škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni OCTAVİA 1.4 TSI DSG Yakıt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vw=Skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 1,4 TSİ 122 HP DSG kullanıcısı varsa buraya yakıt değerlerini yazarsa sevinirim fabrika verileri hariç gerçek zamanlı mesela 55 litre benzinle kaç km gidiyorsunuz şimdiden teşekkür ederim ....:rock1::boks::kart:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
octaviam yok ama aynı motoru kullanan iki ayrı aracımız var.

passat TSİ 122 bg. hiç şehir içi tam depo denemedik. genelde şehir içi dışı karma 850 900 gidiyor. (70 lt depo) tam depo şehirler arsı denememiz 2 kez oldu. ben 63 lt ile 1015 km peder 68 lt ile 1220 km yaptı.

leon tsi tam depo şehir içi 700 km geçmişliğim mevcut. bu aracımlada hiç tam depo şehirler arası denemedim. ancak geçtiğimiz günlerde eskişehirden ankaraya geldim. ortalamam 5,5 5,6 civarı idi 2 kişi full bagaj ile.ankarada çankayada oturuyorum bu aralar sürekli - derecelerde soğuktan çalıştırıp çankaya rampalarında dikmende falan geziyorum ona rağmen dün gece evin önünde bıraktığımda 7,8 idi ortalamam.

TSİ kullanımına alışıldıktan sonra ciddi şekilde ekonomi yapan bir makinedir. 2000 3000 devir aralığında gaza ani şekilde asılmadığınız sürece katalog verisinin altına bile inebilir.

dsg ye gelince. dsg manuelden daha az yaktıran bir aktarma bence çok ayrı bir dünya. ama otomatik şanzıman olduğu için tork hissini törpülemesinin geçersek manueldende daha hızlı oluyor :)
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2010, 13:49:54 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı vw=Skoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Forumda 1,4 TSI DSG Kullanan yok galiba sağlık olsun alınca görürüz ne yaktığını :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vw=Skoda;68162
Forumda 1,4 TSI DSG Kullanan yok galiba sağlık olsun alınca görürüz ne yaktığını :)

vwturk.com da ne yaktığını öğrenebilirsiniz:)

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;68167
vwturk.com da ne yaktığını öğrenebilirsiniz:)

oradakiler octavia mı?
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: isikayhan;68230
oradakiler octavia mı?
yav abi hemen mort ettin adamı:Dorda 1.4 Tsı dsg daha çoktur diye dedim