škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza görüş

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba bi konuda forumdaki arkadasların  görüşlerini alacaktım. Geçen 2017 superb active paket aracımla maddi hasarlı bir Kaza yaptım.aracın sağ çamurluk tampon, sağ far,sağ sis farı  aks ve rot ile tekeri çeviren mil değişti. Kaputun sağ yan kısmı lokal bişekilde boyandı.şimdi sormak istediğim şu bu değişenler çok önemli midir ikinci el piyasasında ve ne kadar değer kaybına yol açtı araçta.bu işlerden anlayan arkadaş var mı araç 2017 model 8300 km de

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Hasar kaydı ne kadar çıktı acaba? Benim aracımda da neredeyse aynı parçalar değişti. Ancak bende sadece kaporta ve far hasarı vardı. 16000 tl hasar kaydı oluştu.  Aracın değeride en az bu kadar düşmüştür bence.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;639190
Geçmiş olsun. Hasar kaydı ne kadar çıktı acaba? Benim aracımda da neredeyse aynı parçalar değişti. Ancak bende sadece kaporta ve far hasarı vardı. 16000 tl hasar kaydı oluştu.  Aracın değeride en az bu kadar düşmüştür bence.

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun şuan 16 bin parça masrafı bar ben de henüz işçilik belli değil kazada kusur oranı yüzde 75 karşıtaraf 25 bana vermişler değer kaybı için karşı tarafın Sigorta şirketine başvuracam sizde başvurun bence

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada 96 bin önerdiler bugün ama işte ikinci el piyasasında kazasız hali kaça satılıyor onu bilmiyorum

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17227]Mstf Blg[/MENTION]
Ben zaten başvurdum değer kaybı için. Kazada ben kusursuzdum. 5000 TL değer kaybı tazminatı aldım. Tampon ve far plastik aksam olduğu için Yargıtay içtihatları doğrultusunda değer kaybı hesabında nazara alınmıyor bilginiz olsun.  
Aracınız ne bu arada dizel mi,  otomatik mi,  active pakete ek donanım var mı?

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç active 2017 dizel manuel işte ek cruise control var. Sizde karşı Sigorta hangi firmaydı birde ek olarak siz değer kaybını tespit ettirip öyle mi başvurdunuz yoksa direk başvurdunuz onlar mı belirledi bir de benim değişenler karşılanıyor mu bilginiz var mı

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mstf Blg;639189
Arkadaslar merhaba bi konuda forumdaki arkadasların  görüşlerini alacaktım. Geçen 2017 superb active paket aracımla maddi hasarlı bir Kaza yaptım.aracın sağ çamurluk tampon, sağ far,sağ sis farı  aks ve rot ile tekeri çeviren mil değişti. Kaputun sağ yan kısmı lokal bişekilde boyandı.şimdi sormak istediğim şu bu değişenler çok önemli midir ikinci el piyasasında ve ne kadar değer kaybına yol açtı araçta.bu işlerden anlayan arkadaş var mı araç 2017 model 8300 km de

Hocam maalesef ülkemizde takıntı haline geldi değişen-boya olayı. Hasar kayıtlı araçlarda durum daha da kötü. Gördüğüm kadarıyla en az 17-18 bin tl bir kayıt çıkacaktır. Ben değerini bulduğunda ve yürüyeninde sorun olmayan bir araçta asla dert etmem ama bunu dert etmeyecek yüzde 5 lik bir kesim bile yoktur belki de. Çok geçmiş olsun. Değer kaybını kesinlikle atlamayın. Hakkınızı arayın. Umarım ikinci el piyasasında da benim gibi düşünen, değerini verip dert etmeyecek insanlarla karşılaşırsınız. Tekrar geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;639197
Hocam maalesef ülkemizde takıntı haline geldi değişen-boya olayı. Hasar kayıtlı araçlarda durum daha da kötü. Gördüğüm kadarıyla en az 17-18 bin tl bir kayıt çıkacaktır. Ben değerini bulduğunda ve yürüyeninde sorun olmayan bir araçta asla dert etmem ama bunu dert etmeyecek yüzde 5 lik bir kesim bile yoktur belki de. Çok geçmiş olsun. Değer kaybını kesinlikle atlamayın. Hakkınızı arayın. Umarım ikinci el piyasasında da benim gibi düşünen, değerini verip dert etmeyecek insanlarla karşılaşırsınız. Tekrar geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Çok teşekkür ederim şuan 16 bin parça masrafı var daha işçilik belli değil. Bir far 6 bin lira tampon 4 bin lira çok pahalı parçaları yetkili serviste. Tramere işçilik geçmiyor ise 16 binlik hasar kaydı olacak bu değer kaybın da da bu kez jant tampon far değer kaybına girmez dcekler

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mstf Blg;639202
Çok teşekkür ederim şuan 16 bin parça masrafı var daha işçilik belli değil. Bir far 6 bin lira tampon 4 bin lira çok pahalı parçaları yetkili serviste. Tramere işçilik geçmiyor ise 16 binlik hasar kaydı olacak bu değer kaybın da da bu kez jant tampon far değer kaybına girmez dcekler

Malesef yetkili servisler çok abartılı fiyatlar çıkarıyor. Özellikle işçilik ücretlerini çok abartıyorlar. Siz alabildiğiniz kadar değer kaybı almak için uğraşın. Gerisi biraz da şans işi. Aracın ikinci el değeri tabi ki düşecektir. Fakat minimum zararla satabilmek, bilinçli alıcı bulabilmek şans işi dediğim gibi. Umarım en az hasarla atlatırsınız bu durumu. Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Değer kaybı için bildiğim kadarıyla karşı tarafın yüzde 100 suçlu olması gerekiyor!

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun; cana geleceğine mala gelsin. Benim de başımdan bir kaza geçti geçen sene. Aracım 2015 superb prestige; aracımda sol ön çamurluk ve sol ön kapı değişti. Sol arka kapı ve çamurluk macunsuz düzeltilerek boyandı sadece. Doğuşta çıkan fatura pavyon usulu :D 8000 küsür tramer işledi. En son bir has otomotive gittim c serisi için takasa sokayım dedim 97,500 tl verdiler. :) Bir de diyorlar ki aracınızda 2 boya iki değişen var. Aracım daha 19,000 km de, dedim yok kalsın; takılmayın illeki değerini bilen birileri çıkar araçlarımızın.

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Sampo japan karşı şirket bakalım değer kaybında ne kadar uğraştıracak. Kazada takla atma riskim vardı Allahtan öyle bi durum olmadı. Bunla kurtulduk. Kusur oranında gidebiliyorsunuz sigorta şirketine yüzde yüz kusur olmasa da. İşte tek teselli ölüm yaralama yok maddi olarak da şase motor herhangi bir zarar görmedi. Buna şükür

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun hocam, aracınızı bilen tanıdık birisine değerinde satabilirsiniz. Ancak memlekette binlerce üçkağıtçı varken insanların ikinci elde kazalı araca şüpheyle yaklaşması çok normal. Özellikle Konya ve Antep sanayide aracı sıfırdan yaparlar, tabiki hiçbir yeri düzen almaz, rot ayarı tutmaz, kaza anında havayastığı açılmaz vs vs.
Bu devirde servislere bile güven olmaz. 5-6 yıl önce astra aracımı götürdüğüm opel servisinde başka bir müşteri ile pazarlık ediliyordu. Orjinal mi, yan sanayi amartisör mü takalım diye.
Arkadaş Kaza yaptığı Honda CRV aracını serviste yaptırdı, tramere dünya kadar tutar yansıtıldı. Aynı yerden ertesi yıl yine kaza yaptı, başka bir serviste araçta değiştiği söylenen tüm plastik parçaların aslında silikonla yapıştırıldığı anlaşıldı.

Alın çarpıcı bir örnek:
https://twitter.com/PolisHaberVideo/status/1005788263452422145

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben halk sigortadan tahsil ettim. Tazminat için sizin tam kusurlu olmamanız yeterli. Kusur oranında indirim yapıp ödenir tazminat. Dediğim gibi plastik aksam ve far değer kaybında nazara alınmıyor. Ben eksper raporunu kaza tutanağını ve dilekçeyi gönderip başvurdum. Bir haftada ödendi. Kolay gelsin.
Alıntı yapılan: Mstf Blg;639195
Araç active 2017 dizel manuel işte ek cruise control var. Sizde karşı Sigorta hangi firmaydı birde ek olarak siz değer kaybını tespit ettirip öyle mi başvurdunuz yoksa direk başvurdunuz onlar mı belirledi bir de benim değişenler karşılanıyor mu bilginiz var mı

Çevrimdışı Mstf Blg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ederim Allah hepimizi kazadan beladan korusun bi beş on sene binmeyi düşünüyordum canım sıkıldı ama yapacak birşey yok