škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Active Paket Kromaj Çalışmaları

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar..

Yaklaşık 1 ay önce satın almış olduğum aracımın üzerinde, standart Active pakette bulunmayan bazı güzel kromajlar vardı. Ben de eksik gördüğüm bazı şeyleri ekledim ve bugün sizlerle paylaşmak, yorumlarınızı ve fikirlerinizi almak istedim. Başlayalım :gaz:

Öncelikle bugün arabamın ön ızgarasına krom bıyıklarını yaptım. Yapışkan kromaj şeridi, yapışacakları yerin üzerinde ölçülerini alarak ben kestim ve uyguladım, sonuç şöyle oldu:

Ön tampon altında ve aradaki petekli ızgarada önceki sahibinin yaptırdığı kromajlar ile oldukça güzel bir bütün oldu..

Dikiz aynalarının üzerinde bu krom şeridin cuk diye oturduğu bir boşluk vardı, oraya da aynı malzeme ile krom şerit çektim çok tatlı durdu. Buyrunuz:

Arabanın sağ ve sol yanına, yine önceki sahibinin yaptırmış olduğu krom kapı kolları ve kapı altlarındaki kromajlar da şöyle:

Aracın arkasında da sırasıyla, plakanın hemen üstündeki bagaj çıkıntısında, plaka altında bagaj kapağı bitiminde, arka reflektörlerin etrafındaki boşluklarda ve arka tampon difüzorde sahte egzoz çıkışları olacak şekilde çok beğendiğim kromajlar mevcut:

Şimdi gelelim aracın içine.. :) Active paketlerin içerisi kromaj yönünden biraz fakir. Sağolsun benden önceki sahibi, çok güzel dokunuşlar ile içeriyi biraz renklendirmiş. 4 kapı koluna şu güzel şeritler ile ince bir detay katmış ve klima havalandırma çıkışlarına da krom kaplamalar yaptırmış. Hemen bakalım:

Araç bütün bu kromajlar ile oldukça güzel bir görünüme kavuştu. Tek eksik, yan camların etrafındaki kromaj, onlar için de s-dizayn'ın çıkaracağı cam çerçevelerini bekliyorum.

Umarım beğenmişsinizdir.. :fiuv:

Not: Resimler kocaman oldu, aralarda yazdığım yazılar küçücük kaldı.. Dilerseniz yazıları da okuyabilirsiniz. :)
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2018, 19:14:00 Gönderen: chesteren »

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ön ızgaradaki bantlar ın genişliği nedir yapıştırmadan çakmakla ısıttınız mı?

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;638068

2-3 mm kadardı, evet yapıştırmadan evvel biraz çakmakla ısıttık. Fakat şöyle bir durum da var, zaten motorun tam önü olduğu için hep sıcak olan bir yer, ısıtılmadan bile uygulanabilir oraya.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;638079
Sağlıkla kullan.güzel olmuş

sağolasın varolasın :eyv.:

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynalara uyguladığınız kromajı nerden temin ettiniz acaba?

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Wolowow;638139

önceki sahibinin hediyesiydi.. google'da krom yapışkan şerit diye aratınca çeşitli sitelerde ve çeşitli kalınlıklarda geliyorlar. altları yapışkanlı, biraz ısıtarak uyguluyorsunuz. bendekinin kalınlığına bugün bakayım, net bilgisini vereyim.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2018, 09:51:32 Gönderen: chesteren »

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Wolowow;638139

Alıntı yapılan: skoda fun;638068

http://www.imgim.com/img_8515.jpg

Böyle bir görseli var nikelajın. Altındaki kırmızı bandı söküp, çakmakla biraz ısıtarak uyguluyorsunuz. Yapışkanı gayet kuvvetli.
Ayrıca hususi ölçtüm, 4mm kalınlığında. Bununla hem arabanın önündeki havalandırma ızgarasına, hem de dikiz aynalarının üzerine işlem yaptım.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Küçük tatlı dokunuşlara devam :gaz:

Vites etrafına krom şerit çekildi, şöyle oldu:

Klima panelinin üstünde de bu krom şeridin girebileceği bir aralık vardı, orası da değerlendirildi:

Vw'lerin koltuk kafalıkları sadece düşey yönde değil, yatay yönde de şekillendirilebildiğinden boyun desteği hayli güzel. Bizim superb'lerde bunu hep arıyor ve yadırgıyordum, mecburen şöyle çözümleyebildim:

Çevrimdışı skoda fun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;638343
Küçük tatlı dokunuşlara devam :gaz:

Vites etrafına krom şerit çekildi, şöyle oldu:

Klima panelinin üstünde de bu krom şeridin girebileceği bir aralık vardı, orası da değerlendirildi:

Vw'lerin koltuk kafalıkları sadece düşey yönde değil, yatay yönde de şekillendirilebildiğinden boyun desteği hayli güzel. Bizim superb'lerde bunu hep arıyor ve yadırgıyordum, mecburen şöyle çözümleyebildim:

foto görebilir miyiz

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda fun;638378
foto görebilir miyiz

3 adet fotoğraf mevcut zaten o entryde. :aman: