škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

alarm aktif etme ve torpido soğutucu kapatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı legend06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar arabada alarm aktif edemiyorum beceremiyorum kilitliyorum alarmı öttürmek için herseyi denedim olmadı ne gibi bir yol izlemem lazım

bu torpido soğutucu devre dışı nasıl bırakabilirim

yardım ederseniz şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: legend06;636148
merhabalar arabada alarm aktif edemiyorum beceremiyorum kilitliyorum alarmı öttürmek için herseyi denedim olmadı ne gibi bir yol izlemem lazım

bu torpido soğutucu devre dışı nasıl bırakabilirim

yardım ederseniz şimdiden teşekkürler
Aracınızda ic gözlem sensörlü yardımcı alarm sisteminden mi bahsediyorsunuz?
2.husus ise basit torpido içersinde soğuk hava kanali var yuvarlak siyah plastik. Bu kanalın ağzı açık ise kapatmak için elinizle çevirdiğiniz zaman kapanır.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürücü taraftaki orta direkte alarm açm-kapama düğmesi ve iç sensörler var mı? Daha doğrusu arabada alarm var mı? 09.Cent.Elect. Byte 6.
Bende de alarm yok fakat kodlama ile kapılar açılınca dörtlüler kumandadan basana kadar yanıyor (bit 5 işaretli).

Torpido soğutucu dediği klimanın soğuk havası yönlendirme ile oluyor (en azından bende öyle). Torpido kapağını açınca sol üst tarafta çekilebilecek bir aparat/kapak var onunla açılıp-kapanıyor.

Çevrimdışı legend06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar abiler yorumlar için teşekkürler İç alarm düğmesi var benim istediğim Dıştan hiçbi şekilde ötmesini sağlayamadım aktif olup olmadığını bilmek için

torpido soğutucu düğmesini çeviriyorum kapak kapanıyor fakat üfleme devam ediyor klimadan mı yiyor acaba

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: legend06;636155
arkadaşlar abiler yorumlar için teşekkürler İç alarm düğmesi var benim istediğim Dıştan hiçbi şekilde ötmesini sağlayamadım aktif olup olmadığını bilmek için

torpido soğutucu düğmesini çeviriyorum kapak kapanıyor fakat üfleme devam ediyor klimadan mı yiyor acaba
Dışarıdan öyle sallamayla arabanin kapilarini zorlamayla öten bir alarm değil bu sistem. Bunun amacı içeride bir canli unutulursa ötsün, birde arac 45 derece açı ile kaldırılırsa yani çekici  kaldirirsa ötsün diye.

Çevrimdışı legend06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erharp32;636156
Dışarıdan öyle sallamayla arabanin kapilarini zorlamayla öten bir alarm değil bu sistem. Bunun amacı içeride bir canli unutulursa ötsün, birde arac 45 derece açı ile kaldırılırsa yani çekici  kaldirirsa ötsün diye.

ben dış hırsız alarmını aktif etmeden bahsediyorum hocam

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapıları kumanda kullanmadan anahtarla aç 15 saniye içerisinde anahtarı kontağa takmazsan alarm devreye girer. Dışarıdan darbe ile devreye girdiğini ben de görmedim ama içeride sinek uçsa ötüyor
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: legend06;636173
ben dış hırsız alarmını aktif etmeden bahsediyorum hocam

dıştan bir müdahale ile çalışan alarm sistemi yok maalesef.

kapıyı zorlayınca, aracı sallayınca alarm çalışmıyor. anca cam kırılırda içine biri girerse hareket sensörü var o zaman çalıyor. test etmek için. camlardan birini açık bırakıp arabayı kilitleyin. biraz bekleyip dışarıdan camdan kolunuzu uzatın.  alarm çalacaktır.