škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyo Kanallarını Kaydetme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;644747
Otomatik far + Beyaz mercekli Osram far yaparsanız çok güzel oluyor gece bembeyaz aydınlanıyor yol.

osram ın farına sarı renk diyorlar doğru mu, nasıl aydınlatması görüntüsü

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;644746
Hocam sizin aracada Otomatik far modülü alalım ? tünellere ve AVM otoparklarına girince ve akşam hava kararınca otomatik olarak açıp kapansın. Ben Ambition pakete uyguladım Fabia grubunda şuan tek bu uygulama.
Modül hem Skoda uyumlu yeşil renk hemde Krom kenarları aynı SuperB deki kol. İndirim gelmiş ben daha pahalıya almıştım.

Düşünürseniz linki ürünün :

https://tr.aliexpress.com/item/WarriorsArrow-OTO-Far-Kafa-Lambas-Anahtar-I-k-Sens-r-Mod-l-Superb-Skoda-Octavia-2015/32840736569.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6b6e4c4dEWD0Pk

Otomatik far için araçta sensör olması gerekmiyor mu ? :kyf: Sadece modulu takıyorsak  bunu düşünebiliriz. Nerde kaça yaptırdınız ? Memnun musnuz ? Ayrıca farlar için merak ettiğim beyaz ledler gece görüşü ektiliyor mu? Sarı ışıktan farkı ne ? Neden bütün araçlar fabrikasyon beyaz değil de sarı :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: namikyildirim;644751
Otomatik far için araçta sensör olması gerekmiyor mu ? :kyf: Sadece modulu takıyorsak  bunu düşünebiliriz. Nerde kaça yaptırdınız ? Memnun musnuz ? Ayrıca farlar için merak ettiğim beyaz ledler gece görüşü ektiliyor mu? Sarı ışıktan farkı ne ? Neden bütün araçlar fabrikasyon beyaz değil de sarı :)

Sensör + anahtar + kodlama

Üçü şart

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;644755

Üçü şart

Üstte [MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] arkadaş link paylaşmış mesela. Ordaki linkte sadece anhtar mı var yoksa içinde anahtar+sensör de mevcut mu? Açıklamada falan sensör yazmıyor çünkü. Ayrıca aracın garanti kapsamına bir etkisi olur mu ?

Ne çok soru soruyorum bende :xx::xx:

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu videoda detaylı şekilde anlatılıyor. [MENTION=17553]namikyildirim[/MENTION]

https://www.youtube.com/watch?v=Wef4nzMZuHo

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;644755

Üçü şart

Sadece anahtar değişiyor. Birde modül üzerinde ışık algılayıcı var onuda ön göğüsde müsait bir yere koyuyorsunuz yan paneli açıp. Ben kendim 5dk da uyguladım.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;644763
Üstte [MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] arkadaş link paylaşmış mesela. Ordaki linkte sadece anhtar mı var yoksa içinde anahtar+sensör de mevcut mu? Açıklamada falan sensör yazmıyor çünkü. Ayrıca aracın garanti kapsamına bir etkisi olur mu ?

Ne çok soru soruyorum bende :xx::xx:

Sensörde mevcut. Garantilik hiçbir sorun olmaz 5dk da geri çıkartabiliyorsunuz. Kodlama vs yok direk tak kullan. İstemediğinde aracı satarken çıkar. Ama kesinlikle olmazsa olmaz Style pakette var ambitionda yok ama çareler tükenmez :)

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;644775
şu videoda detaylı şekilde anlatılıyor. [MENTION=17553]namikyildirim[/MENTION]

https://www.youtube.com/watch?v=Wef4nzMZuHo

Bu Volkswagen olan. Bizdeki Octavia için olanı çok daha çık bunun kromu mat bizimki parlak. Bunun ışıkları kırmızı bizim Skoda Tuş yeşili. Bunda ara beyin var bizimki tek anahtar + ışık algılayıcı 1cm lik bir receiver.

Çevrimdışı namikyildirim

• Ordulu
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;644777
Sensörde mevcut. Garantilik hiçbir sorun olmaz 5dk da geri çıkartabiliyorsunuz. Kodlama vs yok direk tak kullan. İstemediğinde aracı satarken çıkar. Ama kesinlikle olmazsa olmaz Style pakette var ambitionda yok ama çareler tükenmez :)

Güzel o zaman :) Akşama biraz araştırıp bir adet sipariş vereyim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;644776
Sadece anahtar değişiyor. Birde modül üzerinde ışık algılayıcı var onuda ön göğüsde müsait bir yere koyuyorsunuz yan paneli açıp. Ben kendim 5dk da uyguladım.

Işık algılayan sensörü anahtarın üzerinde olanlar var. Daha pratik sanırım. Yeti bölümünde vardı

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;644780
Işık algılayan sensörü anahtarın üzerinde olanlar var. Daha pratik sanırım. Yeti bölümünde vardı

Var hocam ama tavsiye etmedi satıcı. Sensör içeri bakıyor cama bakması lazım yoksa azcık hava ikindi gibi olsa bile yakar hemen dedi. En güzeli camın önüne içerden ışık sensörü koyulan model dedi. Diğerinde sensörü delmiş içine takmış ışık şiddet algılayıcıyı.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namikyildirim;644779
Güzel o zaman :) Akşama biraz araştırıp bir adet sipariş vereyim.

Sensörünüzün arkasının aynı olduğundan emin olun acele etmeye gerek yok 28 dolar sonuçta almışken 1 kez alın tam alın. Far anahtarınızı içeri bastırıp 0-Park arasına getirince far anahtarı kendini boşa çıkarır çekin arkasındaki soketi bir çıkarın bakın. birbirine yakın 2 çeltik olmalı ve Soket kırmızı renktir %99. Bendeki soket ile aynıdır kırmızı renkse ve 2 çeltik varsa yakın birbirine.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sensörü kasa üzerinde olanı aldım. Fakat sonradan fark ettim ki düğme üzerinde olan modeli de varmış.

Sonuçta ön camda sensörlü ve auto far anahtarının tam olarak yerini tutmazsa da yeterli şekilde taklit eder, hatta fazlası bile var,  iş görür. Bugün iyice dikkat ettim, tünel ışıklandırmalı dahi olsa farları açıyor. Hatta az ışıklı alt geçitlerde de açtı. Hava biraz karardıydı o esnada da açtı. Tünel/geçit çıkışında açma hızından biraz daha geç kapatıyor, 3-4 saniyeyi buluyor.

Auto modunda değilken eve geliş/evden gidiş (parklar üzerinden) kapalı oluyor. Yani BCM desteğine ve vag-com ile ayarlamaya gerek yok, auto da iken onlar da çalışıyor. 10, 20, 30 saniye olarak far düğmesini çekip, düğmeyi sağa sola belli bir sırada çevirerek ayarlanabiliyor. Auto da istenirse kapalı bırakılabiliyor.

Şimdilik memnunum.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;644783
Ben sensörü kasa üzerinde olanı aldım. Fakat sonradan fark ettim ki düğme üzerinde olan modeli de varmış.

Sonuçta ön camda sensörlü ve auto far anahtarının tam olarak yerini tutmazsa da yeterli şekilde taklit eder, hatta fazlası bile var,  iş görür. Bugün iyice dikkat ettim, tünel ışıklandırmalı dahi olsa farları açıyor. Hatta az ışıklı alt geçitlerde de açtı. Hava biraz karardıydı o esnada da açtı. Tünel/geçit çıkışında açma hızından biraz daha geç kapatıyor, 3-4 saniyeyi buluyor.

Auto modunda değilken eve geliş/evden gidiş (parklar üzerinden) kapalı oluyor. Yani BCM desteğine ve vag-com ile ayarlamaya gerek yok, auto da iken onlar da çalışıyor. 10, 20, 30 saniye olarak far düğmesini çekip, düğmeyi sağa sola belli bir sırada çevirerek ayarlanabiliyor. Auto da istenirse kapalı bırakılabiliyor.

Şimdilik memnunum.

Ben yapamadım coming/leaving home. Yardımcı olabilir misiniz ? Tünelden çıkar çıkmaz hemen kapatmamasını sordum şundan dedi. Belki 50-100 metre sonra tekrar tünel var sistem bunu hesaba katıyor ama 4-5 saniye içinde güneş ışığı kesilmezse geri açıyormuş bence çok mantıklı bu durum. Hızlı devreye girmeli ama geç devreden çıkmalı bencede

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizdeki aynı model mi? Aynı modelse auto moddayken karanlıkta (sensörün önünü kapatarak)  kumandadan kapatınca ya da açınca parkları ayarlandığı 10, 20 veya 30 saniye süresince yanıyor. Yanmıyorsa kapatılmış olabilir. Satış sayfasında bu ayarlar var. 0 konumunda en az 3 saniye bekledikten sonra düğme çekilmiş halde 0 auto 0 auto yapınca sis lambası yanıp sönecek. 1 kere yanıp sönerse 10 saniye, 2 kere yanıp sönerse 20 saniye, 3 kere yanıp sönerse 30 saniye ve 4 kere yanıp sönerse eve geliş/gidiş (coming/leaving home) kapalı ayarlanmış oluyor.