škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kar'ı Gördük Sonunda :)

kadir_ · 105 · 23052

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok seviyorum karda araç kullanmayı..Karda yanlaya yanlaya gitmeyi çok istiyorum ama ne yazıkki müsait yol hiç yok.

Bir kaç foto daha varmış, onları eklerim birazdan..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

octaviaman

• Ziyaretçi
Ben henüz yüksekleri aşağıdan görüyorum.Gidicem ama

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Resimler harika valla ;)

Özgür abim Gayrettepe de nerde oturuyorsun 9 yıl orda okudum az çok biliyorum ;) Şair Nedim ilköğretim okulu :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;66373
Resimler harika valla ;)

Özgür abim Gayrettepe de nerde oturuyorsun 9 yıl orda okudum az çok biliyorum ;) Şair Nedim ilköğretim okulu :)
Gayrettepede oturmuyorum Sercan , kız arkadaşımı almaya gitmişken gördüm bu manzarayı :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
:D tüh bende diycektim Gayrettepe de isen görüşürüz arada sırada bize çok yakın mesafe de ;) Bugün gerçekten müthiş kar yağdı hiç ellenmemiş yerde 30-40 cm kar :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankaraya çok güzel kar yağıyor ve tutuyor inş erimez.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bursa'da müthiş kar var :) Yerler bembeyaz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbulda Kar yağıyo daha dün temizledim yolları arabayı ne güzel bahçeye indirmiştik bu gidişle gene yola çıkaracağız :(

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Ankarada çok güzel yağıyor valla..

Allah'tan lastikleri değiştirmişiz, biraz önce dışardaydım, sorunsuz geldim eve, dimdik yokuştan banamısın demedi çıktı, üstelik aldığımız kışlık değil, 4 mevsim lastik :D
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Meteoroloji tutturamadı bu sefer :D Lapa lapa kar yağıyor, şirket aracıda bende değildi neyseki roomi var :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Başımdan neler geçti :lol:

2 saate geldim Gölbaşından Eryamana. Gece vakti. Çevre yoluna çıkmaya korktum, bağlantı yolları çok dik rampa ve fena viraj, hazır açılmıştır dedim Konya+Eskişehir+İstanbul Yolu kullanayım dedim.

Hava -6 derece, aman Ya Rabbi, yerler yaltı buz... Bi tabaka kar var, üzerinden geçiyosun ama daşşş gibi, kaydıra kaydıra geldim o yollarda 40-50 ile. Neyse Göksu'dan girdim Eryamana, inişler-çıkışlar...

İniş aşağı 1. vitese alıp eli ayağı çekiyorum, yoook araba yığılıyor dahada hızlanıyor inerken, sola dönmem lazım, bi transportercı baktım geçicek beni solumdan, onu beklemek zorunda kaldım selektöre asılıp duruyordu, geciktim haliyle ABS masajı ve artan hız eşliğinde, araba dönmüyor, sitenin tel örgülere doğru baktım gidiyorum direksiyon tam sol...

Bi şimşek çaktı, freni bırakıp gazı resmen yere koydum, vıııuuuwww sola topladım önünü, fazla kaçtı haliyle :lol: ama hala döne döne aşağı iniyorum, imdatı çektim, yol geniş kimse yok, bi sağ bi sol bi fren bi gaz derken rayına koydum makineyi. Ama tepkilerime o kadar anlamsız ve geç cevap veriyor ki, panik bile yapabilirim falandı yani.

Ama teneke lastikte bile 1. vites kendi kompresyonu müthiş başarılı, ha unutmadan bir kavşakta yine spin attım, ama kaldırıma falan temas yok.

Sıra geldi otopark rampasınaaaa.... Bildiğin poşetle kay bi rampa. 1. vites kendi haline bıraktım, verdim burnu, çıktı çıktı, yavaşladı, hala çıkıyor, tam tepede durdu :lol: Ama 900 devir dönüyor motor ve tekerler, baktım geri salıyor, direksiyonu sıkıca dümdüz tuttum, cıııvvvvvvvvv kadran belki 1 km saydı ama 50 cm daha gidebilmeyi başardım.

Park edicem, park yeri eğimli, ulan durdum, araba g.tüm g.tüm iniyo aşağı yan yan :lol:

Neyse düzelttim, taşlarla sabitledim ve 3 günde 500 km yaptığım arabayı bi süreliğine donduruyorum :lol:

Bugünde çok sürpriz oldu bu kar, beklemiyordum ve misafir durumları olunca Gölbaşına gitmek zorunda kaldık. 270 TL ceza ve buz macerasından sonra biraz istirahatı hak ettim :lol:

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Yav bende bugün çok yanladım :D

Biri öğlen saatlerinde sağdan 3 şerit birden sola çaktığımda oldu, fena yanladım ama :D bi s14 olsa benim gibi yan veremezdi :++: bi 5 metre kadar yanladıktan sonra kontrolü kaybetmeden topladım hemen :D

Biride biraz önce gelirken oldu, ama karın üstünde yanlamak ayrı bi zevk :D Motor freninde gidiyodum 2. vites rampa aşağı, baktım bi virajda tatlı tatlı yan vermeye başladım :D Peder hemen çaktırmadan elim vitesin üstündeydi elimi bi dürttü toparladım hemen..

Ama kar harbi sakat işmiş, hiç bu kadar karda araba kullanmamıştım, farkında olmadan tatlı tatlı yan vermeye başlıyo ama farkına varmazsan maazallah affetmez :(
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
La olm çok sakat lan, bildiğin çaresizlik :lol: