škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü sarj durumu, Start-Stop problemi

mkoray79 · 993 · 255156

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veysel_aşık

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eski akü agm ise takilanda agm olması gerekiyor. Siz anladığım kadarıyla efb akü sökülüp agm takılmış . Agm ve efb akü arasında şarj farkları bulunuyor bundan kaynaklı problem yaşıyor olabilirsiniz.
Bende aynı sizin gibi düşündüm ve araştırdım ne kadar akücü elektrikçi varsa sordum dizel start stop araçlara agm akü kullanılması gerektiğini söylediler
Üzerinde neden efb akü var dediğimde fabrikaya özel üretilen efb+ akü olduğunu normal efb akünün dizel arabaya yeterli gelmeyeceğini söylediler
Sonuç olarak 3 çeşit aküden bahsediliyor
Efb + fabrikanın dizel araçlara taktığı
Efb akü benzinli araçlara takılan akü
Agm dize start stop araçlara takılan
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2024, 08:40:04 Gönderen: Veysel_aşık »

Çevrimdışı karanfilim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Siz akuculere sordum deyince bende kendi akucumu aradım efb akü agmye göre daha zayıf kaldığı için agm daha iyi dedi. ama agm olan akunun yerine efb takamiyoruz start stop arızasi vs oluştu akü değişimi sonrasında dedim başka birşeyden olabilir aküden değildir diye söyledi akü değişimi sonrasinda oldu dedim denk gelmiştir dedi . İsterseniz biryere gösterin ariza tespit cihazından arızanın ne oldugu belli olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz akuculere sordum deyince bende kendi akucumu aradım efb akü agmye göre daha zayıf kaldığı için agm daha iyi dedi. ama agm olan akunun yerine efb takamiyoruz start stop arızasi vs oluştu akü değişimi sonrasında dedim başka birşeyden olabilir aküden değildir diye söyledi akü değişimi sonrasinda oldu dedim denk gelmiştir dedi . İsterseniz biryere gösterin ariza tespit cihazından arızanın ne oldugu belli olur diye düşünüyorum.
AGM ve EFB aküler arasında iç yapı farkı ve ömür süresi farkı var sadece.
Her iki tip akü de, spectleri(!) ve ortam/durumlar(!) aynı olmak şartıyla, aynı veya çok yakın akım/gerilim değerleri verir.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2024, 10:44:42 Gönderen: Levcho »