škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yoksa skoda mi ??

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar sizinle hem fikir oldugum icin cok mutluyum .. dün hyundai den satici arkadas geldi arabayı anlattı bir sürü hatta test sürüsüne bile cıktık . yanlıs anlamayın ama . benim vectra ya göre ici bombos kapı sesleri v.s cocuga kibar bir yolla anlattım o bile dior vectra huyundai ye göre cok büyük daha konforlu alısmanız zaman alabilir ama alısıncada keske daha erken alsaydım diyebilrmisim dio. cok tesekkür ederim ben almiyim dedim icimden . ya birde ben huyundai i30 lari 29 bin tl biliordum . bundan 5 ay önce öle idi . simdi 34 binden basliomus.ve ici bos . onuda duyunca zaten 34 bine cok iyi araclar alabilriim .. diye dsünüyorum . bendeki arac yani vectra 3. yılına girmek üzere . inanın daha bir sebepten dolayı sanaiye gitmis degilim çook memnunum ( triger seti 1 kez değisti yaği ve suyu haricinde ) problem su hem 3 yıl gecti aradan sürekli yeni modeller üretilio vede degeri düsüo daha fazla düsmeden diorum .. sonra kasa ağır hemde benzin .. diorumki söle doya doya binecegim bir arabam olsa bastımmı giden solladıgım zaman yalvarmayan.. skodayamı gecsem ne yapsam .. ? hyundai yaramaz fort unda zaten adı gecmio .
Siz degerli üstadlar skodanın dizel arabaları nasıl sizce buna ne dersinz ?mesala roomster bu arabadan hic erzincanda yok . elazıgda 3 gün önce grdüm cokta hosuma gitti . mesala skoda önerebilirmisin bana hangi modelleri .. haaaa unutmadan dün araba comdan sans eseri birini aradım aradıgım kisi hyundai i30 olan bi satıcı . durumu anlattım sanırım anladı beni. ağzından cıkan sözler söleidi ''hic bulusma mademki erzincandan ariosun . bende 2007 model fabia vardı satıpta bunu aldım cook pismanım satarsam tekrar fabia alacagim'' deyince cok sasirdim . sonradan benimde böle bir düsüncem olustu . yani sormak ayip ama kusuruma bakmazsanız skoda ne tavsiye edebilirsiniz ? yardımlarınızdan dolayı cok tesekkür ederim hoscakalın..
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2010, 11:46:43 Gönderen: erzopelci »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elazığ bizim memleket:DElazığ skoda bayi yanlış hatırlamıyorsam 2007'de türkiyenin en çok skoda satan bayisiydi.Onun için Elazığda her adım başı skoda görebilirsiniz.Roomster'a 1.6 TDI seçeneği ve makyajlı kasa geliyor yaza doğru ister 1.6 Tdı alabilirsiniz veya kasa değişiminden ötürü güncel olan roomsterlarda indirim yapabilirler ondan alabilirsiniz.Octilerde güzeldir ama roomiye göre pahalıdır.35 bine tık para 1.4 Tdı fabia alabilrsiniz ama vectradan sonra küçük gelebilir.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
inanın su andan roomster inceliyorum . 1.4 t.d.i yada daha modelleri varmı bu aracların 24 binden 30 bine kadar mevcut . tam olarak ne dersiniz bu roomsterlere

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster 1.4 TDI hem ekonomik hemde konforlu araçtır.Yani beklentilere göre değişir tabi bu.Standart bir otomobilden biraz fazlasını optimum düzeyde Roomsterda bulabilirsiniz.

Roomster kullanıyorum, dizel almak isterdim.Ama yol tutuş ve baz versiyonda iç mekan plastikleri kötü.Hatta işçilikte kötü.Style ve comfort donanım tam alınacak cinsten.Hem kaliteli duruyor hemde ESP ile yola bağımlılığı artıyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor seçeneği olarak:
1.2 HTP(benzinli sadece baz donanımda)
1.4 16V(benzinli her donanımda)
1.4 TDI 70 HP(dizel sadece baz donanımda)
1.4 TDI 80 HP(dizel comfort ve style donanımda)
1.6 16V 105 HP(benzinli her donanımda)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Otomobilden sonra pişman olmayın iyi inceleyin derim, bir araba dinamiği asla yok sürüş pozisyonu falan çok yüksek.

Sınıfının en iyisidir full TDI'ları, az yakar ve doludur.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çoluk çocuk varsa Roomster'ı kesinlikle tavsiye ederim. Test sürüşü yapacak olursanız arka koltuğa oturup diz mesafesi, arka camın büyüklüğü v.s. inceleyin derim...

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hakan abi yani araba dinamiği yok derken mesala jeeplerde yüksek duruo ama  normal taksilerden cok farklı  . budamı öle simdi kafam karisti birazcık ... süleyman bey cocuk henüz yok ama oldum olası büyük arabalardan hoslandım .. burda skoda bayiide yok en yakın elazığ oda buraya 3 saat . ama karar verirsem almaya süphesiz giderim de iyi bir arastırma yapmam lazım ..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: erzopelci;64989
hakan abi yani araba dinamiği yok derken mesala jeeplerde yüksek duruo ama  normal taksilerden cok farklı  . budamı öle simdi kafam karisti birazcık ... süleyman bey cocuk henüz yok ama oldum olası büyük arabalardan hoslandım .. burda skoda bayiide yok en yakın elazığ oda buraya 3 saat . ama karar verirsem almaya süphesiz giderim de iyi bir arastırma yapmam lazım ..

22+ bir yaşta isen abi demene gerek yok :)

Otomobil gibi değil derken Vectra C diyorsun ya hep, heh işte onun gibi hiç değil. Mesela Vectra'da asfaltı hemen ayağının dibinde bilirsin, direksiyon tepkilerinde arabanın arkası net cevap verir falan.

Ama roomster sonuçta B-MPV bir araç idi yanlış hatırlamıyorsam. Yandan yüksek, arkası uzun, mesela 45-50 ile dönerim her kavşağı boşsa asla frene falan basmam ben, şahsen roomsterda istemdışı ayağım frene giderdi.

Focus C-Max ile eş sınıfta idi galiba en azından benzer. Çocukluk arkadaşımda var aabayla denemediğim şey kalmadı hatta oğlan "la Hakan bu 200 basmıyo bide sen deneyiver falan der" :lol:

Ben onunla yine 50 ile kavşak dönmeye korktum. Asla emanet araba olduğundan falan değil ha, şöförlük hissiyatı.

Araba dinamiği dedim mi yerden olacak, kısa olacak, açıklık az olacak.

Tabi gerek 50 ile kavşak dönmek olsun gerekde verdiğim kıstaslar olsun bunlar benim ölçütlerim, asla genel-geçer nitelik taşımaz, şahsıma aittir.

Hem jip nerden çıktı :lol:

4x4 düşünürsen beğendiğin bi model varsa söyle yardımcı olurum kullanma amacına göre. Var bizde 2 tane yazları tepelerindeyim :lol:

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim yas 26 ben herkeze abi derim kücük büyük fark etmio icimden gelen birsey .. :) peki hakan bey belliki siz romiyide beyenmiyorsunuz.. sonucta benimde bilmedigim bir araba . ben anlıyorumki diyorsunki senin araba iyi devam .. napalım kader kısmet artık ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Roomiyi beğenmiyorum falan demedim abi farklı şeylerdir diyorum kendini sonra kötü hissedip pişman olma diye.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hakan  sende eger  22+ isen abiye gerek yok rahat olalım .. peki sana bir soru bana canavar gibi dizel bir araba adı söyleyebilrmisin .. fiyatı en fazla 30 bin olsun . birde neden kötü hissedeyim durusu filan cok güzel en fazla 80 hp biraz o kötü gibime geldi ama turbo olayı kapatır die düsünüyorum .. ne dersin ??

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
canavar gibi dizel araba istiyosanız accent era.Tabi kalite önemli değilse.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
2-3 yaşlarında 40.000-70.000 km arası 1.6 TDCI 110 bg Ford Focus Ghia.

O fiyata alınabilecek en dolu, en güçlü, en ekonomik, en piyasa, en kalite, en dizel araba bence.

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
focusun icinde sesler dolanıo egsoz ve yol ve lastik sesleri .. o paraya bir wv passat tdi söle canavar gibi 2005 2006 süper olurdaaaaaa... malum