škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız limitleyici yakıtı arttırıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batuhn1907;639994
Her şehirdışı yolculuğunda hız sabitleyici kullanmışımdır gözle görülür bir yakıt artışı sezmedim varsada ufak artıştır konfor amaçlı nasıl olsa ama cruise control için aynı şeyi söyleyemem yakıt artırıyor hız sabitleyiciyi daha mantıklı geliyor bana

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam hız sabitleyiciyle cruise control aynı şey zaten. Siz limitleyici demek istediniz herhalde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;640004
Hoaydaaaaaaa o kadar goz almiyor yahu sis fari. Uzunlari yakmaya ne demeli. Ben hic sis farlarindan etkilenmiyorum. Bu arada sis fari dedigim aracin on altindaki farlar. Yanlis mi diyotum acaba?

Sis farlarının ışık hüzme açısı standart farlara göre çok daha yüksek. Rahatsız edici olmasa, kanunen yasak olmaz.
Hoydaaaa ne anlama geliyor beyfendi?
Her kez salak, bir tek siz biliyonuz sis farlarının nerede olduğunu. Normalde sizin gibi empati yoksunu insanlarla tartışmam. Ne yazık ki trafikte sis farı yakan bol bol var sizin gibi, neyse uzatmaya gerek yok. :confused:
Umarım bir zaman gelir de polisler sis farı yakanlara ceza keser de aklınız başınıza gelir.

http://trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-64-1-b-1/amp/

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;640014
Sis farlarının ışık hüzme açısı standart farlara göre çok daha yüksek. Rahatsız edici olmasa, kanunen yasak olmaz.
Hoydaaaa ne anlama geliyor beyfendi?
Her kez salak, bir tek siz biliyonuz sis farlarının nerede olduğunu. Normalde sizin gibi empati yoksunu insanlarla tartışmam. Ne yazık ki trafikte sis farı yakan bol bol var sizin gibi, neyse uzatmaya gerek yok. :confused:
Umarım bir zaman gelir de polisler sis farı yakanlara ceza keser de aklınız başınıza gelir.

http://trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-64-1-b-1/amp/

Valla bu uslubunuzu hic sevmedim.

Sis fari kulanmaktan kastim sehirler arasi otobanlarda. Ozellikle memleketin dogusuna gidince yollardaki isiklandirmalar cok azaliyor. Gece zifiri karanlikta ben on sis farlarimi her zaman yakarim. On zemini aydinlatir. Uzunlari neredeyse hic kullanmam. Ya da arada uzagi gorurum ve kapatirim.

Dedigimi bir gun gerede ayrimindan karadeniz yoluna giderseniz anlarsiniz. Yollarda isik yok denecek kadar az ve yollar gitgide daha da kotulesir.

Bu arada sis farlari otoyolda nasil karsidan gelenin gozlerini alir anlamiyorum. Ortada bariyerler varken sis farlari neredeyse hic belli olmuyor.zaten sis farlari yere bakiyor ve aracin yyaklasiknonden 3 mt ye kadar alani ve yanlari isiklandiriyor.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hız sınırlayıcıda dip gaz yapılınca hız sınırlayıcı devreden çıkar. (Sollama anında vs. güvenlik için.) Hız sınırlayıcıyı amacı dışında kullanmak aracı yorar.

Hız sabitleyici bir konfor öğesi olduğundan yakıt tüketimine olumsuz etkide bulunması beklenir. Her kullanıcının aracı kullanım sitiline göre bu değer +,- olabilir.

Ayrıca sis farlarının amacı dışında kullanımı trafik kanununca yasaktır. Ha kırmızı ışıkta geçmişsin, ha amacı dışında sis farı kullanmışsın. İkisinin de cezai yaptırımı var. Sis farı görmekten öte görülmek için var.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2018, 22:21:14 Gönderen: Fabian »

Çevrimdışı Batuhn1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uur_een;640013
Hocam hız sabitleyiciyle cruise control aynı şey zaten. Siz limitleyici demek istediniz herhalde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet aynen öyle yanlış olmuş hız limitleyicisi olucak

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi