairfight »

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;634887
1.4 tsi çok keyifli...

Bu arada gecen yıl nisan da 98.300 TL ye aldığım 1.4 150 hp Style aracımı 105.000 TL ye 2 saat önce sattım. Satılması konusunda da sıkıntı yok.
yine kendime arac alacak olursam yine bu motoru tercih ederim. Hastasıyım...
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 13:31:56 Gönderen: sedatty »

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an Octavia 1.2TSI kullanıyorum. Ben bu motora sahip Superb veya Passat almayı düşünüyorum. 0-100 değeri 8.2 olan bir motor dip gazda koltuğa yapıştırır adamı. Daha önce Passat 140hp 2.0TDI kullanmıştım onun 0-100 hızlanması 9.7 olmasına rağmen çok keyifliydi. 8.2 yi düşünemiyorum. Tek kelimeyle kışkırtıcı :)

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

1.4 tsi 150 hp manuel superb aracıma ait fotoğraf. Yakıt konusunda şüpheniz olmasın diye yolluyorum. Son 600 km şehir içi trafikli-trafiksiz karma tüketim değerim bu. Bu performansa bu kadar tasarruflu bir motor henüz piyasada yok bence :) Kaldı ki aracım ilk bakımına girmedi daha.