škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camdan Gelen Rüzgar sesi

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BagbanR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 120 km hız ve sonrasında sağ ve sol camdan gelen rüzgar sesine çözüm bulabilen var mı acaba:cnv:

Çevrimdışı vetapex

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben 91 model arabadan indim superb aldım.  şuan duyduğum rüzgar sesi ne ki :)  duyuluyor ama rahatsız etmiyor.

bence en kesin sonuç camdan geçiyor. kalın izolasyonlu , lamine cam olmadıkça o sesler duyulur..

Çevrimdışı ayder7955

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rüzgar sesi için gerek yurtiçi gerekse yurtdışında çözüm bulan görmedim. Kesin çözüm yok maalesef. Genel olarak yan aynalardan kaynaklandığı düşünülüyor

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende yan camların ince olmasından kaynaklı diye düşünüyorum. sende 120 den sonra geliyormuş bence 80 den sonra başlıyor

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüm bulabileni ben de görmedim.
Aslında, ses ön camdan değil de, ön direklerden ve yan aynalardan geliyor.
Aracın rüzgar dayanım ve rüzgar sürtünme durumu pek başarılı değil ne yazık ki.
Bazı araç sahipleri, makyajlı kasalarda daha az ses geldiğini iddia etti, bilmiyorum ne kadar doğru.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ses ön camım tavanla birleştiği ve yan aynaların üzerindeki 0.5 cm lik çukur şeritten ve ayna kıvrılma yerindeki 3 adet boşlukta hava türbülansı oluşması kaynaklı. ancak bunlar tüm araçlarda olur. bizim sesi duymamızdaki sebep camlarımızın ince ve ses bariyerinin olmaması. aynı tasarım audi a3 ve a4 te de mevcut. a3 bizimki ile aynı şekilde ses duyulurken a4 te duyulmuyor çünkü izolasyon kuvvetli. hangi hızda olacağı tamamen hava durumu yanal rüzgar hava sıcaklığı ile ilgili. kişin karşıdan esen rüzgarla 70 km de de duyarsın yazın 120 km hızla zor duyarsın. araç km ile motor sesi artmaya başlayınca daha az duyarsın. yeni lastik alınca çok duyarsın müzik açınca az duyarsın kısacası dinlersen duyarsın.

Çevrimdışı BagbanR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 jetta satıp 2015 Octavia aldim. Arada bu kadar fark olacağını düşünmemiştim. Rüzgar Ses izolasyonu biraz daha iyi olabilirdi.