škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 aldım bin pişmanım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başlığı görünce bişey var sandım bende. Eğer klima kompresörü değişti diye fiyat düşürmeye kalkan olursa araç falan satmayın o ve onun gibi düşünen insanlara.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kompresör değişimini gerektiren ses nasıl arkadaşlar, videosu ya da ses kaydı var mı? 1 yıldır ben de uğraşıyorum bu sesle.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;636346
1.0 tsi klima kompresörleriyle ilgili servislere teknik servis bülteni geldi değişim yapılacak sorun çözülecek

Bugün servise gittim sorunum ile ilgili olarak aracı bıraktım. Arkadaşın belirttiği servis bülteni sordum, öyle bir bülten vs gelmediği uydurma haber olduğunu söyledi servis müdürü.
Bakalım sesin kaynağını bulup çözebilecekler mi?
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2018, 18:19:31 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;636412
Kompresör değişimini gerektiren ses nasıl arkadaşlar, videosu ya da ses kaydı var mı? 1 yıldır ben de uğraşıyorum bu sesle.

konunun başına bakarsan sesin video linkini attım.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
özaydın skoda candır. inşallah böyle devam ederler

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu ses benim araçtan da geliyo ama servise falan götürmedim bir senedir öyle kullanıyorum. garanti de bitti şu saatten sonra götüremem de. kim bilir ne kadar fiyat çıkarırlar :)

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ecz.taha;636421
özaydın skoda candır. inşallah böyle devam ederler

Servis hakkında bilgim yok ilk kez gittim. İhşallah kaliteli hizmet veriyorlardır ve ustaları tecrübelidir. Bakalım benim araçtaki ses sorunun kaynağını doğru tespit edebilecekler mi?
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2018, 22:55:54 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;636427
bu ses benim araçtan da geliyo ama servise falan götürmedim bir senedir öyle kullanıyorum. garanti de bitti şu saatten sonra götüremem de. kim bilir ne kadar fiyat çıkarırlar :)

Bence servise götür, yaptırman şart değil ya, sorunu öğren en azından bakalım sana ne dicekler.

Bugun arkadaşın 1.2 fabiasına bindim ondaki ses sürekli bir vınnnnnn sesi idi
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2018, 22:56:41 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;636432
Bence servise götür, yaptırman şart değil ya, sorunu öğren en azından bakalım sana ne dicekler.

Bugun arkadaşın 1.2 fabiasına bindim ondaki ses sürekli bir vınnnnnn sesi idi

bende tam sizinkiyle aynı ses. klima sisteminde ön konsola en yakın fan pervanesi var bildiğim kadarıyla. onun işçiliği dandik olduğu için dönerken ses çıkarıyor olabilir diye düşündüm. sizin durumunuza göre ben de bir yol izleyeyim.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;636434
bende tam sizinkiyle aynı ses. klima sisteminde ön konsola en yakın fan pervanesi var bildiğim kadarıyla. onun işçiliği dandik olduğu için dönerken ses çıkarıyor olabilir diye düşündüm. sizin durumunuza göre ben de bir yol izleyeyim.

Benim araçtaki ses videoda da gördüğün gibi klima ve fan çalışmıyorken de geliyor.

NOT:FAN PERVANESİ SAĞ YOLCU TARAFINDA TORPİDONUN ALT İÇ KISMINDA

v kayısına baglı parçalardan gelen bir ses bence

Büyük ihtimalle 1-gergi rulmanı bilyaları 2-klima komprosor kasnağı
Diğer bir ihtimal sarj dinamosu, devir daim, en korktuğum ihtimal de volant kasnağı ya da triger, tabi benim tahminim bakalım servis ne diyecek.

Benzin hortumu fun motorundan kaynaklı bir ses olmadığına eminim.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2018, 23:18:21 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;636418
Bugün servise gittim sorunum ile ilgili olarak aracı bıraktım. Arkadaşın belirttiği servis bülteni sordum, öyle bir bülten vs gelmediği uydurma haber olduğunu söyledi servis müdürü.
Bakalım sesin kaynağını bulup çözebilecekler mi?

Skoda Yüncüler bu şekilde bilgi verdi bana hocam

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;636437
Skoda Yüncüler bu şekilde bilgi verdi bana hocam

skoda özaydın büyükçekmece böyle bir bülten gelmedi dedi. Genel olarak araçlarda klima ile ilgili bir sorun var vs de demedi. Dün aracı bıraktım bugün kontrol bile etmemişler yarın bakacaklarmış, acayip sinir oldum. Sorunun kaynağını bulup çözeceklerini de tahmin etmiyorum ama araç garantide diye servise bırakmamazlık ta yapmak istemedim.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün aracı servise götürdüm ve konuyla ilgili önemli bilgiler aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim. Bir usta ile birlikte araca girip sesi dinledik. Daha önce de başka bir usta ile birlikte test sürüşü de yapmıştık sesi duyabilmek adına. O usta hem benim ses kaydımı dinlemişti hem de test sürüşünde gelen sesleri dinlemiş, normal demişti. Bu usta klima konusuna çok daha hakim biriydi. Ses kaydını dinlettim, beraber araca geçtik. Araç park halinde iken bile hafif gaz verip sesleri dinleyerek sorunu tespit etti. Zaten servislere teknik bülten de ulaşmış. 1.0 TSI'larda kullanılan özellikle bir marka ( adını şu an hatırlamıyorum, S ile başlayan bir ismi vardı) klima kompresörlerinde böyle bir ses problemi varmış. Onları başka bir marka ile değiştiriyorlarmış. Benim sesi dinleyince de sorunun o olduğunu anladı. Aracı gelecek hafta bırakacağım ve kompresör değişimi yapılacak. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar da servislerini biraz zorlasınlar. Birkaç farklı servis bu bülten olayını doğruladı ve sorunu kabullendi. Eğer inkar edenler varsa zorlamak gerekiyor. Kompresör değişimi sonrası nasıl bir sonuç aldığımı da paylaşırım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636500
Bugün aracı servise götürdüm ve konuyla ilgili önemli bilgiler aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim. Bir usta ile birlikte araca girip sesi dinledik. Daha önce de başka bir usta ile birlikte test sürüşü de yapmıştık sesi duyabilmek adına. O usta hem benim ses kaydımı dinlemişti hem de test sürüşünde gelen sesleri dinlemiş, normal demişti. Bu usta klima konusuna çok daha hakim biriydi. Ses kaydını dinlettim, beraber araca geçtik. Araç park halinde iken bile hafif gaz verip sesleri dinleyerek sorunu tespit etti. Zaten servislere teknik bülten de ulaşmış. 1.0 TSI'larda kullanılan özellikle bir marka ( adını şu an hatırlamıyorum, S ile başlayan bir ismi vardı) klima kompresörlerinde böyle bir ses problemi varmış. Onları başka bir marka ile değiştiriyorlarmış. Benim sesi dinleyince de sorunun o olduğunu anladı. Aracı gelecek hafta bırakacağım ve kompresör değişimi yapılacak. Aynı sorundan muzdarip arkadaşlar da servislerini biraz zorlasınlar. Birkaç farklı servis bu bülten olayını doğruladı ve sorunu kabullendi. Eğer inkar edenler varsa zorlamak gerekiyor. Kompresör değişimi sonrası nasıl bir sonuç aldığımı da paylaşırım.

Kompresörün markası SANDEN olabilir. İş makinelerinde de bu marka kullanılıyor. Endonezya üretimi biraz basit bir kompresör. Eğer marka oysa ses problemi doğaldır :)

Bu arada benim 1.2 TSI Fabia'da ses yok. Ya da ben duymuyorum :D

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636500

Hocam istdaki hangi servise gittiğini yazarsan çok sevinirim. Buyukcekmece ÖZAYDIN SKODA gittiğimde bana bülten falan yok yalan dedi. Bakalım yarın aracı test etsinler bana ne dicekler ona göre hareket edicem.

Neden haftaya bırakıcaksın? Aracı bırakın yeni marka komprosörü takalım demediler mi?
Komprosör ellerinde mi yokmuş? şipariş mi verdiler? Yoksa sen mi müsadi değildin aracı bırakmak için
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 15:01:14 Gönderen: skoda fun »