škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Astra GSI'cılara...

lrfan · 36 · 14160

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Adım anılmış sanırım, kulaklarım çınladı.:)

GSI hımmm, zor konu karmaşık çok çektim bu arabadan kısa süre içinde almak için ayrı, satmak için ayrı uğraştım.

Basitçe olaya gireyim araba dıştan baktığınızda güzel gelebilir,performansı hoştur hızlanırken yüzünüzde tatlı bir tebessüm olmasına sebeb olur taaa ki önünüze bir araba çıkana kadar aracın frenleri berbat ötesidir test falan edilse 100-0km mesafesi en az 50mt'dir.70hp dizel arabaların 38mt'de durduğunu düşünürseniz 150hp araba için 50mt berbat değil mi? Çok ciddi bi yatırım yapmadıkça bunu normal sınırlar içine düşürmek çok zor(40mt civarına)

Yol tutuş? Önde bilstein, arkada koni ayarlı amortisörlerim vardı herhangi patlakları veya sıkıntısı yoktu.Ön takımım komple elden geçmiş burçlarıma kadar yeniydi lastiklerimde 10.000km kullanılmış toyo. Tek kelime ile fena derecede yetersiz. Hani Opel sahipleri 306 gti, clio rs gibi arabalara laf atarlarya onların yanında yol tutuşu solda 0! Burası skoda forumu şöyle söyleyeyim kullandığınız fabia 1 ler falan çok daha dengeli yol tutuyor.

Kliması ayrı dert yaptırdım tekrar kırıldı klima borusu:D Çalışanı ender zaten tekrar yaptırıcam tekrar kırılacak, kaput içi aşırı ısınıyor headersın üstünde koruması olmadığı için.

Tangur tungurdur biraz bende sadece koltuklar ses yapıyordu yağladım 10 gün sürdü sefam, tıkırtı tekrar başladı:)

İşin özü sadece gider, gazlarsın hevesini alır kapının önüne koyarsın. Yol tutuş, fren, poponun azcık rahat etmesini beklemek çok yanlış.

Şimdiki aklım olsa kesinlikle almazdım, gerçi sattım kurtuldum satmaya çalışan arkadaşlar düşünsün:kiki:
206 gti, 306 gti, clio rs gibi arabalar varken kesinlikle alınmaması gereken bir araba bu modifiye işlerinde, araba konusunda eski kişiler zaten kesinlikle almamanızı söyler onların deviri 10 sene öncesinde kaldı derler:ok:

DİPNOT: BÜTÜN OPEL SERVİSLERİ SİZİ ÇOK SEVER, İYİ DAVRANIR YAĞLI KAPISINIZ ONLAR İÇİN SİZİ KAÇIRMAK İSTEMEZLER:++:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Amaniiiynn :hanz:

Yinede fabia güzel yol tutar dedi bak bi "CiEsAy" cı gururum okşandı. :hanz: Hala 50 ile ıslak zemin kavşak dönmeye devam :D

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Özenmeyin kısaca bu arabalara yeni, her zaman daha iyidir;)

Çevrimdışı by erci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EMR®AH;64435
Özenmeyin kısaca bu arabalara yeni, her zaman daha iyidir;)
ben özeniyodum :kiki:

Çevrimdışı Emre-G

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Emrah'cım; Bence astra gsi veya eski model herhangi bir hothatch sana göre değil. Sen yeni model bi araç alıp keyfini sürsen daha mantıklı. Eski arabayla herkes uğraşamaz dolayısıyla tadını almak herkese nasip olmaz:)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Tamponları almam için baya zaman varda, şu spoilerden almam lazım kısa zamanda.. :D

Valla bende çok araştırdım araba alırken, honda civic si baktım motor çabuk yatak sarıyo dediler, 306 platinium baktım servisten çıkmazsın dediler, marea hlx 2.0 v5 baktım yakmaz, içmez, direk sömürür benzini dediler, baktım çok kurcaladıkça iyice işin tadı kaçıyor, arabada satılmıyodu zaten öyle bi takasa girdik bizde.. Milletin lafına bakacak olsaydım araba almazdım, çünkü problemsiz araba yok, heleki 10 bin gibi bi fiyata İMKANSIZDI.. Ha aracımın sorunları varmıydı? İllaki vardı.. Motor yeni yapılmış ama radyatör delikti, balatalar bitmişti, lastiklerin değişmesi gerekiyordu, balatalarla radyatörü değiştirdik, lpg de taktık, istediğim verileri elde ettim yakıtta da, şimdi bi lastiğim kaldı, hayırlısıyla onlarıda tamamladım mı bitiyo inşallah..

Ama Allah'a şükür aracımdan şu anda çok memnunum, frenleri dediğiniz gibi baya kötü.. Ama genel olarak hoşuma gitti benim, arkadaştada var vectra gt oda çok memnundu, onada duyduğum hayranlıkla, bizde hem 4 kapı aile arabası hemde spor araba olarak uygun gördük aldık..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Olay uğraşmak değil Emre, her önüne araba çıktığında veya her viraj ayrı bir sorun olmamalı. Limitte girdiğim virajlarda, düzde hızlı gittiğimden çok daha fazla keyif alıyorum ve benim sürüş stilim bu yönde rolling yapıp vti geçmek falan beni tatmin etmiyor. Dizel bir focus'tan aldığım sürüş keyfinin 5'te 1'ni ben GSI'da alamıyorum demek istediğimi anlamışsındır.

Yoksa aracım gayette iyi gidiyordu kadran videosunu izlemiştiniz, vectra v6 ile denedimizde de sonuç çok şaşırtıcı olmuştu ama sadece hızlı gitmek yetmiyor.:ok:En azından beni tatmin etmiyor:D
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 00:33:25 Gönderen: EMR®AH »

Çevrimdışı Emre-G

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sadece hızlı gitmek beni tatmin etseydi inan astra gsi'a binmezdim:) Ben astra'ya ilk bindiğimde yol tutuş açısından bana hiç güven vermiyordu, şuan arka amortisörlerim patlak olmasına rağmen çok memnunum ben. Farklı bi karakterde araç çözdüğün zaman gayet keyifli oluyor

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Alıntı yapılan: EMR®AH;64462
Olay uğraşmak değil Emre, her önüne araba çıktığında veya her viraj ayrı bir sorun olmamalı. Limitte girdiğim virajlarda, düzde hızlı gittiğimden çok daha fazla keyif alıyorum ve benim sürüş stilim bu yönde rolling yapıp vti geçmek falan beni tatmin etmiyor. Dizel bir focus'tan aldığım sürüş keyfinin 5'te 1'ni ben GSI'da alamıyorum demek istediğimi anlamışsındır.

Yoksa aracım gayette iyi gidiyordu kadran videosunu izlemiştiniz, vectra v6 ile denedimizde de sonuç çok şaşırtıcı olmuştu ama sadece hızlı gitmek yetmiyor.:ok:En azından beni tatmin etmiyor:D

O yönden haklısınız, virajlarda afedersiniz g.tü başı ayrı dağıttığını yine söylemiştim forumda, o sorunada ilk olarak lastikleri değiştirmekle başlıycam, sonra yay, amortisör, kule gergisi falan umarım ki baya faydası olacaktır..

Ama fren konusunda bende tedirginim, ilk başta balatalardan yapıyodur diye düşünüyordum, baktım balatalar değiştikten sonrada aynı, yapcak bişey yok şimdilik dikkatli ve yer yer yavaş kullanmaktan başka! bikaç kere bende yaşadım çünkü o tedirginliği.. :(
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kişiden kişiye keyif değişiyor, dediğim gibi herkesin farklı bir kullanım tarzı, limitleri var. Ben genelde sakin kullanırım ama coştuğumda da arabanında benim gibi limitlerinin aşırı yüksek olmasını tercih ederim:)

Günlük kullanımda bile her direksiyonda arkanın kayması pek hoşuma gitmiyor:D
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 00:44:55 Gönderen: EMR®AH »

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;64465
O yönden haklısınız, virajlarda afedersiniz g.tü başı ayrı dağıttığını yine söylemiştim forumda, o sorunada ilk olarak lastikleri değiştirmekle başlıycam, sonra yay, amortisör, kule gergisi falan umarım ki baya faydası olacaktır..

Ama fren konusunda bende tedirginim, ilk başta balatalardan yapıyodur diye düşünüyordum, baktım balatalar değiştikten sonrada aynı, yapcak bişey yok şimdilik dikkatli ve yer yer yavaş kullanmaktan başka! bikaç kere bende yaşadım çünkü o tedirginliği.. :(

Yol tutuş bi kere genlerinde yok araba zaten iyi yol tutar siz bunu pekiştirirsiniz bazı modifikasyonlarla çok keyifli hale gelir.Sizin düşündüğünüz modifiyeler sonrası süspansiyonu kemik gibi bir arabaya sahip olacaksınız ve her tümsekte, her taş parçasında her çukurda arabanız sekecek çok daha kötü durumlara düşeceksiniz sonuçta bu arabaları kaymak gibi asfaltta kullanamıyoruz sürekli.

Fren konusu karmaşık biraz uğraşla en azından eh denecek duruma gelebilir. Gerçekten iyi bir frenleriniz olsun istiyorsanız baya harcamanız lazım ki bence gereksiz.

Arabanın limitleri belli bunlara uyarak kullanmak daha mantıklı.

Çevrimdışı Emre-G

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Emrah biliyorsun benim arabayı satma gibi bi düşüncem ve kaygım yok o yüzden arabanın + ve -'lerini gayet objektif şekilde söyleyebilirim. Frenlerinin gerçekten kötü olduğunu belirttim zaten ama çözülemicek bi problem değil. Yol tutuş ise dediğim gibi gerekli iyileştirmeler yapıldığında ve en önemlisi araca alışıldığında gayet tatmin edici, limitlerde kullanım tarzıda buna dahil:) Ama 94'ten başkasına binmem o ayrı dava:D

Çevrimdışı EMR®AH

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fren olayını çözmek 45mt gibi bir mesafeye indirebilmekse çözülür haklısın ama şu piyasadan ordan burdan alınan parçalarla imkansız gibi bişey çıkma disk falan kullanmak yada markasının ne olduğu belli olmayan balatalar kullanmak modifiye ederken bence çok anlamsız hepsi orjinal GM veya ATE olarak aldığında da fiyatlar malum.

Araba seçimide, kız arkadaş seçimi gibi:D Biz mutlu olamadık bana yetemedi:kiki:

Eklemede yapayım: GSI iyi bir hot hatch olamaz. Bu konuda Fransızlar hep açık ara önünde olmuştur.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2010, 01:05:28 Gönderen: EMR®AH »

Çevrimdışı Emre-G

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle