škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 aldım bin pişmanım

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun saat 17:00 da doğuş oto skodadan aracı aldım yapılan işlemleri sordum
Klima komprosörü farklı bir marka ile değişmiş
Klima genleşme valfi diye elektronik bir parça değişmiş
Artı klima radyatörü civarında küçük bir parça varmış adını unuttum o değişmiş
5kez test yaptık sistemi komple temizledik, eger bu temizleme işlemini bir kaç kez yapmasak aynı sorun gene oluşurdu
Bundan dolayı işlem uzadı dedi.
Aracı sıcak soğuk test ettim.
Evet ses tamamen ortadan kalkmış.
Sorun çözülmüş tebrikler doğuş oto.

Ama bu işlemlerin yapılması için ön tampon sökülüp takılmış.
Bu canımı sıktı. Servis müdürüne tamponun sökülüp takılmış olmasının ileride sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağını sordum.
Bi sıkıntı olmaz kayıtları mevcut bizde yapılan işlemler belli kafanıza takmayın dedi.

Bunun üzerine skoda müşteri hizm. müd yardımcısı ile görüştüm...
Kaygılarımı ve sıkıntılarımı anlattım.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2018, 22:47:31 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sahsen on tamponu panjuru sokulmus arac almam.Ne bileyim arac kaza yapti, belki airbag ler falan acildi, belki kaldirima vurdu motor , sanzuman on takim dagildi ve sonra yenilediler. Ve en son saglam cikma ayni renk tampon takildi. Patlayan airbagler yeni bir gogusle yenilendi. Hic isim olmaz boyle aracla. Bir suru uc kagitin dondugu piyasada neden ugrassayimki boyle bi aracla.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tampon kaporta parçası bile sayılmaz, sökülmüş takılmış olmasının hiçbir önemi yok. Temiz de çalışmışlarsa kafanıza takmayın. Takana da satmayın arabayı.  Iyi günlerde kullanın keyfini çıkarın, ben dahil bazen fazla kafaya takıyoruz. Neticede mal keyfinizden önemli değil.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HasanK;636714
Tampon kaporta parçası bile sayılmaz, sökülmüş takılmış olmasının hiçbir önemi yok. Temiz de çalışmışlarsa kafanıza takmayın. Takana da satmayın arabayı.  Iyi günlerde kullanın keyfini çıkarın, ben dahil bazen fazla kafaya takıyoruz. Neticede mal keyfinizden önemli değil.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tampon sokmesinde ne var ya farı degistirmek icin bile tamponu sökmek gerekiyor. şu isler için araba almayan adamın ağzına kürekle vururum araba falan satmam gitsin sıfır alsın o zaman ki sıfır arabada bile kazali yada değişmis parcali satiyolar.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;636736
tampon sokmesinde ne var ya farı degistirmek icin bile tamponu sökmek gerekiyor. şu isler için araba almayan adamın ağzına kürekle vururum araba falan satmam gitsin sıfır alsın o zaman ki sıfır arabada bile kazali yada değişmis parcali satiyolar.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim doğru diyorsunda burası türkiye
Az önce arabayı opele götürüp takasa gösterdim bu araç önden işlem görmüş dediler. Acayip moralim bozuk. Skoda ve doğuş oto bu işlemin hiçbir değer kaybına neden olmayacağını belirtmişti ama öyle olmadı bu dırumu onlarada söyledim. Madem değer kaybı olmuyor dod aracımı hiç işlem görmemiş şekilde aldın bnden dedim. Pazartesi bana dönecekler.
Büyük ihtimalle mahkemelik olucaz. Bana komprosor değişecek dediler bn aracın altından söküp alıcaklar diye düşündüm. Bna tampon bs sökülcek diye bilgi verip izin almadılar. Bnm başıma gelen pişmiş tavuğun
 başına gelmemiştir eminim.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2018, 17:47:37 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Klima kompresörü değişmiş diye araba almak istememeniz günlerdir aynı şeyleri yazmanızdan tüm forum tarafından anlaşıldı zaten [emoji5] kusura bakmayında tampondaki boya bile eksperin değerlendirmesine girmezken tamponun sökülmesi basıl bir değer kaybı yaratırmış .. benim aracımdan birinin far ampulü değişimi için tampon sökülmesi gerekiyor nasıl olacak bu iş ?? Skoda aldım pişmanım demişsinizde yukarda bir mesajda Karoq alıcam demişsiniz üstadım tavsiyem aracınızın keyfini çıkarın hiç ses gelmeyen araç bu ülke yollarında 10000 km görmeden trim sesi vermeye başlıyor [emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ok. Ben de ampül değiştirmek için söküldüğünü söylerim sağol...
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2018, 19:43:48 Gönderen: skoda fun »

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam tampon far sökülmesi arabanin degerini düşürmez, iciniz rahat olsn arabanizda kaza bela olmadiktan sonra degerinde satarsınız sonucta yetkili serviste kayıtlı bir işlem var

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır benim anlamadığım olay şu opel de ki dallama diyeceğim kusura bakmayın, aracın öncen işlem gördüğünü nasıl tespit etmiş neye dayanarak söylüyor bunu. Ne işlemi görmüş nasıl anlamış bunları sormadınız mı. arabanın neresine baktı ve bunu anladı somunun sökülmüş diye mi işlem görmüş dedi.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Feyzun;636754
fiyatı kırmak için yapmışlardır.

Arkadaşa katılıyorum.

Esnaf bazen bu tür çakallıkları kovalıyor. Bir çamur atmak için alakalı alakasız bahaneler buluyor ki dediğine getirtsin. Arabadan soğuduysanız yapacak pek bir şey kalmıyor ama yerinizde olsaydım söylenenler vız gelir tırıs giderdi.

Satmayı düşünüyorsanız, bir değil birçok yerden fiyat teklifi alın ki mukayesesi olsun bu işin. Sonra da Fabia'lara olan talebi görmüş olursunuz ve arabanıza belki tekrardan sevgi duymaya başlarsınız :)

Çevrimdışı buralarda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araçtan soğumak nedir ya yazık günah değilmi hata kusura bakmada sende 0 arabaya gittin tornavida vurdun daha araç rodaj dönemini tamamlamadan bi git bakalım neler olacak aldığın araç segmentinin en seri ve dayanıklı arabası benim arabam 2015 model 60000 km ye geldi girmediğim bozuk yok girmediğim kaldırım kalmadı halen canavar gibi zaten marşa bastın edeceği değer kaybını kaybetti bin bari 6 ay gör bakalım aldığın araç hem güvenli hem yakıt olarak düşük hemde sağlam bir araba bundan emin olabilirsin bugün BMW alsanda Mercedes alsanda ses geliyor istersen kullanıcılarına sor

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşın kulağı çok duyarlı olsa gerek sadece bu konu için kendisini tebrik ediyorum. Tamponu söktükleri için değer kaybı olduğunu iddia eden çakallara prim vermeyin. Burada 10 kişi sorun olmaz diyorken bir dürzünün lafına inanıp kendinizi üzüyorsunux. Umarım kazasız belasız kullanırsınız şayet bir kaza anında aracınızın aldığı hasarı düşünerek kalp krizi, inme gibi bir rahatsızlıktan sizi kaybetmek istemeyiz. :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerA5;636808
arkadaşın kulağı çok duyarlı olsa gerek sadece bu konu için kendisini tebrik ediyorum. Tamponu söktükleri için değer kaybı olduğunu iddia eden çakallara prim vermeyin. Burada 10 kişi sorun olmaz diyorken bir dürzünün lafına inanıp kendinizi üzüyorsunux. Umarım kazasız belasız kullanırsınız şayet bir kaza anında aracınızın aldığı hasarı düşünerek kalp krizi, inme gibi bir rahatsızlıktan sizi kaybetmek istemeyiz. :)

hkjgaskjhahslşka sesli güldüm :D:D