škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gösterge Paneli Işıkları Yandı Ne Bunlar

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı steeel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar aracı alalı 5-6 ay oldu bi sıkıntısı yoktu. İşten geldim park ettim 1-2 saat sonra tekrar arabaya bindim kontağı bi çevirdim  tüm bu ışıklar yandı !! ne bunlar pek anlamıyorum ancak internetten baktım fren sistemi - motor arızası vs ancak 2 saat önce bısey yoktu ki

Çevrimdışı serhatkahraman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: steeel;640174
Merhabalar aracı alalı 5-6 ay oldu bi sıkıntısı yoktu. İşten geldim park ettim 1-2 saat sonra tekrar arabaya bindim kontağı bi çevirdim  tüm bu ışıklar yandı !! ne bunlar pek anlamıyorum ancak internetten baktım fren sistemi - motor arızası vs ancak 2 saat önce bısey yoktu ki

Bundan yaklaşık 7 ay önce direksiyon yanında ünlem ikazı ile alakalı aynı şey benim de başıma geldi. Ve direksiyon sertleşti. Sorun direksiyon pompasında çıktı. Değiştirdim.

Diğer bir ikaz lambası üçgen içinde ünlem olan... Onun da konusunu ben aşağıdaki adreste 1-2 gün evvel açtım. Belki faydası olur.
Kazasız belasız hayırlı yolculuklar.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40977

Çevrimdışı serhatkahraman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aklıma gelmişken, bir başka arıza sebebini de söyleyeyim size.
Çünkü, bu da ihtimal dahilinde.
Akünün üstünde bulunan bir sigorta tablası var. İçinde metal küçük sigortalar var.
Aracın kliması açıkken, şehir içi dur kalklarda, arabanın fazla efor sarfetmesi sebebiyle sigortalar (ki bu benim şahsi tespitim) haddinden fazla ısınabiliyor ve tablayı dahi eritebiliyor. Bu da direksiyon ve fren sistemi gibi fonksiyonlara etki edebiliyor. Benim direksiyon bir anda Kızılay'ın orta yerinde sertleşmişti.
Şayet bu tabla iyi kontrol edilmezse yangına bile sebep olabilir.
Bu tabladaki sigortaları da bir kontrol ettirmekte fayda var.

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ tarafta gözüken kırmızı el freni,abs ve yuvarlak üçgen işareti geçen ay benim araçta da yanmıştı.Kontağı çevirdiğimde 3 defa da ses geliyordu.Ustaya götürdüğümde sigortaya baktı ve sigortadan dedi.2 dakika da halletti.Bir daha da uyarı gelmedi.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: blackemre;640282
Sağ tarafta gözüken kırmızı el freni,abs ve yuvarlak üçgen işareti geçen ay benim araçta da yanmıştı.Kontağı çevirdiğimde 3 defa da ses geliyordu.Ustaya götürdüğümde sigortaya baktı ve sigortadan dedi.2 dakika da halletti.Bir daha da uyarı gelmedi.

Aynısı bu hafta bana da oldu en sağdaki sigorta atmış sigortayı piyasada bulamadım ama orjinal Doğuş Oto Esenyurt tan aldım 50 amper
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2018, 14:47:53 Gönderen: trio »