škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Çalıştırma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2017 model 1.0tsi dsg araç sahibiyim. Sorum şu, arabayı çalıştırırken önce kontağı mı açıyorsunuz yoksa direk tuşa basıp motoru mu çalıştırıyorsunuz. Direk motoru çalıştırmanın bir zararı var mı?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam direkt aracı çalıştırmanın bir zararı yok. sürekli o şekilde çalıştırıyorum.

zaten bildiğim kadarıyla güncel araçlarda kontak açıp beklemeye gerek kalmadığı. anahtar olsa bile direkt çevirebilirsiniz.

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben eski kafaliyim. Once kontagi aciyorum, isimlar sonunce atesliyorum.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feridun;636210

ben de böyle yapıyorum. yeni şöförüm ( 8 aylık) babamdan öyle görmüştüm hep öyle yapıyorum. nedense bana daha düzgün gibi hissettiriyor.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feridun;636210

Ben bu uygulamanın dizel arabalarda yapılması gereken bi uygulama diye biliyordum :) ben de direkt basıyorum düğmeye..

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende ilk aldığımda direk basıp çalıştırıyordum sonra arkadaşlar uyarınca önce kontak açıyorum sonra çalıştırıyorum.

Çevrimdışı ahmetsencar07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba değerli arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Manavgat/Antalya 'da yaşıyorum. 2017 model ,6800 km.de 1.0 Tsi Dsg Style araç sahibiyim. Aracımı Ekim 2017 de sıfır km olarak satın aldım.  Aracım 10 gündür arızalı olarak serviste bekliyor. Konu başlığı araç çalıştırma ile ilgili olunca yazmak istedim. 10 gün önce işe gitmek için sabah marş düğmesine bastım , bilgi ekranı direksiyon kilidi arızalı aracı durdurun uyarısı verdi ve araç çalışmadı. İkinci denemede aynı mesaj ve direksiyonu çevirin mesajı aldım, ama direksiyon mm bile oynamıyordu. 3. Denememde direksiyon ve şanzıman hatası verdi

Çevrimdışı ahmetsencar07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çekici ile servise giden araç halen serviste 10 gün daha parça bekleyeceğiz. Türkiyede bu parça yokmuş.Direksiyon ünitesi arıza yapmış. Araç çalışmadığından şanzımanda sorun var mı bilmiyoruz.Değerli yorumlarınıza sunarım. Saygılarımla,

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetsencar07;636310
Çekici ile servise giden araç halen serviste 10 gün daha parça bekleyeceğiz. Türkiyede bu parça yokmuş.Direksiyon ünitesi arıza yapmış. Araç çalışmadığından şanzımanda sorun var mı bilmiyoruz.Değerli yorumlarınıza sunarım. Saygılarımla,

Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sorunu çözerler :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de önce kontağı açıp daha sonra ışıklar söndükten sonra marşa basıyorum. Eşim direkt çalıştırıyor.

Benzinli olduğu için kızdırma bujisi vs. Yok. O yüzden direkt çalıştırabiliriz diye düşünüyorum. Aksi durumda VW AG bu durumu engelleyici bir tedbir koyardı.

Çevrimdışı ahmetsencar07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, çalışmayan aracımın onarıldığı (direksiyon kontrol ünitesi arızası) bilgisi ile bugün sabah Çağ Otomotiv /Antalya servise gittim (Side-Antalya yaklaşık 75 km:-( ). İkame araç verilmişti iade ettim ve aracımı teslim aldım. Servisten ayrıldım 500 metre gitmişken direksiyonu çevirince tırt tırt diye bir ses çıktığını fark ederek geri döndüm . Aracı tekrar atölyeye aldılar bu seferde air bag makarası (ya da sargısı) arızalı dediler. Artık nasıl test yapıp onarım tamam dedilerse.... Başka bir ikame araçla geri döndüm. Araçtan hızla soğuyorum , bir kaç gün daha parça bekleyeceğiz. Allah hiç birinize böyle durumlar yaşatmasın...

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetsencar07;636600
Merhaba arkadaşlar, çalışmayan aracımın onarıldığı (direksiyon kontrol ünitesi arızası) bilgisi ile bugün sabah Çağ Otomotiv /Antalya servise gittim (Side-Antalya yaklaşık 75 km:-( ). İkame araç verilmişti iade ettim ve aracımı teslim aldım. Servisten ayrıldım 500 metre gitmişken direksiyonu çevirince tırt tırt diye bir ses çıktığını fark ederek geri döndüm . Aracı tekrar atölyeye aldılar bu seferde air bag makarası (ya da sargısı) arızalı dediler. Artık nasıl test yapıp onarım tamam dedilerse.... Başka bir ikame araçla geri döndüm. Araçtan hızla soğuyorum , bir kaç gün daha parça bekleyeceğiz. Allah hiç birinize böyle durumlar yaşatmasın...

Hocam geçmiş olsun öncelikle insallah sıkıntısı neyse giderirler de aracınıza kavuşursunuz bir an evvel. Benim söylemek istediğim yetkili servislerden ben de şikayetçiyim. Yok mudur bunun bi yolu ki hizaya getirelim bu servisleri? Şu ana kadar Erel ve Avek servislere işlem yaptırttım. Bi de Altur a uğradım ama oraya Avek in batırdığı işi toparlatma amaçlı bilgi sahibi olmak üzere gittim, fakat işlem yaptırtmadım. Yani arabalarını satana kadar mi bu bayilerin ilgileri? Neler yapılabilir bu konuyla ilgili? İnanın periyodik bakım için bile yetkili servise itimadım yok. Ben uçak teknisyeniyim, az çok periyodik bakımda yapılan işlerden anlarım ve fırsatım olsa aracımın garantiden düşmeyeceğini bilsem aracımın bakımlarını kendim yapacağım o derece yani.

Çevrimdışı ahmetsencar07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı dün geri aldım , yaptığım denemelerde bir sorun yaşamadım ta ki bugüne kadar. Akşam üzerine doğru birden içimden bir ses yedek anahtarı denememi söyledi ������  Araç yedek anahtarı görmüyor ya da anahtar arabaya söz geçiremiyor. Araç daha 6 aylık , anahtarın pili bitmez. Benim kontak kısmında bazı parçalar değişti bu sebeple anahtar kodlaması ile ilgili bir durum var diye düşünüyorum. Bu Çağ Oto (Antalya)servisten hiç ayrılmayalım , hep orada kalalım istiyor galiba������ yine yol göründü bana ...

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Ahmet hocam. Servis çok acemi anlaşılan. Acemi nalbur gavur eşeği... hesabı sizin araçta ustalık öğreniyorlar. Başka bir servis deneseniz. Direksiyondaki airbag sargısını ayarlamadan tamam bitti diyen ustaya bilmem ne yapmak gerek.

Çevrimdışı varol59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
düğmeyle çalıştırılan araçlarda önce kontağı açma nasıl oluyor anlamadım? direkt düğmeye basıp çalıştırmıyor muyuz.