škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fazla Yakit Tüketimi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sado06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler sayın arkadaşlarım. Aracım 2018 Superb 1.6 ve su an 4500 kmde ilk 15.000 cok yakar demişlerdi ama dogrulugu varmidir bilmem. Ortalama yakıt tüketimi ne yapsam 13.00lt/km altina dusemedim bazen 15-16 oluyor. Sabit hiz çevre yolunda giderken bile bu civarlarda. İşin garibi sabit devir ile giderken yüksek, araca gaz verip ivmeli (agresif) kullaninca düşüyor. Full depo ile 850km yapiyor.  Düşüncelerinizi ve yardim. Fikirlerinizi bekliyorum. :gaz:

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar yakması imkansız .. bence aracı servise götürün

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
850 Km gidiyorsan araç 7 lt yakıyor.. Anlık yakıt degerlerini söylemiyorsun umarım

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sado06;639074
İyi günler sayın arkadaşlarım. Aracım 2018 Superb 1.6 ve su an 4500 kmde ilk 15.000 cok yakar demişlerdi ama dogrulugu varmidir bilmem. Ortalama yakıt tüketimi ne yapsam 13.00lt/km altina dusemedim bazen 15-16 oluyor. Sabit hiz çevre yolunda giderken bile bu civarlarda. İşin garibi sabit devir ile giderken yüksek, araca gaz verip ivmeli (agresif) kullaninca düşüyor. Full depo ile 850km yapiyor. Düşüncelerinizi ve yardim. Fikirlerinizi bekliyorum. :gaz:

bahsettiğiniz değerler 1,6 dizel bir araca göre çok fazla.
benimde aracım 6000 km de, ilk zamanlar 8,2 lt nin altına düşmüyordu şehir içi, ama artık havaların ısınmasının da katkısı ile ortalama yakıt 7 lt ye düştü,
bahsettiğiniz ortalamaya reel de aracınızın deposunu da doldururken yakalıyorsanız eğer, servise göstermekte fayda var

tabi eğer bu bahsettiğiniz değerler kontak kapattıktan sonra gösterge ekranında görünen yol bilgisayarı verilerinde çıkmıyorsa?? Çünkü benim aracımda da o ekranda benzer değerler yazabiliyor ama, asıl bakmanız gereken ana bolero ekrandaki "araç bilgi kısmındaki yakıt değerlerinizdir"
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2018, 14:58:24 Gönderen: DOĞUSER »

Çevrimdışı Sado06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler bide bolero ekrana bakip bu servise gitmeyi değerlendireceğim. Çünkü hep devir ve hiz saati arasındaki göstergeye baktım ve hiç 8-7lt göremedim.

Çevrimdışı Drst

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
850 km gidiyorsa bir depoyla sorun yok bence. Ben de çoğunluğu şehir içi olmak üzere o civarda gidiyorum. Ama uzun süreli tüketim o kadar yüksek göstermemesi lazım yol bilgisayarında bi sorun olabilir

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dikkat ederseniz birim km/L, yani bir litreyle 13 km gidiyor. ayarlarda bir yerlerde birimler bölümü var. oradan L / 100 km ayarını seçin.

Çevrimdışı Sado06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpers;639100
dikkat ederseniz birim km/L, yani bir litreyle 13 km gidiyor. ayarlarda bir yerlerde birimler bölümü var. oradan L / 100 km ayarını seçin.

Ters oranti düşünmusum demekki teşekkür ediyorum :ok:

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir de "bazen 15 16 litre" dediğinizde de aslında daha az yakmissiniz :))

Çevrimdışı Sado06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilgisizligime veriyorum :) sevindirdi bu haber beni o halde :)

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış hesaplamadıysam 7,4 felan yapıyor 100 km de. Dizel için yine çok değil mi ?

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Manowar;639118
Yanlış hesaplamadıysam 7,4 felan yapıyor 100 km de. Dizel için yine çok değil mi ?

Araç daha 4 bin km de 10 bin km den sonra tüketim azalacaktır.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım da 4 bin km de, inşallah yakıt tüketimi düşer gerçi bu konuda 10 bini geçip düşmüyor diyenler de var. Benim derdim burada dizel benzinli çekişmesine girmek değil ancak bence dizel bir araç için bu tüketim çok.