škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 WiFi VCDS

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, uzun zamandır Fabia'mın dönüşe duyarlı sis ve kadran selamlama özelliklerini açtırmak istiyordum. Carista diye bir wifi obd2 cihaz ve uygulamasını gördüm, gizli özelliklerden arıza tespite kadar her şey mevcut fakat ürün Türkiye de satılmıyor. Amazonda ise 40 dolar. ELM 327 diye bir cihaz daha buldum aynı şekilde wifi obd2 ve Carista uygulaması ile çalışabiliyor daha önce bu uygulama ve wifi obd cihazı deneyen oldumu acaba? Araca bir zarar verir miyiz? Teşekkürler

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam Briskoda'da alıp kullanıp memnun olan var ama bana göre ucuz bir yöntem değil kesinlikle. Öncelikle 40 dolara cihazı almak yeterli olmuyor. Araçta değişiklik yapabilmek için yıllık 40 dolar da uygulamasına vermeniz gerekiyor. Onun yerine Aliexpress'ten bir VCDS kablosu alın 25 dolara size çok daha ucuza gelir.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir cihaza 200 lira verip, üstüne teslim almak için 1 ay beklemektense, kodlama işi yapan herhangi birine 20-30 lira verip istediğiniz özellikleri 5 dakikada açtırmak daha kolay değil mi?

Çevrimdışı furkanbdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;638628
Hocam Briskoda'da alıp kullanıp memnun olan var ama bana göre ucuz bir yöntem değil kesinlikle. Öncelikle 40 dolara cihazı almak yeterli olmuyor. Araçta değişiklik yapabilmek için yıllık 40 dolar da uygulamasına vermeniz gerekiyor. Onun yerine Aliexpress'ten bir VCDS kablosu alın 25 dolara size çok daha ucuza gelir.

Hocam teşekkür ederim, haklısınız aslında ama o mobil uygulamanın pratikliği ve anlaşılırlığı beni cezbetti. Ben cihazı biraz araştırdım orijinal ELM327 chipsetli her cihaz olabiliyormuş yani Carista da aslında bir ELM327 türevi. Türkiye de Bluetooth ELM 327 bulunuyor ve 45 lira fiyatı var. Uygulama da 1 hafta 10 dolar şeklinde alınabiliyor. Yani 90 lira gibi bir fiyata getirebiliyorum,tabi dolar ne olur muamma :)

Alıntı yapılan: Erdem T.;638661
Bir cihaza 200 lira verip, üstüne teslim almak için 1 ay beklemektense, kodlama işi yapan herhangi birine 20-30 lira verip istediğiniz özellikleri 5 dakikada açtırmak daha kolay değil mi?

Merhaba Erdem bey cihazın Türkiye'den temin edilebilen klonu var o şekilde 90 liraya geliyor. Profilinizde Trabzon yazıyor Ordu-Giresun-Trabzon çevresine o fiyata yapan varsa tabii ki uğraşmak istemem.