škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Sport Patinaj Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vierna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, benim sorunum özellikle yokuş yukarı yollarda gaza yüklendiğimde aracın 3-4sn civarında patinaja düşmesi. Tabi ASR devreye giriyor ve araba gaz kesip tekleyerek ilerlemeye çalışıyor. Çok sinir bozucu bir durum. ASR'yi kapatmak çözüm olabilir ama ben daha sıfır lastiklerin bu kadar çabuk patinaja düşmesini mantıklı bulmuyorum. Bunu yaşayan var mı?

Çevrimdışı Ac1dBuRN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı problemi ben de yaşıyorum, sorunu lastiklerin Dunlop olmasına bağlamıştım ama başka bir sebebi varsa çözsek çok tatlı olur. [emoji4]

Sent from my Venus V5 device using Tapatalk.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik buyuk faktor ama, onca torkun birden one aktarilmasi asil sebep

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş yukarı kalkışlarda daha kontrollü gaz vermek gerekiyor. Patinaja düşmesi tamamen kullanım tarzınıza bağlı.

Çevrimdışı Vierna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani aracın hakkını vermek istediğimde sürekli beni frenliyor direksiyon falan yumuşuyor.

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16970]Vierna[/MENTION] hocam aslında patinajın bir nedeni de bahsettiğiniz sıfır lastikler. Ben de aracı ilk aldığımda 0 Dunlop lastiklerle yokuş yukarı kalkışlarda özellikle ıslak zeminde bu durumu yaşıyordum. Araç 3.000km ye geldi. Artık bu durumu yaşamıyorum. Tabi çok kontrolsüz ani gaz verirseniz yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracın doğasında var bence, lastikle ilgili değil çünkü ben orijinal lastikleri 18 inç jant-lastik takımıyla değiştim, ebat değişince dolayısıyla lastik markası da değişti. Öncesinde de, şimdi de aynı şekilde patinaj çekiyor.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hangi motorlu versiyonu olursa olsun, araçlarımız 1500 rpm gibi düşük devirlerden itibaren maksimum torkunu üretmeye başlıyor. Günümüz lastiklerinin düşük yakıt tüketimi sağlamak için yere daha az tutunur tasarlanması ve kirli yol yüzeyiyle birleşince kalkışta patinaj kaçınılmaz oluyor maalesef.

Çevrimdışı Vierna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
direk bu berbat dunloplardan kaynaklı seri kalkışlarda 3 viteste asr ışığı yanıyordu
jant lastik değiştirdim şimdi süper oldu brigstone turanza var
kesinlikle o çöp lastikleri değiştirin frende de çok kötüler.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de biraz yüklenince gaza önden kopma çok oluyor. Lastikten de olabilir ama üzerinde lastikler X sınıfı 270 km'ye dayanıyor . İyi lastik var. Bence araç çok hafif ondan böyle kopuyor.