škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fiyat Listesindeki "Yeni Fabia" Seçeneği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda sitesindeki fiyatları incelerken, Fabia bölümünde "Yeni Fabia" adı altında bir başlık dikkatimi çekti. Aynı motor, aynı donanım seviyesindeki yeni fabia olarak adlandırılanlar önceki versiyondan 10.000 lira daha pahalılar.
Merak ediyorum, makyaj donanım vs. ne değişti fabialarda?

Çevrimdışı ceyupoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;644052
Skoda sitesindeki fiyatları incelerken, Fabia bölümünde "Yeni Fabia" adı altında bir başlık dikkatimi çekti. Aynı motor, aynı donanım seviyesindeki yeni fabia olarak adlandırılanlar önceki versiyondan 10.000 lira daha pahalılar.

Google a yazıp inceleyebilirsiniz. Far, panjur ve ön tamponda değişiklikler yapıldı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;644052

Carsamba gunu bakima gidecem bakalim gidecegim yerde varsa biraz bilgi alirim.

yeni modelin style paketinde ek olarak neler sunuluyor bilmiyorum ama baya bir yenilik vardi.

kor nokta destegi
arka tarafta usb cikislari
farlarda degisiklik vsvs

Ekleme:

Sayfasini buldum link denemelerinden

https://www.skoda.com.tr/modeller/yeni-fabia

Donanimlari eklememisler ekleseler bir karsilastirma yapardim.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2018, 13:27:43 Gönderen: irfun4ever »

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Türkiye'ye neler kırpılıp gönderilir neler opsiyonlu olarak gelecek henüz kestirmek zor olsa da Skoda Auto'nun global sitesinde broşürü mevcutmuş. Linki ekliyorum
https://az749841.vo.msecnd.net/sitesencom/alv1/5c038b6e-74bf-4e91-88f0-55437fc031db/new-fabia-brochure.d8fdcb5c0e4bdd1b76bc4831dca0a180.pdf
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2018, 15:27:24 Gönderen: hanifi »

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Youtubeda bi testte gördüm led far gelmiş. Çok güzel görünüyor led farlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adaptif ve kör nokta uyarıları gelmiş dediğiniz gibi :( aracımda en çok olmasını istediğim özelliklerdendi bunlar. bi de standart pakette sunarlarsa kafayı yerim.  [MENTION=15831]irfun4ever[/MENTION]

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Görüntüler ilk çıktığında da demiştim aracı görünce kia ceed sandım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın ön aydınlatmaları LED oldu, arka stoplar değişti. Ön ızgara tasarımı değişti. Arka koltuklarda 2 usb gelmiş.

Adaptif hız kontrol - çarpışma önleyici sistem Avrupa'da satılan araçlarda standart olarak 3 yıldır vardı bildiğim kadarıyla. Ancak kör nokta uyarı sistemi yoktu, o yeni gelmiş.

Ülkemizde Doğuş Oto'nun hangi özellikleri isteyeceği önemli burada. Ben bu kadar dolu Fabia getireceklerini düşünmüyorum açıkçası. ÖTV + KDV'den dolayı zaten yukarıda olan B segment fiyatlarını iyice yükseltecektir.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;644116
Aracın ön aydınlatmaları LED oldu, arka stoplar değişti. Ön ızgara tasarımı değişti. Arka koltuklarda 2 usb gelmiş.

Adaptif hız kontrol - çarpışma önleyici sistem Avrupa'da satılan araçlarda standart olarak 3 yıldır vardı bildiğim kadarıyla. Ancak kör nokta uyarı sistemi yoktu, o yeni gelmiş.

Ülkemizde Doğuş Oto'nun hangi özellikleri isteyeceği önemli burada. Ben bu kadar dolu Fabia getireceklerini düşünmüyorum açıkçası. ÖTV + KDV'den dolayı zaten yukarıda olan B segment fiyatlarını iyice yükseltecektir.

Model skoda sitesine yüklenmiş.Bu özellikler,LED ön far dahil hiç biri standart olarak donanım listesinde gözükmüyor.Opsiyon olarak satılacak anladığım kadarıyla.Standart olarak style donanım satılan fabianın makyajsızdan pek bir farkı olmayacak gibi gözüküyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;644232
Model skoda sitesine yüklenmiş.Bu özellikler,LED ön far dahil hiç biri standart olarak donanım listesinde gözükmüyor.Opsiyon olarak satılacak anladığım kadarıyla.Standart olarak style donanım satılan fabianın makyajsızdan pek bir farkı olmayacak gibi gözüküyor.

insanın yaptığınız işi seveyim diyesi geliyor :mad::mad:

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;644232

Aynen öyle maalesef:(

Bence yeni Fabia için Seat İbiza'daki Excellence paket gibi bir paket açıklansaydı ve Style pakete eklenmeyen özellikler bu pakette standart olsaydı daha iyi olurdu sanki.

(Aslında tüm özellikler Style pakete eklense daha iyi olurdu ama son çare böyle bir çözüm olabilirdi)

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;644237
Aynen öyle maalesef:(

Bence yeni Fabia için Seat İbiza'daki Excellence paket gibi bir paket açıklansaydı ve Style pakete eklenmeyen özellikler bu pakette standart olsaydı daha iyi olurdu sanki.

(Aslında tüm özellikler Style pakete eklense daha iyi olurdu ama son çare böyle bir çözüm olabilirdi)

İşin ilginci,bir skoda klasiği olarak fiyat listesinde cam tavan ve matalik renk hariç opsiyonlar gözükmüyor.Tahminimce dolu bir fabia 115.000 TL falan olur,şuan listede 99.900 TL olarak gözüküyor.

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gündüz farları sadece led olarak yani şuanki gibi geliyor. led ön farlar için ekstra ücret var. Arkalar led olmuş. Perde hava yastıkları artık standart. geri kalanlar için ekstra ücret gibi olacak seat ibiza style gibi. Avrupada daha değişik modeller var ama türkiyeye sadece iki araç gireceği söyleniyor. biri manuel biri de dsg li olmak üzere
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2018, 07:48:00 Gönderen: ozgurcollu »

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mercekli farlar da halojen fara dönmüş anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Aslına baktığımızda gövde için ciddi manada bir şey değişmedi. Bu sebeple ne bir polo ne bir ibiza fiyatında olmaması için fiyatı arttırmayacak ama satışı hızlandıracak bir donanım ile style standartını oluşturmaya çalışmışlar diye düşünüyorum.

Şuan malum Fabia'da vRS yok. Onun yerine 1.4 TSI 125HP bir model var bazı ülkelerde ama bu da Limited Edition. Öyle seri bir üretim yok. Türkiye için ya Style üzeri bir model belirlemeleri lazım nasıl Ibiza'da Excellence var ise artık Fabia'da da Style Plus gibi bir şeyler olması gerektiğini düşünenlerdenim. Ne bayi üzülecek ne müşteri üzülecek. İsteyene Style, isteyene de Style Plus yani şu an yeni olarak bahsettikleri tüm donanımları barındıran tam donanım. Style stoklarda bol miktarda olur. Style Plus'da onun yarısı kadar olur stoklarda. Alan almayan belli olsun der piyasada kimse üzülmesin diye böyle bir satış stratejisi yapabilirlerdi.