škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Enjeksiyon Problemi !!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia1.4AQW

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracımla ilgili son 1 aydır çekişlerde güçsüzlük, rolantide titreme, dur kalklarda zorlanma bazen stoplama, geri vites dik çıkışlarda geç kalma kayma gibi sorunlar başladı. Bujileri değiştik gaz kelebeğini temizledik azda olsa fark etsede aynı sorunlar devam ediyor. Fatih oto sanayide 2 ayrı usta aracın gaz yemiyor vsvs enjektörlerinde problem olabilirdedi ve K.Çekmecede MEHMET USTA varmış oraya yönlendirdiler. Bu hafta içi aracı göstereceğim yanlız internetden enjektör fiyatlarına baktım fiyatları boşverin enjektörlerini bile bulamadım. Birçok aracın enjektrörlerinin satışı da yok, diğer parçalar gibi değiller galiba satışı heryerde olmayan bir parça galiba. Daha önceden bu tür işlem yapmış olan arkadaşlar varmıdır? enjektörler hakkında tecrübeleriniz nedir paylaşırmısınız ?
Ramazan Bayramınızı Kutlarım.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgisayara bağlandımı arıza tespiti için, ustaların tahmin ile arıza tespitleri bazen başka masraflara sebep olur.

Çevrimdışı fabia1.4AQW

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ustalardan biri araca yükeek devirli gaz vererek ve kısa bir sürüş testi yaparak, diğeri ise fatih oto sanayide nokta lpg de çalışan biriydi-ki lpg ustasına hiçbirşey söylemeden rütun lpg kontrollerini yapıp bitirdikten sonra aracının enjektörlerini kontrol ettirirsen bu araba uçar dedi. 15 dk başında durup bilgisayardan tüpe birtakım işlem yaparken nasıl benzin enjektörlerinin durumunu ayıktı orasıda ayrı bir uzmanlık sanırım. bu hafta k.çekmecede ki mehmet ustaya gidiyorum gelişemelerrrn habedar edeceğim, kalın sağlıcakla.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg yazılımları Benzin enjektör sürelerini okuyabiliyor zaten o süreleri okuyarak gaz enjektörlerine zamanlama ayarı yapıyor. Yani Benzin enjektörlerinde ki bir sorunu görebilir lpg ustası.