škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2010 Winter

kadir_ · 81 · 20314

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün bayağı sağlam yağdı 2-3 senedir bu kadar kapatmamışdı doğrusu.Yeni bir konu açtım umarım sakıncası yoktur:)

Mecburiyetten mecidiyeköy seyehati yaptık bu gün çok fenaydı ömrümden 2-3 sene eksildi şahsen:D

Yolda önünde küt diye duran mı ararsın rampada vitesten düşüren mi ararsın durup kalkamayan mı hepsiyle karşılaştık en kötüsü FSM de sol şeritte bazı akıllılar durup zincir takıyolardı yok artık dedim:D

Büyük reisin sürüş deneyiminede hasta oldu ramaları çıkarken hep yüksek vites düşük devirle tımandı inerken motor freni baktı durmuyo el frenini 3 diş çekince tatlıca duruyor araba otobandada yaptı bunu 1-2 kez octi içerde biiip biiip kıçını yırtıyordu:D

Gelelim fotoğraflara bu topicte kış fotoğrafları toplansın istedim :)

Normalde octinin çiğnemesi gereken yerler :favo1:

Sözde belediyenin temizlediği yollar arabalar virajda savruluyor direk !:(

10 dakikada bu abilerle eğlendim 3-4 kişi arkada zıp zıp zıplayıp hoplama dingili kırarsın şarkısını söylüyolardı:++::++:

Komşunun arabası o da yola bırakmış rampayı çıkamayınca :)

Buzzzz:hanz:

Soğuktan xenon yanmadı hemen müdahale ile kendine geldi :haha:

Sabah 6 da işe gidicek var basit bir önlem bu gün temizlerken dondum. .

Kış boncukları :hanz:

Birde kapılara acil çözüm bulmam lazım sabah şöför kapısı donmuştu yumrakladım o kadar açılmadı ön kapıdan girip açtım omuzlayarak?

Devamıda sizlerden artık :)
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2010, 19:39:16 Gönderen: kadir_ »

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Olsada paylaşsak :D

Sabah kalktığımda baya kar yağmıştı, arabanın yanına gittiğimde ise mahallenin çocukları sağolsun kartopu oynamak için arbanın üstünde 1 damla kar bırakmamışlar :++: Sağolsunlar beni temizlikten kuartardılar bu soğukta :hanz:
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim buraları felç.! Roomi ile biraz işimi hallettim, sıkıntı yok :) Fotoğraf çekmek istiyorum aslında ama üşeniyorum dışarı çıkmaya :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;65778

Birde kapılara acil çözüm bulmam lazım sabah şöför kapısı donmuştu yumrakladım o kadar açılmadı ön kapıdan girip açtım omuzlayarak?

Kapı lastikleri yırtılabilir amman dikkat!

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok az kar yağmış..Bizim burası şu an uludağ gibi oldu 15 cm kar var sanırım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kar mı o da neki, öyle bir yere gelmişimki karı karşıdan görüyorum...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı lastiklerine çepeçevre vazelin sürün,yapışmayı engeller hemde ömürlerini uzatır.
Kilit donarsada kaynar su dökmeyin,anahtarı ısıtıp ısıtıp sokun kilite :)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün kar ilk bastırdığında kullandım 1 saat kadar , sonra doğru garaja :D , heryer kilit 1 km lik yolu 25 dak. geldim , salıya kadar çıkartmam garajdan....

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Maşaallah mübarek ne de güzel inmiş...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Fitillere trim detailer vb. bir ürün sürmen lazım. Benim fitillerde yapışma yok, araba her an sürüşü hazır durumda :D

Sileceklerin üçünü de söktüm 2 gün önceden içeride duruyor, yayları gerili bırakmıyorum, klipsli flat sileceklerin takması saniyelik  :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun heryer tikir tikir buz :) Kardesimi sinava goturdum kar buz falan hikaye :hhh:

Sileceklerime gazete kagidi sarip normal haline getirdim.Sabah tas gibi olan gazeteyi kalip halinde cekip cikarttim :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim burdada tane kar yok ama ayaz var.oysa kışın köye giderken sagında ve solunda 1 m yükseklikte karların arasından arabayla geçmeyi o kadar cok severimki.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Kar yağışının bastırdığı saatlerde Babam Beşiktaş'da araç ile mahsur kalmış Mecidiyeköy'e çıkan tüm yollar kapanmış babam da mecburen Real alışveriş merkezinin otoparkına bırakmak zorunda kalmış 1 gün orda kaldı ve 25 TL park parası verdik sıcacık kapalı yerde yattı :D

Kar ın bastırdığı ilk saatler de Mecidiyeköy Ortaklar Caddesi

Bizim evin otopark girişi

iki araçda orda mahsur kaldı ilk sokağa giren aracı süren kişi sonunda pes etti ve aracı bırakarak gitti arkada ki kişi ile uzun uğraşlar sonucu aracını çıkardı

Sabah kalktığımız fazla kar yoktu babam da aracı Beşiktaş'da bıraktığı yerden aldı ve bizim garaja sokamadı sokakta bıraktı...

Aracı parkettiğimiz saatlerde kar yağışını etkisini arttırdı ve 10 dk içinde aracı beyaz bürüdü

Babamın diğer aracı yaza güzel bir bakım yapmayı düşünüyorum

Baktım sokakta araç güvende değil babamdan izin aldım bak dedim bir araç otoparka girdi yolu açtı gidip ben aracı otoparka sokarım dedim (ilk kar deneyimim :D ) ve anahtarı taktım R ye aldım kendi yavaş yavaş çıkar dedim çıkmadı çok hafif gaz verdim ufak patinaj sonrası çıktı ve garaja doğru yöneldim frenler sağlam valla freni basıyorum tak tuk ayağıma vuruyor duruyordu :D ve sonunda en güvenli yerinde

Akşam saatlerinde bastıran kar bayağı örtü teşkil etti yaklaşık 10-15 cm lik kar yağdı şu saatlerde de müthiş bir kar yağıyor dışarda cetvel ile ölçüm de hiç ellenmemiş yerde 45 cm kar var ;)

Ve bugün

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle