škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 tsi yari otomatik fabia geri kacirma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar 2016 yari otomati fabia geri kacirma sorunu yasatiyor benzer.sorun yasayan varmi ayagimi frenden cekince 3 saniye kadar ileri ivmelenmeye çalışıyor arac ama.bazen bu olmuyor arac geru kaciriyor benzer sorun yasyaan varmi bazen daha dik.rampalarsa sorun yasatmiyor ha su var 3 saniye kadar geri kacirma olmuyor ya araba ileri gidiyor bu.3 saniyede yasa ileri giymeye calisiyor 3 saniye sonra geri kaciroy sorun ne olabilir

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam yokuşlardan bahsediyorsanız eğer yokuş kalkış desteğinin süresi dolunca arabayı salıyor. o da 1-2 saniye bir şey zaten.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya yokustan soz ediyorum ama.oyle.cok hafif egimlerden  soz ediyorum normalmi?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2016;647957
ya yokustan soz ediyorum ama.oyle.cok hafif egimlerden  soz ediyorum normalmi?

Eğim hafif ise yokuş kalkış çalışmaz o yüzden araç geri kayar. Böyle bir durumda freni tam bırakmadan kavramanın aracı hafiften hareket ettirmesini beklemeniz gerekiyor.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben sunu yaptim araci hafif egimde frenleyip tam.olarak.durmasini sagladim sonra ayagimj frenden cekcektim  ve araba az ivmelenmeye calisti 3 saniye kadar sonra geri kacirmaya basladi ve bir metreden fazla kacirdi sonra grenlw durdum ayni yerde benzer egimde ikinci denememde araba kacirmadi geri veya egimn cok.daha fazla oldugu yetlerde geri kacirma olmuyor pek anlamadim acaba normal mi sizde durum ne

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafif meyilde eğer freni ayarlamazsam benim de kaçırıyor kavrama yapana kadar ama ne kadar kaçırıyor dikkat etmedim en fazla yarım mt olsun.

Çevrimdışı fabia2016

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
freni ayarlasam kacirma yapmiyo ama ne oluyosa 3 saniye sonrasinds oluyor

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş kalkış desteği (hill holder)'ın VAG-COM ile erken, geç ve normal ayarı var. Devreye girebilmesi için meyilli bir yol ve frene iyice basılmış olması gerekiyor. Doğal olarak freni bırakınca 1,5-2 saniye arabanın durabildiği en dik yokuşta bile araba çakılı kalır. Ama siz o arada gaza basma zamanını geçirirseniz tabi ki geri kaçacaktır. Bazı yokuş destek sistemlerinde gaza basıncaya kadar freni bırakmadığını biliyorum.

Şu anaa kadar herhangi bir sorun yaşamadım.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2019, 23:42:09 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Asilguzelkoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, konuyu okudum' da DSG araçların hill holder devreden cıktıktan sonra yokuşta geri kayması normal bir durum mudur?
4 ileri otomatik hyundai getz mesela; bu araç dik yokuşta bile geri kayma yapmıyor, aracı kavramada tutarak ilerlemeye çalışıyor, DSG de böyle bir durum yok anladığım kadarıyla.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG'de de benzer fakat amaç freni bırakıp gaza basacak kadarki zaman süresince gaz vermezseniz yolun eğimine göre dediğinizi yapar. Eğim fazlaysa geri kaçar. Zaten mantıken olaya bakarsanız baskıyı (yarım debriyaj şeklinde) ayarlayıp dursa, baskıyı zımparalamaktan başka işe yaramaz! Şanzıman içinde vitesteyken ters yönde bir dişli ve mandalla sabitlemek daha akla uygun. Bahsedilen ve diğer üreticilerde baskıyı korumak için yokuş kalkış desteği devreden çıkınca böyle bir teknik kullanılıyor olabilir?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;647974
Merhaba, konuyu okudum' da DSG araçların hill holder devreden cıktıktan sonra yokuşta geri kayması normal bir durum mudur?
4 ileri otomatik hyundai getz mesela; bu araç dik yokuşta bile geri kayma yapmıyor, aracı kavramada tutarak ilerlemeye çalışıyor, DSG de böyle bir durum yok anladığım kadarıyla.

Tam otomatik ile DSG arasında yapısal fark var tam otomatiklerde kavrama olayı yok sürekli kavrama halinde ama bu olay yağ sayesinde sağlandığı için esnek yönleri var.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim H.H devredeyken ayağımı frenden çekince gaza basmasam da 1-2 sn sonra H.H bırakınca araç kendisi hareket ediyor rampa ne kadar dik olursa olsun fark etmiyor geri bırakmıyor illa gaz vermeye gerek duymuyor kendisi ilerliyor.

Çevrimdışı Asilguzelkoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;648011
Benim H.H devredeyken ayağımı frenden çekince gaza basmasam da 1-2 sn sonra H.H bırakınca araç kendisi hareket ediyor rampa ne kadar dik olursa olsun fark etmiyor geri bırakmıyor illa gaz vermeye gerek duymuyor kendisi ilerliyor.

Demekki DSG ler arasında da bu çeşit farklar var