škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 aldım bin pişmanım

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yukarıda bilgiç hocamın belirttiği gibi SANDEN marka idi sanırım. Ben Tekstilkent Avek'e bıraktım. Aracı da oradan almıştım zaten. Bence sizin oradaki servise tekrar söyleyin. Hatta benim arkadaşım bizzat gitti değiştirdi, ona söylediler gibi daha net cümleler ile konuşun. Onlar da yapmak zorunda, illa İstanbul'un öbür ucuna gelmeniz gerekmiyor. Başlarından savamazlar. Daha sert ve net olun. Bu onların görevi. Sonrasında gelen anketlere çok önem veriliyor. Gerekirse oralarda gerekli şikayetleri de yapacağınızı belirtin. Onlardan korkuyorlar.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636508
Yukarıda bilgiç hocamın belirttiği gibi SANDEN marka idi sanırım. Ben Tekstilkent Avek'e bıraktım. Aracı da oradan almıştım zaten. Bence sizin oradaki servise tekrar söyleyin. Hatta benim arkadaşım bizzat gitti değiştirdi, ona söylediler gibi daha net cümleler ile konuşun. Onlar da yapmak zorunda, illa İstanbul'un öbür ucuna gelmeniz gerekmiyor. Başlarından savamazlar. Daha sert ve net olun. Bu onların görevi. Sonrasında gelen anketlere çok önem veriliyor. Gerekirse oralarda gerekli şikayetleri de yapacağınızı belirtin. Onlardan korkuyorlar.

Ben de aracı avekten aldım ama uzak diye yakın olan buyukcekmece ozaydınlara bıraktım.
Bu sorun 1.2 ve özellikle 1.0 larda standart; oktavia, fabia farketmio aynı komprosöre sahip tüm araçlarda var tabi çoğu kişi fan sesinden müzik sesinden kulak vermiyor ya da motor sesi deyip geçiyor.
Ama sorun ciddi aracı servise satmaya kalkın garantisi bittikten sonra size dicekleri ilk şey bu aracın komprosörü bozuk değişmesi gerekir. Tavsiyem aracı garanti kapsamında olanlar servise hücum etsin.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 15:03:11 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
18.04.2018 bugün sabah 9:30 gibi servise gittim, servis müdürüne durumu sordum. KOMPROSÖRÜN değişmesi gerektiği, parça siparişi verildiğini, parçanın 1 günde de veya en geç 2 günde de geleceğini, net bir tarih veremediğini ama parça geldiğinde komprosör değişiminin 1 saatlik iş olduğunu söyledi.

Aracı verin parça gelince arayın aracı getireyim dedim. Kabul etmediler.

Kullanmam için araç istedim verdiler. 2017 OKTAVİA 1.0 115 (Aynı ses bu araçta fazlası ile var :) )

AVEK ve YÜNCÜLERE bülten gelmiş dün servis yetkilileri ile görüştüm isterseniz siz de arayıp sorun size nasıl gelmemiş bu servis bülteni anlamadım dedim. Birşey demediler.... Fazla üstelemedim.
Takacağınız klima komprosörü aynı marka olmasın başka bir marka takılıyormuş deyince de fabrika hangi komprosrü gönderirse onu takmak zorundayız dedi. Ama büyük ihtimalle aynısı olmaz güncellenmişi olur dedi...

Şimdilik bu kadar.....

Dün de arkadaşımın 1.2 fabia 2016 model bindim ondaki ses ise akıllara ziyan sürekli bir vınlama sesi...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 15:05:47 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sonuca ulaşmasına sevindim. Umarım değişim sorunları çözer. Ben aracı bırakmadım çünkü ellerinde ikame araç yoktu. Aracı da aktif olarak kullanıyorum. Marka olarak da fabrika durumun farkındadır. Bu arkadaşlar bilinçsiz olsa da onlar düzgün olanı gönderecektir.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;636532
Sonuca ulaşmasına sevindim. Umarım değişim sorunları çözer. Ben aracı bırakmadım çünkü ellerinde ikame araç yoktu. Aracı da aktif olarak kullanıyorum. Marka olarak da fabrika durumun farkındadır. Bu arkadaşlar bilinçsiz olsa da onlar düzgün olanı gönderecektir.

Verilen ikame aracın kaskodan değil, skoda tarafından ücretsiz olarak verildiğini de skoda müş. tem. teyit ettirdim.
Umarım sorun çözülür araçı alıp test ettiğimde sesin kesilip kesilmediğini paylaşırım.......
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 13:00:41 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla çok ilginç. ben hayatımda ne aldıysam hiç sorunla karşılaşmadım. ne elektronik ürün ne fabiam. geçmiş olsun inşallah bizimkilerde sorun cıkmaz.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
acaba garantisi bitmiş fabia 3'ler de bu değişimden faydalanabiliyor mudur? bir bilginiz var mı? [MENTION=16982]skoda fun[/MENTION]

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;636551
valla çok ilginç. ben hayatımda ne aldıysam hiç sorunla karşılaşmadım. ne elektronik ürün ne fabiam. geçmiş olsun inşallah bizimkilerde sorun cıkmaz.

Ne güzel işte şanslısın. ihşallah hep öyle devam eder.
Fabiayı satıcam 1 aya kadar karoq alıyorum gel birlikte almaya gidelim ben de hiç sans yok :)
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 22:59:56 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;636559
acaba garantisi bitmiş fabia 3'ler de bu değişimden faydalanabiliyor mudur? bir bilginiz var mı? [MENTION=16982]skoda fun[/MENTION]

(Benim video da attığım sesi, araca 10 kişiyi bindir 1 kişi max 2 kişi ses olduğunu anlar.)Servis anlayışı bilirsiniz: araç garanti kapsamındayken ses yok, normal o ses, birşey olmaz, tüm araçlarda aynı vs diyorlar.
Garantiden bittikten sonra: bu ses çok önemli, ileride ciddi sıkıntılara sebeb olur.
Satmaya kalkarsanız: aracınızı serviste kontrol ettirken servis yetkilileri; aracın klima komprosörü ses yapıyor, değişimi şart vs dediklerine bizzat şait oldum.

Sanmıyorum ama sormak lazım bi servise danışın bence kaç model aracın 2016 mı?
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 22:59:09 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 model ama trafiğe çıkışı 2016 olduğu için garanti bu yılın başında bitti. [MENTION=16982]skoda fun[/MENTION]

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;636568
2015 model ama trafiğe çıkışı 2016 olduğu için garanti bu yılın başında bitti. [MENTION=16982]skoda fun[/MENTION]

Abi keşke gitseydin garanti bitmeden. Komprosörler pahalı oluyor biraz diye biliyorum.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Olay arap saçına döndü çık çıkabilirsen işin içinden. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bugün Büyükçekmece Skoda beni aradı. Komprosör test makinesi arızası nedeniyle aracımı Haramidere doğuş otoya götürdüklerini söyledi. Bundan sonra doğuş otoyla irtibat kurman gerektiğimi söyledi. Doğuş otoyu aradım aracımın klima komprosorünün geldiğini ancak takılmadan önce ustaların yeni komprosor takıldığında sorunun kesin olarak giderilip giderilmeyeceği ve gelen komporösrün uyumlu olup olmayacağını aynı sorunun çıkarıp çıkarmayacağı hakkında karar verebilmeleri için araca bakıp bazı testleri yapmaları gerektiğini belirtti. Bugün yoğunluk nedeni ile yetişmeyebileceği ve kontrollerin en geç yarın yapılacağı ve bana bugün veya yarın yapılacak işlem ile ilgili olarak bilgi verecekleri belirtildi. Araç henüz 500 km ve sıfır araç olduğu için çok titiz davranmaları gerektiklerini belirtti.

Artı Skoda Merkez tarafından arandım aracımın garantisinin 3 yıla çıkarıldığı ve yaşadığım bu sorundan dolayı ilk iki bakımımım 15 bin ve 30 bin ücretsiz olarak istediğim bir serviste yapabileceğim söylendi.

Rent a car tarafından tarafıma ücretsiz olarak seat ibiza 1.2 otomatik kiralandı ve evime kadar getirildi. 1.2 TSİ motoru ve yakıtını beğendim ama 1.0  kadar performanslı değil ama yakıtı gayet iyi. İbzanın her yerinden ses geliyordu. Havalandırma kanallarının içinden kollu saatlerin saniye kolu her hareket ettiğinde tık tık yaparya sürekli aynı ses vardı.

Ama ben hala mutsuzum ve skoda aldığım için pişmanım....Arabadan soğudum resmen. Sorun çözülmez, aracı aldığımda aynı ses devam eder ya da başka problemler olursa yeni sıfır araç talebinde ya da para iadesi isteminde bulunup mahkeme işlemlerine girişicem. Sonuca ulaşrı mıyım ulaşırım ama 2-3 yılı gözden çıkarmam gerek, çünkü firmalar mahkemelerin verdiği her karar itiraz edip bir üst mahkeme olaya dahil oluyor ve süre uzuyor. Benzer bir dava arkadaşım sıfır aracı için opele açtı 3 yıldır mahkemesi sürüyor.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 23:06:36 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaş hundai mahkemeye vermişti Şimdi skodacı 5 yıl sürmüştü sonra Aracı aldılar yeni araç parasını iade ettiler.5 yıl bindiği kar kaldı

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Doğuş oto dün aradı klina komprosoru ve klima genleşme valfi değişecekmiş.
Bugün öğleden sonra aracı teslim alıcam. Umarım sorun çözülmüştür. Kafam rahat eder.
Arabayı satarken komprosorun değişimiş olması sıkıntı yaratmaz değil mi? Arabayı teslim alıp kontrol edeyim aksama sonuçları paylaşırım

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı satarken kompresör ün değişmesi ne gibi sıkıntı olabilir ki ? Klima kompresörü altı üstü arkadaş sanki kaput değişti tampon değişti.

Bunu sizin ikinci yada üçüncü kez yazdığınızı gördüm, sanırım sizde aynı düşüncedesiniz. Herhangi bir araç alsanız klima kompresörü orjinali ile değişti diye sorun çıkartır para düşürmeye çalışırsınız gibime geliyor..
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2018, 14:56:45 Gönderen: smtcglr »