škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arza lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harunünal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba! Arkadaşlar aranızda yeniyim benm bi sorum olacak 2005 model skoda fabia aracım var arza lambası yanıyor ve kırmızı ışıkta veya trafikte durduğumda bianda arza lambası yanıp sönüyor ve araba benzinde ve gazda  gaz yemiyor arabayı stop edip tekrar calıştırınca kendine geliyor bu arada map sensörü ve bobinlerin değişmesi lazım diyolar fiyat olarakda cok pahalı başka yapmam gereken ne var yardımlarınız için tsk ederim..

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diagnostic cihazına bağlandığında ne arıza yazıyor kod nedir?

Çevrimdışı SportFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim de 2003 model fabia 1.4 Sport Um var yaklaşık 1 Yıldır bu arıza var bende De. Arıza lambası yanıp sönünce tekliyor sonra kendiliğinden düzeliyor. Bu yanıp sönme anında araba çekmiyor. Cihaza bağlattım bobin dediler her teki 120 tl olmak üzere 4 bobin Değişti verdiğim usta ve cihaz parası Hariç . Şimdi hala arıza devam ediyor . Ve ustam artık çözüm üretemiyor diyecek bişey bulamadı. Bende çözüm için foruma girdim sizin konunuzu gördüm . Benim tavsiyem bobin değişmeyin ben usta bobin dediği icin yaklaşık 600-700 lira masraf ettim ve hala sorun devam ediyor .

Çevrimdışı SportFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok mu bu arıza lambası sorununu bilen Çözen veya fikri olan ? Lambda sensörüdür belki diyen var ama belki ile 350 TL lik parçayı değilmek de zorumuza gidiyor . Özellikle de belki de bobindir dedikten sonra o kadar masraf etmişken .

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar böyle arıza bulunmaz arabayı arıza tespit cihazına bağlatın vagcom ile baktırın arıza ne yazmış araba ona göre sorun neyse bulunur benim kendi kablom ve vagcom yazılımım var Altea ve Fabia araçlarımda yıllardır arıza tespitlerimi kendim yapıyorum ustaların dünya para söyledikleri bir arızayı önce arıza kodunu okutup neden olabileceğini araştırdım ve 1 tl lik sigortayı değiştirerek çözdüm.

Çevrimdışı Harunünal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;635798
Diagnostic cihazına bağlandığında ne arıza yazıyor kod nedir?

Ustam 4 tane bobin değişecek dediler birde oksijen sensörü değişecek dediler