škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Rapid 2013 Kısa far ve kalorifer düğme çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkucuk38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracım 2013 skoda rapid 1.6 tdi, şu anda kısa far yanmıyor ve beraberinde kalorifer 1 2 3 4 çalışmıyor, uzun far sellektör konumu çalışıyor sabit uzun far yanmıyor, bu sorunu yaşayan veya tecrübesi olan arakadaşlar acil yardım...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Tüm sigortalar sağlam mı? Hem içtekiler hem de motor kısmındakiler?

Çevrimdışı mkucuk38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durumda sigortalardan değilse ilgili rölelere bakmak gerekiyor. Yüksek akım çeken aksam doğrudan düğmeye bağlanmayıp röle ile açılıp kapanır. Yani düğme sadece röleyi tetikler.;) Tabi ampul, tesisat ve bağlantılarda bir sorun olup olmadığı da kontrol edilmeli.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Farlar ve kaloriferi birbirine konfor ünitesi üzerinden eşleştirmem mümkün, BCM'de sorun varsa arıza tarama ile çıkar ortaya

Çevrimdışı mkucuk38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
oto elektrik ustasına bıraktım aracı, kronik arıza olduğunu söyleyip, elektrik kumanda beyni ile müdahale edilmesi gerekiyormuş, akşam görücez, İnşallah hayal kırıklığı yaşamam...

Çevrimdışı tekinay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aynı durum benim başıma da geldi yetkili serviste kontak termiği değişti düzeldi. Rapid'in kronik sorunu bu

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şu anda aynı problemle uğraşıyorum gündüz farları kısalar uzunlar kalorifer hiç biri çalışmıyordu kutup başını söküp taktım yine aynı sonra direksiyonu aşağı ve yukarı oynatırken ışılar yanmaya başladı kalorifer dahil şimdide ön silecekler çalışmıyor arka silecek ve ön su atma çalışıyor ne yapmamız lazım buda mı termikten ve termiğin fiyatını bilen varmı  bir sorum daha olucak kontağı bir kademe açtığımızda bizim araçta ne çalışıyor benimkinde cam korna hiç biri çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim araç 33000 de ve sıfır aldım hiç sanayide dokundurmadım yağ değişimi hariç